Mieszkania pełne książek. Problemy z czytelnictwem? Nie tutaj!

20.02.2015 13:22
Właściciele tego wnętrza mają szczęście, gdyż mogli na gabinet przeznaczyć oddzielne pomieszczenie. Wykorzystali je na bibliotekę, obudowując dwie ściany półkami. W ten sposób cały księgozbiór zmieścił się w jednym pomieszczeniu.

Właściciele tego wnętrza mają szczęście, gdyż mogli na gabinet przeznaczyć oddzielne pomieszczenie. Wykorzystali je na bibliotekę, obudowując dwie ściany półkami. W ten sposób cały księgozbiór zmieścił się w jednym pomieszczeniu. Fot. Rafał Lipski

Ostatnie dane o czytelnictwie pokazały, że aż 10 mln Polaków nie ma ani jednej książki w domu. Na szczęście są też i takie domy, w których półki uginają się pod ciężarem książek. Nie tylko jest ich dużo, ale są także pomysłowo zaaranżowane. Wasze biblioteczki.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (11)
Mieszkania pełne książek. Problemy z czytelnictwem? Nie tutaj!
Zaloguj się
 • imesch

  Oceniono 55 razy 31

  Do zaakceptowania wylacznie przeszklona gablota.
  Kazdy, kto ma duzo ksiazek, malo czasu na odkurzanie bedzie wiedzial o co chodzi.
  Poza tym ksiazka to nie dekoracja, spelnia inna role.

 • cucurucu

  Oceniono 19 razy 19

  A ten regal z nieregularnymi polkami na skos od samego patrzenia przyprawia o bol glowy, w takiej czytelni a bedac na kacu mozna chyba oszalec.

 • cucurucu

  Oceniono 10 razy 10

  Na szezlongu Corbusiera slucha sie dobrze muzyki ale do czytania ksiazek wole klasyczny wygodny fotel

 • emeryt21

  Oceniono 15 razy 9

  Ciekawe kto tam sciera kurze.....

 • q-ku

  0

  i znowu ten chamski autostart filmu na KAŻDEJ podstronie

 • rkkrakow

  Oceniono 6 razy 0

  jedyne co mi sie podoba z tej galerii to polki w korytarzu z szezlongiem - bardzo ciekawa koncepcja, nie wymagajaca dodatkowego miejsca i ulatwiajaca utrzymanie wszystkiego w czystosci. bo ksiazki pod samym sufitem nie dosc ze sa trudno dostepne i wlasciwie o prakjtycznym ich uzytkowaniu ciezko powiedziec to sa jeszcze siedliskiem rzadko scieranego kurzu zapewne. nie oszukujmy sie. to zielone straszydlo na poczatku galerii to jest szczyt zlego smaku jak dla mnie.

 • ixi77

  Oceniono 8 razy 0

  Jakoś nigdzie nie widzę schodków. Powinny być, bo jak inaczej sięgnąć po coś, co jest tak wysoko (tachać krzesło?) albo odkurzyć?

 • katarzyna_pa

  Oceniono 14 razy 0

  Bo ja wiem czy te książki są jakoś specjalnie zaaranżowane. Ciekawy jest sam regał - intensywnie zielony, co nie zmienia faktu, że aranżacja, jako taka jest bardzo udana. Ale nie każdy ma aż tyle książek i aż tyle miejsca na książki, dlatego myślę, że są bardziej kreatywne pomysły na układanie książek - lakris.pl/sposob-na-porzadek-na-regale/ Trochę pomysłu i można stworzyć przyjemny efekt :)

 • aum

  Oceniono 16 razy -6

  Zbierałem książki. W domu zapełniłem 3 regały z dostawkami. Pod sam sufit. W końcowym etapie ustawiałem książki na półkach podwójnie. Nie grzbietami na zewnątrz, tylko bokiem. Więcej zmieściłem. Później zapełniałem szafki - pod Tv, itp. Miałem ich ok. 3.000. Kuzyn doradzał, abym kupowała dolary. Miał rację. Książki encyklopedyczne straciły na aktualności. Część książek sprzedałem. Odzyskałem ok.800 zł. Resztę porozdawałem. W tym z 300 do Fundacji. Zostało mi jeszcze ok. 150. przeglądam i daję (z żalem) sąsiadowi i znajomym. Czyli, kupując dolary, miałbym ok. 2.500 w dolarach, czyli 7.500 zł. Najgorzej być bibliofilem !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX