Najlepsze metamorfozy waszych sypialni

12.08.2016 10:06
Aranżacja sypialni ma ogromne znaczenie dla naszego wypoczynku. W tych sypialniach trudno jednak było o relaks. Ich wygląd bardziej frustrował niż uspokajał. Wszystkie pokoje przeszły metamorfozę. Teraz trudno je rozpoznać.
1 PRZED ZMIANĄ. Pokój był urządzony meblami w ciemnych odcieniach brązu, które przytłaczały niewielkie wnętrze. PRZED ZMIANĄ. Pokój był urządzony meblami w ciemnych odcieniach brązu, które przytłaczały niewielkie wnętrze. Fot. Sylwester Rejmer

Wnętrze z charakterem

PRZED ZMIANĄ: Mała, a przede wszystkim wąska sypialnia (2 x 4 metry) stwarzała sporo problemów podczas urządzania. Pokój był zastawiony meblami w ciemnych odcieniach brązu, które przytłaczały niewielkie wnętrze.

PO ZMIANIE: Toaletka i szafka przy łóżku pozostały z poprzedniego wyposażenia pokoju; przemalowano je tylko na jasny kolor, dzięki czemu sprawiają wrażenie mniejszych i lżejszych. Pociemniałe ze starości drewno po oczyszczeniu wygładzono, pokryto warstwą emulsji gruntującej, a następnie pomalowano kremową farbą.

aranżacja sypialnifot. Sylwester Rejmer

2 PRZED.
W sypialni nowi właściciele mieszkania ograniczyli się do odświeżenia ścian i wstawienia niezbędnych mebli. Jej przemyślaną aranżację odłożyli do czasu, aż uzbierają pieniądze.
PRZED. W sypialni nowi właściciele mieszkania ograniczyli się do odświeżenia ścian i wstawienia niezbędnych mebli. Jej przemyślaną aranżację odłożyli do czasu, aż uzbierają pieniądze. fot. Monika Lewandowska

Sypialnia z akcentami fioletu

PRZED ZMIANĄ: W sypialni znalazło się tylko to, co niezbędne. Nudne meble i ściany dawały nijakie wrażenie.

PO ZMIANIE: Tapeta, współczesna kopia XIX-wiecznego wzoru, narzuciła wnętrzu zarówno styl, jak i kolorystykę. Do widocznych na niej odcieniach dobrano barwy tkanin na łóżku i farby na ścianach. Na wezgłowiu stanął żartobliwy portret Ani i Jarka, wykonany tą samą techniką co dawne portrety ślubne (malowane zdjęcie). Powstał w ramach projektu ?Monidło?, którego autorami byli projektantka wnętrz Izabela Skorupka, fotografka Patrycja Woy-Wojciechowska i grafik Miłosz Kaliński. Na ścianie zawisły półki na książki.

sypialnia, aranżacja sypialni, metamorfoza sypialnifot. Monika Lewandowska/Phototapeta

3 Sypialnia przed metamorfozą Sypialnia przed metamorfozą fot. Iwona Kurkowska, decolatorium.com

Mała wielka zmiana

PRZED ZMIANĄ: Aranżacji sypialni nie poświęcono zbyt wiele uwagi. Mimo ładnych mebli, całość sprawiała dość przykre wrażenie. Nawet plakat nad łóżkiem powieszono w sposób zupełnie przypadkowy.

PO ZMIANIE: Postanowiono lepiej wyeksponować stare meble. Wyeliminowano wszystko co zbędne i co prowokowało bałagan. Odświeżano kolor ścian i dobrano stylowa pościel z narzutą.

aranżacja sypialnifot. Iwona Kurkowska, decolatorium.com

4 Sypialnia przed metamorfozą Sypialnia przed metamorfozą fot. Domo+

Z ciemności w jasność

PRZED ZMIANĄ: Niewielka sypialnia była przytłoczona meblami. Dodatkowo wizualnie odbierał jej powierzchni ciemny kolor ścian.

PO ZMIANIE: Wnętrze nabrało lekkości i przestronności po zmianie koloru ścian na biały. Zrezygnowano też z zasłon na rzecz rolet. Nieco inaczej rozstawiono meble. Przede wszystkim odsunięto łóżko od ściany, co dodatkowo odciążyło wnętrze.

Sypialnia po metamorfozie, aranżacja sypialnifot. Domo+

5 Sypialnia przed metamorfozą Sypialnia przed metamorfozą fot. odnowameble.pl

W marynarskim stylu

PRZED ZMIANĄ: Wysoka i duża sypialnia została urządzona bez pomysłu. Wstawiono do niej dość masywne meble z jednego kompletu. Mimo to we wnętrzu wiało pustką.

PO ZMIANIE: Sypialnia została urządzona w marynistycznym stylu. Postawiono na połączenie bieli z błękitem i domieszką czerwieni. Na fragmencie ściany za łóżkiem odsłonięto surową cegłę, co ożywiło monotonną powierzchnię. Zamiast typowego łóżka jest łóżko z pomalowanych na biało palet. Całość wygląda stylowo i modnie.

Sypialnia po metamorfoziefot. odnowameble.pl

6 PRZED. Niewielką sypialnię dodatkowo pomniejsza skos. PRZED. Niewielką sypialnię dodatkowo pomniejsza skos. fot. Marta Cerkownik i Lidia Krawczyk, www.lostintimepl.blogspot.com

Sypialnia z trudnym skosem

PRZED ZMIANĄ: Niewielką sypialnię dodatkowo pomniejszał skos. Ustawiono pod nim małą szafkę, która wizualnie niknęła we wnęce.

PO ZMIANIE: Sypialnia zyskała chłodną, kojącą kolorystykę. Niewykorzystane wcześniej miejsce pod skosem zostało zabudowane półkami i szafkami. Dzięki temu zyskano miejsce na przechowywanie, a pokój odzyskał właściwe proporcje.

sypialnia, metamorfoza wnętrz, aranżacja sypialni, wystrój sypialni fot. Marta Cerkownik i Lidia Krawczyk, www.lostintimepl.blogspot.com

7 Sypialnia przed metamorfozą. Sypialnia przed metamorfozą. fot. Domo+

Sypialnia pełnia elegancji

PRZED ZMIANĄ: W dużej sypialni było niewiele mebli. Te które się znalazły we wnętrzu pochodziły z sieciowych sklepów. Niekorzystnie na odbiór sypialni wpływał jasnożółty odcień ścian.

PO ZMIANIE: Szaro-biała kolorystyka dodała sypialni klasy i elegancji. Łóżko przesunięto na środek pokoju i ozdobiono poduszkami oraz narzutą. Wprowadzono także stylizowany żyrandol i tapicerowany fotel, które sprawiają, ze duży pokój wygląda przytulniej.

Sypialnia po metamorfozie, Home Staging, metamorfoza wnętrzfot. Domo+

8 <B>Konsekwetnie dobrana kolorystyka i dodatki sprawiły, że spora sypialnia przypominająca bezosobowy hotelowy pokój zyskała domowy klimat. Natomiast nowe meble do przechowywanie zdecydowanie zwiększyły jej funkcjonalność.</B> 
<BR />METAMORFOZA SYPIALNI. PRZED ZMIANĄ.
Sypialnia była urządzona nader oszczędnie - znajdowały się w niej tylko niezbędne meble. Sprawiała więc wrażenie pustej i bezosobowej. Konsekwetnie dobrana kolorystyka i dodatki sprawiły, że spora sypialnia przypominająca bezosobowy hotelowy pokój zyskała domowy klimat. Natomiast nowe meble do przechowywanie zdecydowanie zwiększyły jej funkcjonalność.
METAMORFOZA SYPIALNI. PRZED ZMIANĄ. Sypialnia była urządzona nader oszczędnie - znajdowały się w niej tylko niezbędne meble. Sprawiała więc wrażenie pustej i bezosobowej. Fot. Arkadiusz Scichocki

Kwiaty na ścianie

PRZED ZMIANĄ: Sypialnia była urządzona nader oszczędnie - znajdowały się w niej tylko niezbędne meble. Sprawiała więc wrażenie pustej i bezosobowej.

PO ZMIANIE: Konsekwentnie dobrana kolorystyka i dodatki sprawiły, że spora sypialnia przypominająca bezosobowy hotelowy pokój zyskała domowy klimat. Natomiast nowe meble do przechowywanie zdecydowanie zwiększyły jej funkcjonalność. Ściankę nad wezgłowiem łóżka, zbudowaną z płyty gipsowo-kartonowej, oklejono tapetą w delikatny roślinny wzór. Żyrandol zmieniono na plafonierę z metalu i tkaniny, która emituje łagodnie rozproszone światło.

12.07.2012 WARSZAWA SESJA METAMORFOZA GLIWICE STYLIZACJA ANETA KOSIBA DLA CZASOPISMA CZTERY KATY FOT. TATA STUDIO / TEL 0501255063  SLOWA KLUCZOWE: METAMORFOZAFot. Arkadiusz Scichocki

9 Metamorfoza. Sypialnia przed zmianą. Choć wnętrze było wygodne, brakowało mu charakteru. Ani na ścianach, ani w oknie nie było niczego, co mogłoby zaciekawić, przyciągnąć uwagę. Metamorfoza. Sypialnia przed zmianą. Choć wnętrze było wygodne, brakowało mu charakteru. Ani na ścianach, ani w oknie nie było niczego, co mogłoby zaciekawić, przyciągnąć uwagę. Fot. Arkadiusz Ścichocki, stylizacja Klara Kowtun

Sypialnia z modną tapetą

PRZED ZMIANĄ: Pani domu chciała zaaranżować swoją sypialnię w stonowanych kolorach. Nie przewidziała jednak, że taki wystrój okaże się monotonny. Choć wnętrze było wygodne, brakowało  mu charakteru. Ani na ścianach, ani w oknie nie było niczego, co mogłoby zaciekawić, przyciągnąć uwagę.

PO ZMIANIE: Stolik nocny zastąpił stojącą tu przedtem szafkę (komplet z łóżkiem), która była zdecydowanie za niska. Nowy mebel jest dużo wyższy, łatwo więc sięgnąć np. po odłożone rzeczy. Taki sam stolik udało się zmieścić z drugiej strony łóżka. Nakrycie łóżka dopasowano do kolorystyki wnętrza - biała dzianinowa narzuta zastąpiła brązowy koc, który zbyt mocno kontrastował  z pozostałymi barwami. Wybrane tkaniny (oprócz jednej poduszki) mają fakturowe wzory, które nie kłócą się z wyrazistym deseniem tapety.

24.11.2011 WARSZAWA SESJA WNETRZE , METAMORFOZA PO ZMIANCH NA ZDJECIU WNETRZE , SYPIALNIA STYLIZACJA KLARA KOWTUN DLA CZASOPISMA CZTERY KATY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA Fot. Arkadiusz Ścichocki, stylizacja Klara Kowtun

10 Metamorfoza pokoju po babci Metamorfoza pokoju po babci Fot. Agnieszka Żelazko

Pokój po babci

PRZED ZMIANĄ: Pokój był niemodny, z meblami na wysoki połysk, z niezbyt urodziwymi zasłonami i lampą, a do tego bardzo smutny. Zdecydowanie nieodpowiedni dla dziewięcioletniej wnuczki Alinki, która miała w nim zamieszkać. Jasne ściany, kolorowe, wesołe tkaniny i tapety totalnie odmieniły klimat wnętrza.

PO ZMIANIE: Szafka to jeden z nielicznych nowych nabytków. W koszach Alinka trzyma swoje skarby. Wieczorem mebelek zmienia się w szafkę nocną. Pomyślano też o lampce, przy której dziewczynka może czytać przed snem. Półeczki na książki i dekoracje zajęły pusty fragment ściany przy oknie. Dobierając ich kolor, stylistka konsekwentnie trzymała się palety barw wybranej do tego wnętrza. Roleta i wąskie białe zasłony nie tylko rozjaśniły wnętrze, ale pozwoliły też praktycznie wykorzystać niezagospodarowany dotąd fragment ściany przy oknie.

 Metamorfoza sypialniFot. Agnieszka Żelazko

11 Metamorfoza sypialni Metamorfoza sypialni Fot. Iza Szewc/Fabryka Nastroju

Sypialnia dla pary

PRZED ZMIANĄ: Gospodarzowi nie zależało na dekoracyjnym wyglądzie sypialni. Zadbał tylko o niezbędne meble: wygodne łóżko ze schowkami w zagłówku, szafkę nocną i fotel.

PO ZMIANIE: W nowym wystroju sypialni projektantka postarała się odzwierciedlić upodobania gospodarzy. Oboje kochają miasto z jego architekturą i ulicznym gwarem, postanowiła więc wykreować we wnętrzu industrialny styl. Temu celowi konsekwentnie podporządkowała dobór kolorów oraz wszystkich elementów wyposażenia. Główną rolę w aranżacji wnętrza odgrywają ściany. Jedną obłożono plastrami cegły i ozdobiono grafiką z cytatem z Mistrza i Małgorzaty Michaiła Bułhakowa, ulubionej powieści gospodarzy. Na drugą naklejono fototapetę, która stwarza iluzję głębi, powiększając optycznie niewielkie pomieszczenie.

SypialniaFot. Arkadiusz Scichocki

12 Metamorfoza sypialni Metamorfoza sypialni Fot. Agnieszka Żelazko

Sypialnia w naturalnych kolorach

PRZED ZMIANĄ: W latach osiemdziesiątych był to pokój nastolatka, później domowe biuro. Dziś ma to być małżeńska sypialnia.

PO ZMIANIE: Najdroższym zakupem było łóżko. Niektóre meble - szafę oraz blaty stolików nocnych, zamocowane wspornikami do ściany - zrobiono z płyt MDF pozyskanych ze starej meblościanki. W domu znalazła się też tkanina podszewkowa, która zastępuje fronty szafy. Niewiele kosztowała również dekoracja okna. Leżąca w pokoju wykładzina dywanowa została przykryta bambusowymi matami. Za firanę posłużył kawałek tkaniny kupionej na wyprzedaży. Natomiast zasłonki to dawny zakup, który czekał na lepsze czasy.

Sypialniafot. Agnieszka Żelazko

Komentarze (5)
Najlepsze metamorfozy waszych sypialni
Zaloguj się
 • dziamgacz

  Oceniono 25 razy 23

  rany wyrzucić piękny komplet mebli i wstawić palety, cegły na ścianie i te tablice samochodowe... koszmar!

 • mika_p

  Oceniono 10 razy 8

  Pokój po babci - czy zamiast poduszeczek i półeczek na nic szczególnego nie lepiej by bylo kupić dziecku nowe łóżko, chocby i wersalkę?

 • izkaa2405

  Oceniono 13 razy 5

  No tak.... biały, biały i jeszcze raz biały.. jakby na świecie nie było innych kolorów

 • keisi8

  0

  ta biała wersja jest bardzo ładna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX