Mała kuchnia w bloku pełna dobrych rozwiązań. 12 inspirujących wnętrz

Mała kuchnia wymaga starannego zaplanowania przestrzeni tak, aby zmieściły się wszystkie niezbędne sprzęty AGD i można było się swobodnie poruszać. Wybraliśmy 12 małych kuchni z waszych mieszkań, którymi warto się inspirować.
Kącik śniadaniowy urządzono w załomie ściany. Przycięty na wymiar blat przymocowano do ściany na zawiasach. Kiedy nie jest potrzebny, można go opuścić, żeby nie przeszkadzał w poruszaniu się po wąskiej kuchni. Kącik śniadaniowy urządzono w załomie ściany. Przycięty na wymiar blat przymocowano do ściany na zawiasach. Kiedy nie jest potrzebny, można go opuścić, żeby nie przeszkadzał w poruszaniu się po wąskiej kuchni. fot. Rafał Lipski

Kuchnia w stylu skanydnawskim

W małej i wąskiej kuchni zabudowę kuchenną trzeba było umieścić na na jednej ścianie. Kącik śniadaniowy urządzono w załomie ściany. Przycięty na wymiar blat przymocowano do ściany na zawiasach. Kiedy nie jest potrzebny, można go opuścić, żeby nie przeszkadzał w poruszaniu się po wąskiej kuchni.

przedpokój, wystrój wnętrzfot. Rafał Lipski

Całe pomieszczenie jest utrzymane w białej kolorystyce i w stylu skandynawskim. Nowoczesne rozwiązania pozwoliły na optymalne wykorzystanie niewielkiej powierzchni.

Projekt kuchni. Projekt kuchni. EG Projekt - Ewelina Golinowska

Biała kuchnia w bloku

W projekcie kuchni w mokotowskim mieszkaniu optymalnie wykorzystano niewielką przestrzeń. Zmieściły się tam wszystkie niezbędne sprzęty oraz wygospodarowano sporo miejsca na przechowywanie. Żeby optycznie powiększyć małe pomieszczenie, ściany pokryto białą farbą oraz białymi, błyszczącymi płytkami "metro". Na jedynej wolnej ścianie namalowano szarą farbą lamperię.

Projekt kuchni, meble kuchenneEG Projekt - Ewelina Golinowska

Żeby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, zdecydowano się na sprzęt AGD do zabudowy. Wolno stojąca kuchenka czy piekarnik pochłonęły by znacznie więcej przestrzeni. Z tych samych względów w projekcie uwzględniono wykorzystanie okapu wyspowego. Jest on montowany do sufitu, a nie ściany, co również pozwala na swobodniejsze aranżowanie przestrzeni. Podobne rozwiązania powinni rozważyć wszyscy posiadacze małych kuchni.

Projekt kuchni, meblekuchenneEG Projekt - Ewelina Golinowska

W rogu pomieszczenia wprowadzono zabudowane szafki sięgające pod sam sufit, które zapewniają odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie. Ważnym zabiegiem jest wprowadzenie mini-wyspy kuchennej. Dzięki niej wygospodarowano miejsce na płytę grzewczą oraz blat, przy którym można spożywać posiłki.

Zdjęcie ARIETE RETRO 1388/10 Zdjęcie Bosch MUM 54920 Zdjęcie LAUSON AFS 101
ARIETE RETRO 1388/10 Bosch MUM 54920 LAUSON AFS 101
Porównaj ceny ? Porównaj ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info

To nie był poważny remont, a tylko kosmetyczne zmiany. Tyle jednak wystarczyło, by nieciekawa kuchnia stała się atrakcyjnym wnętrzem. Stylistka, zainspirowana sielskim widoczkiem z fińskiego talerza wiszącego na ścianie, zaaranżowała pomieszczenie w rustykalnym stylu.
<BR />ARANŻACJE WNĘTRZ - METAMORFOZA. Blat z laminowanej białej płyty oraz stalowy zlewozmywak z baterią zastąpiły stare, bardzo zniszczone sprzęty. Z powodu ograniczonego budżetu kupiono tanie modele w jednym z supermarketów budowlanych. Stare szafki odświeżono, wykańczając je samoprzylepną okleiną imitującą bielone drewno. Zmieniono również uchwyty. Na ścianie między szafkami wisi fiński talerz. To nie był poważny remont, a tylko kosmetyczne zmiany. Tyle jednak wystarczyło, by nieciekawa kuchnia stała się atrakcyjnym wnętrzem. Stylistka, zainspirowana sielskim widoczkiem z fińskiego talerza wiszącego na ścianie, zaaranżowała pomieszczenie w rustykalnym stylu.
ARANŻACJE WNĘTRZ - METAMORFOZA. Blat z laminowanej białej płyty oraz stalowy zlewozmywak z baterią zastąpiły stare, bardzo zniszczone sprzęty. Z powodu ograniczonego budżetu kupiono tanie modele w jednym z supermarketów budowlanych. Stare szafki odświeżono, wykańczając je samoprzylepną okleiną imitującą bielone drewno. Zmieniono również uchwyty. Na ścianie między szafkami wisi fiński talerz. Fot. Agnieszka Żelazko

Kuchnia z oryginalną ścianą

Stylistka, zainspirowana sielskim widoczkiem z fińskiego talerza wiszącego na ścianie, zaaranżowała pomieszczenie w rustykalnym stylu. Wprowadzono blat z laminowanej białej płyty oraz stalowy zlewozmywak z baterią. Z powodu ograniczonego budżetu kupiono tanie modele w jednym z supermarketów budowlanych. Stare szafki odświeżono, wykańczając je samoprzylepną okleiną imitującą bielone drewno. Na ścianie między szafkami wisi fiński talerz.

kuchnia, meble kuchenne, aranżacja małej kuchniFot. Agnieszka Żelazko

Ścianę nad blatem chronią laminowane panele podłogowe imitujące stare deski. To przede wszystkim one nadały wnętrzu wiejski styl. Takie panele znakomicie sprawdzają się na kuchennej ścianie - nie zniszczą się ani pod wpływem wilgoci, ani wysokiej temperatury. Nowe są również relingi, na których gospodyni wiesza sztućce kuchenne. Teraz są one zawsze pod ręką, a dodatkowo wzmacniają rustykalny charakter wnętrza.

Zobacz także: 10 pomysłów na aranżację ściany nad blatem

kuchnia, meble kuchenne, aranżacja małej kuchniFot. Agnieszka Żelazko

Do kuchni wybrano urządzenia AGD mniejsze od standardowych. Takie modele oferuje wielu producentów. Dolna zabudowa w kształcie litery L zapewnia w miarę wygodne miejsce do pracy. Aby zwiększyć liczbę schowków, pod górnymi szafkami umieszczono rząd półek. Do kuchni wybrano urządzenia AGD mniejsze od standardowych. Takie modele oferuje wielu producentów. Dolna zabudowa w kształcie litery L zapewnia w miarę wygodne miejsce do pracy. Aby zwiększyć liczbę schowków, pod górnymi szafkami umieszczono rząd półek. fot. Michał Mutor

Kuchnia w kawalerce

Kuchnia w 15,5-metrowej kawalerce. Na tak małej powierzchni nie można sobie pozwolić na choćby najmniejsza stratę miejsca. Wybrano więc urządzenia AGD mniejsze od standardowych. Takie modele oferuje wielu producentów. Dolna zabudowa w kształcie litery L zapewnia w miarę wygodne miejsce do pracy. Aby zwiększyć liczbę schowków, pod górnymi szafkami umieszczono rząd półek.

Kuchnia, aranżacja kuchni, kawalerka, małe mieszkaniefot. Michał Mutor

Przepierzenie z pomalowanych na biało sosnowych listew dzieli wnętrze na strefy o różnej funkcji. Taka ażurowa przegroda nie ogranicza dopływu naturalnego światła do aneksu kuchennego.

Plan mieszkania: 15,5 m kw.Plan mieszkania: 15,5 m kw.

<B>Zamiast ciasnych, skromnie urządzonych klitek - przestronne i eleganckie wnętrze w iście paryskim stylu. Przenosząc mieszkanie z epoki wczesnego Gierka w XXI wiek, właścicielka wraz z projektantką udowodniły przy okazji, że wyobraźnia i dobre pomysły znaczą więcej niż wypchany portfel.</B>
<BR />Salon, kuchnię i przedpokój połączyły szerokie przejścia bez drzwi. Dzięki temu te ciasne pomieszczenia wydają się znacznie przestronniejsze i jasniejsze. Powiększone otwory w ścianie wykończono zamówionymi u rzemieślnika listwami ze stali. Zamiast ciasnych, skromnie urządzonych klitek - przestronne i eleganckie wnętrze w iście paryskim stylu. Przenosząc mieszkanie z epoki wczesnego Gierka w XXI wiek, właścicielka wraz z projektantką udowodniły przy okazji, że wyobraźnia i dobre pomysły znaczą więcej niż wypchany portfel.
Salon, kuchnię i przedpokój połączyły szerokie przejścia bez drzwi. Dzięki temu te ciasne pomieszczenia wydają się znacznie przestronniejsze i jasniejsze. Powiększone otwory w ścianie wykończono zamówionymi u rzemieślnika listwami ze stali. Fot. Monika Lewandowska/Phototapeta

Szara kuchnia w bloku

W tym mieszkaniu salon, kuchnia i przedpokój są połączone szerokim przejściem bez drzwi. Dzięki temu te ciasne pomieszczenia wydają się znacznie przestronniejsze i jaśniejsze. Powiększone otwory w ścianie wykończono zamówionymi u rzemieślnika listwami ze stali.

kuchnia, meble kuchenne, pomysł na kuchnięFot. Monika Lewandowska/Phototapeta

W kuchni znajduje się zabudowa z płyty MDF lakierowanej na grafitowo, stalowy sprzęt AGD i beton na scianie decydują o industrialnym klimacie kuchni. Chłód tych materiałów został przełamany ciepłym drewnem brzozy, z którego zrobiono blat. Szara kolorystyka prezentuje się stylowo i nowocześnie.

Szare wnętrze, aranżacja wnętrzFot. Monika Lewandowska/Phototapeta

Umiejętnie dobrane meble i dodatki stworzyły spójny, elegancki wystrój przywodzący na myśl stare francuskie mieszkania. Wrażenie to potęgują laminowane panele na podłodze, imitujące stare dębowe deski.

Kropka na ogół wieńczy dzieło, w tym wnętrzu je rozpoczęła. Wypatrzone w sklepie płytki 
z takim motywem stały się źródłem inspiracji dla projektantki, która urządzała mieszkanie swojej przyjaciółki. <BR /> MIESZKANIE. Pas ściany nad kuchennym 
blatem wykończono płytkami ceramicznymi. Nad nimi zamocowano płytę gipsowo-kartonową pokrytą tapetą w dyskretny kwiatowy deseń. Pod płytą schowano przewody gazowe 
i oświetlenie blatu. Zamiast 
szafek wiszących - tylko prosta półka fornirowana dębem. Nietypowa zabudowa znajduje się 
w centrum mieszkania. 
Od strony kuchni są w niej pojemne szafki, piekarnik 
i lodówka, ze strony 
pokoju dziennego - regał, 
a część przedpokojowa 
mieści pralkę ze schowkami. Kropka na ogół wieńczy dzieło, w tym wnętrzu je rozpoczęła. Wypatrzone w sklepie płytki z takim motywem stały się źródłem inspiracji dla projektantki, która urządzała mieszkanie swojej przyjaciółki.
MIESZKANIE. Pas ściany nad kuchennym blatem wykończono płytkami ceramicznymi. Nad nimi zamocowano płytę gipsowo-kartonową pokrytą tapetą w dyskretny kwiatowy deseń. Pod płytą schowano przewody gazowe i oświetlenie blatu. Zamiast szafek wiszących - tylko prosta półka fornirowana dębem. Nietypowa zabudowa znajduje się w centrum mieszkania. Od strony kuchni są w niej pojemne szafki, piekarnik i lodówka, ze strony pokoju dziennego - regał, a część przedpokojowa mieści pralkę ze schowkami. fot. Radosław Wojnar

Kuchnia w kropki

Kropki stały sie motywem przewodnim w całym mieszkaniu. Nie mogło ich zabraknąć także w kuchni. Pas ściany nad kuchennym blatem wykończono płytkami ceramicznymi. Nad nimi zamocowano płytę gipsowo-kartonową pokrytą tapetą w dyskretny kwiatowy deseń. Pod płytą schowano przewody gazowe i oświetlenie blatu. Zamiast szafek wiszących - tylko prosta półka fornirowana dębem.

kuchniafot. Radosław Wojnar

Nietypowa zabudowa znajduje się w centrum mieszkania. Od strony kuchni są w niej pojemne szafki, piekarnik i lodówka, ze strony pokoju dziennego - regał, a część przedpokojowa mieści pralkę ze schowkami. Zabudowa kuchenna z płyty MDF została zrobiona na zamówienie. Jej biały kolor sprawia, że pomimo swoich rozmiarów nie przytłacza wnętrza.

wystrój wnętrz, aranżacje wnętrz, salon z kuchnią fot. Radosław Wojnar

Szeroki parapet bliżej kuchni stanowi przedłużenie blatu roboczego zrobionego z płyty laminowanej. Stół można w każdej chwili wysunąć spod niego - wtedy zasiądzie przy nim więcej osób. Szafki z lakierowanej na wysoki połysk płyty MDF zostały zrobione na zamówienie. Szeroki parapet bliżej kuchni stanowi przedłużenie blatu roboczego zrobionego z płyty laminowanej. Stół można w każdej chwili wysunąć spod niego - wtedy zasiądzie przy nim więcej osób. Szafki z lakierowanej na wysoki połysk płyty MDF zostały zrobione na zamówienie. Fot. Damian Osak

Kuchnia z twarzą Marylin Monroe

Całe mieszkanie liczy tylko 33 m kw. Przy takim metrażu udało się zaaranżować w pełni funkcjonalną kuchnię. Z konieczności jednak jest to kuchnia otwarta, w której liczbę mebli ograniczono do minimum. Granicę między kuchnią a salonem wyznacza stół, przy którym można wygodnie usiąść i zjeść posiłek. Było to niezmiernie ważne dla właścicieli.

UWAGA ! PONOWNA PUBLIKACJA WYLACZNIE ZA ZGODA WLASCICIELI Fot. Damian Osak

Szeroki parapet bliżej kuchni stanowi przedłużenie blatu roboczego zrobionego z płyty laminowanej. Stół można w każdej chwili wysunąć spod niego - wtedy zasiądzie przy nim więcej osób. Szafki z lakierowanej na wysoki połysk płyty MDF zostały zrobione na zamówienie.

Wystrój wnętrz. Gazowa płyta grzejna została wybrana ze względu na nietypowy kształt. Ma wymiary 90 x 51 cm, a palniki są tak rozmieszczone, że można na nich jednocześnie ustawić nawet cztery duże garnki.<br/>
Piekarnik z funkcją mikrofali zainstalowano w wysokiej zabudowie, która pozwoliła funkcjonalnie zagospodarować całą ścianę. Mieści się w niej także chłodziarko-zamrażarka. Nad urządzeniami zaprojektowano cztery głębokie schowki.<br/>
Dolne szafki w tym ciągu mają tylko 50 cm głębokości (o 10 cm mniej od standardowych). Dzięki temu między ciągami można było zachować odległość ok. 100 cm, konieczną, by swobodnie sięgać do szafek. Głębokość górnych szafek wynosi 40 cm.<br/>
Zlewozmywak z kompozytu ma tylko 43 cm szerokości (standardowe modele nie mieściły się na szafkach głębokości 50 cm). Kolor laminowanego blatu dopasowano do ceglanej okładziny. Wystrój wnętrz. Gazowa płyta grzejna została wybrana ze względu na nietypowy kształt. Ma wymiary 90 x 51 cm, a palniki są tak rozmieszczone, że można na nich jednocześnie ustawić nawet cztery duże garnki.
Piekarnik z funkcją mikrofali zainstalowano w wysokiej zabudowie, która pozwoliła funkcjonalnie zagospodarować całą ścianę. Mieści się w niej także chłodziarko-zamrażarka. Nad urządzeniami zaprojektowano cztery głębokie schowki.
Dolne szafki w tym ciągu mają tylko 50 cm głębokości (o 10 cm mniej od standardowych). Dzięki temu między ciągami można było zachować odległość ok. 100 cm, konieczną, by swobodnie sięgać do szafek. Głębokość górnych szafek wynosi 40 cm.
Zlewozmywak z kompozytu ma tylko 43 cm szerokości (standardowe modele nie mieściły się na szafkach głębokości 50 cm). Kolor laminowanego blatu dopasowano do ceglanej okładziny. Fot. Rafał Lipski

Kuchnia zaprojektowana na wymiar

Ta kuchnia jest mała i wąska. W jej urządzaniu nic nie mogło pozostać pozostawione przypadkowi. Gazowa płyta grzejna została wybrana ze względu na nietypowy kształt. Ma wymiary 90 x 51 cm, a palniki są tak rozmieszczone, że można na nich jednocześnie ustawić nawet cztery duże garnki. Piekarnik z funkcją mikrofali zainstalowano w wysokiej zabudowie, która pozwoliła funkcjonalnie zagospodarować całą ścianę. Mieści się w niej także chłodziarko-zamrażarka. Nad urządzeniami zaprojektowano cztery głębokie schowki.

kuchnia, meble kuchenne, aranżacja małej kuchniFot. Rafał Lipski

Dolne szafki w tym ciągu mają tylko 50 cm głębokości (o 10 cm mniej od standardowych). Dzięki temu między ciągami można było zachować odległość ok. 100 cm, konieczną, by swobodnie sięgać do szafek. Zlewozmywak z kompozytu ma tylko 43 cm szerokości (standardowe modele nie mieściły się na szafkach głębokości 50 cm). Każdy centymetr powierzchni został tak zaaranżowany, by zwiększyć funkcjonalność kuchni. Aż trudno uwierzyć, że taki projekt udało się zrealizować we wnętrzu o szerokości zaledwie dwóch metrów!

kuchniaFot. Rafał Lipski

Wystrój kuchni jest równie bezpretensjonalny jak reszty mieszkania. Monika i Marcin kupili gotową zabudowę w IKEA; szafek jest niewiele, ale tyle w zupełności im wystarcza. W?dzień wnętrze jest dobrze oświetlone naturalnym światłem wpadającym przez okno. Po?zmroku rozjaśniają je halogenowe reflektorki zainstalowane na przeciągniętych skosem linkach. Wystrój kuchni jest równie bezpretensjonalny jak reszty mieszkania. Monika i Marcin kupili gotową zabudowę w IKEA; szafek jest niewiele, ale tyle w zupełności im wystarcza. W?dzień wnętrze jest dobrze oświetlone naturalnym światłem wpadającym przez okno. Po?zmroku rozjaśniają je halogenowe reflektorki zainstalowane na przeciągniętych skosem linkach. MONIKA OLESINSKA I KATARZYNA SOBCZYK-OSUCHOWSKA

Swojsko i rustykalnie

Wystrój tej kuchni jest bezpretensjonalny i pogodny. Monika i Marcin kupili gotową zabudowę w IKEA; szafek jest niewiele, ale tyle w zupełności im wystarcza. W dzień wnętrze jest dobrze oświetlone naturalnym światłem wpadającym przez okno. Po zmroku rozjaśniają je halogenowe reflektorki zainstalowane na przeciągniętych skosem linkach.

kuchnia, meble kuchenne, aranżacja kuchniMONIKA OLESINSKA I KATARZYNA SOBCZYK-OSUCHOWSKA

Jednak to drobiazgi, a nie duże elementy wyposażenia tworzą klimat. W kuchni znalazło się wile starannie dobranych elementów dekoracyjnych. Wśród nich można znaleźć ozdobne naczynia, skrzynki, wiklinowe przedmioty. Wszystkie składają się na sielski wystrój kuchni.

W przedpokoju, tuż?przy drzwiach wejściowych do?mieszkania, stoi toaletka z lustrem i krzesło, na?którym można wygodnie zmienić obuwie. Pomalowany na biało stary kufer zastępuje szafkę na buty.MONIKA OLESINSKA I KATARZYNA SOBCZYK-OSUCHOWSKA

PO ZMIANIE. Zabudowa w kształcie litery L, z szafkami górnymi sięgającymi sufitu, zapewnia mnóstwo miejsca do przechowywania. Ma także inną zaletę - pod sufitem nie zbiera się kurz i kuchenne osady. Podłoga z płytek imitujących drewno zastąpiła cieniowaną terakotę, wyglądającą na wiecznie brudną. Duże płytki ułożono jak ceglany mur. Dawny wzór w karo pasuje bardziej do stylizowanych wnętrz. PO ZMIANIE. Zabudowa w kształcie litery L, z szafkami górnymi sięgającymi sufitu, zapewnia mnóstwo miejsca do przechowywania. Ma także inną zaletę - pod sufitem nie zbiera się kurz i kuchenne osady. Podłoga z płytek imitujących drewno zastąpiła cieniowaną terakotę, wyglądającą na wiecznie brudną. Duże płytki ułożono jak ceglany mur. Dawny wzór w karo pasuje bardziej do stylizowanych wnętrz. Fot. Arkadiusz Scichocki

Wąska kuchnia w nowoczesnym stylu

Typowa dla starych bloków kuchnia jest wąska i zamknięta. Żeby maksymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń właściciele wprowadzili zabudowę w kształcie litery L, z szafkami górnymi sięgającymi sufitu. Zyskano w ten sposób mnóstwo miejsca do przechowywania. na podłodze ułożono płytki imitujące drewno. Duże płytki ułożono jak ceglany mur.

Zobacz także: Jak urządzić wąską kuchnię?

30.03.2014 WARSZAWA SESJA WNETRZE , METAMORFOZA PO ZMIANCH NA ZDJECIU WNETRZE , KUCHNIA STYLIZACJA -------------- DLA CZASOPISMA CZTERY KATY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA  SLOWA KLUCZOWE: KUCHNIA METAMORFOZAFot. Arkadiusz Ścichocki

Minimalistyczny wystrój kuchni ożywiają ceramiczne dekory w abstrakcyjny wzór umieszczone między dolnymi a górnymi szafkami. Ściany pomalowano specjalną farbą przeznaczoną do kuchni, można więc zmywać z nich wszelkie zabrudzenia. Odcień farby jest zbliżony do koloru szafek stojących. Wiszące są również popielate, ale o kilka tonów jaśniejsze. Stół jest wąski, nie utrudnia więc swobodnego poruszania się w kuchni. Zamiast krzeseł wybrano stołki, które można całkowicie wsunąć pod blat, by nie przeszkadzały podczas pracy.

30.03.2014 WARSZAWA SESJA WNETRZE , METAMORFOZA PO ZMIANCH NA ZDJECIU WNETRZE , KUCHNIA STYLIZACJA -------------- DLA CZASOPISMA CZTERY KATY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA  SLOWA KLUCZOWE: KUCHNIA METAMORFOZAFot. Arkadiusz Scichocki

MIESZKANIE. Ciemne szafki wiszące, fornirowane drewnem wenge, wyglądają jak czekoladowe tafelki. Zestawiono je z jasnymi - z płyty MDF lakierowanej na wysoki połysk. MIESZKANIE. Ciemne szafki wiszące, fornirowane drewnem wenge, wyglądają jak czekoladowe tafelki. Zestawiono je z jasnymi - z płyty MDF lakierowanej na wysoki połysk. Fot. Przemyslaw Andruk

Kuchnia otwarta i nowoczesna

Właściciele mieszkania chcieli uzyskać wrażenie większej przestrzeni, dlatego zdecydowali się na kuchnię otwartą. W kuchni przeważa odcień białej czekolady. Ściany nad blatem z kompozytu zostały zabezpieczone taflą szkła lacobel w tym samym kolorze. Na podłodze ułożono płyty polerowanego gresu.

kuchnia, meble kuchenne, aranżacja małej kuchniFot. Przemyslaw Andruk

Ciemne szafki wiszące, fornirowane drewnem wenge, wyglądają jak czekoladowe tafelki. Zestawiono je z jasnymi - z płyty MDF lakierowanej na wysoki połysk. Owe błyszczące powierzchnie dodatkowo rozjaśniają i wnętrze kuchni i potęgują wrażenie większej przestrzeni.

kuchnia, meble kuchenne, aranżacja małej kuchniFot. Przemyslaw Andruk

PO ZMIANIE. Stolik śniadaniowy nie mógł być duży, bo przeszkadzałby w poruszaniu się po wąskim pomieszczeniu. Jest to zrobiony na zamówienie blat przymocowany wspornikami do ściany. Przy nim stoją stołki, które również zajmują mało miejsca - gdy nie są używane, nakłada się jeden na drugi. Kącik oświetla niewielki kinkiet zainstalowany nad stołem. PO ZMIANIE. Stolik śniadaniowy nie mógł być duży, bo przeszkadzałby w poruszaniu się po wąskim pomieszczeniu. Jest to zrobiony na zamówienie blat przymocowany wspornikami do ściany. Przy nim stoją stołki, które również zajmują mało miejsca - gdy nie są używane, nakłada się jeden na drugi. Kącik oświetla niewielki kinkiet zainstalowany nad stołem. fot. Arkadiusz Ścichocki

Kuchnia za niewielkie pieniądze

O wystroju tej kuchni zdecydował nie tylko mały metraż, ale i niewielki budżet. Stolik śniadaniowy nie mógł być duży, bo przeszkadzałby w poruszaniu się po wąskim pomieszczeniu. Jest to zrobiony na zamówienie blat przymocowany wspornikami do ściany. Przy nim stoją stołki, które również zajmują mało miejsca - gdy nie są używane, nakłada się jeden na drugi. Kącik oświetla niewielki kinkiet zainstalowany nad stołem.

kuchniaFot. Arkadiusz Ścichocki / AG

Kinkiet nad oknem bardzo przydaje się wieczorem - oświetla miejsce pracy przy zlewozmywaku. W dzień dopływ naturalnego światła można teraz precyzyjnie regulować żaluzjami - wybrano model z lakierowanymi na biało listewkami, które nie dominują we wnętrzu. Zasłony nie zdałyby tu egzaminu - przeszkadzałyby w czynnościach wykonywanych w tej części kuchni; moczyłaby je też pryskająca ze zlewu woda. Relingi zamocowane na ścianie przy oknie to doskonałe miejsce na naczynia i akcesoria najczęściej używane w pracach kuchennych.

kuchniaFot. Arkadiusz Ścichocki / AG

Więcej o:
Komentarze (1)
Mała kuchnia w bloku pełna dobrych rozwiązań. 12 inspirujących wnętrz
Zaloguj się
 • slimgirl1

  Oceniono 2 razy 2

  widzę piękny wyciąg na pierwszym planie-spróbujcie sobie taki zamontować w kuchni w bloku -od razu się okaże że zabronione bo zagrożenie pożarem i brakiem wentylacji i do natychmiastowego demontażu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX