Aranżacje: mały dekor, wielki efekt

Płytki ceramiczne to nadal najpopularniejszy materiał przy wykańczaniu łazienek i kuchni. Czasem, jednak warto przełamać monotonię kafelków elementami dekoracyjnymi.
1

Kwiecisty pas

Jasne światło halogenowych lampek efektownie eksponuje motywy roślinne na dekorach wieńczących pas płytek położonych na ścianie nad blatem roboczym.

2

Kocie motywy

Fronty szafek i szuflad są z malowanego drewna sosny, a blat - z jesionu. Odcień płytek ceramicznych idealnie dobrano do barwy klinkieru na murowanej konstrukcji szafek. Uwagę zwraca dekor z kocim motywem.

3

W starym stylu

Gospodarze chcieli nadać kuchni klimat starego wnętrza - szafki o frontach z barwionego dębu idealnie odpowiadały ich wyobrażeniom. świetnie dopasowano również dekoracyjne płytki i stare plakaty wiszące na ścianach.

4

Dekory mobilne

Ścianę nad kuchennym blatem chronią płytki glazury i dekory ozdobione techniką decoupage'u. Dekory można wymieniać, a dzięki temu - zmieniać wygląd kuchni w zależności od nastroju.

5

Ceramiczna galeria

Pusta ściana aż się prosi, by wyeksponować na niej np. bogaty zbiór kolorowych płytek.

6

W toalecie

W małych wnętrzach jest też mało miejsca na elementy dekoracyjne. Dlatego warto skorzystać z ozdobnych płytek ceramicznych.

7

Z pierwszych stron gazet

Najciekawszym elementem dekoracyjnym w tej łazience są płytki imitujące stronę z gazety.

8

Kwiecista łazienka

Wyraziste motywy dekoracyjne w niewielkich wnętrzach bywają ryzykowne. Mogą je optycznie pomniejszyć i wywołać wrażenie chaosu. Tutaj tak się nie stało, dlatego że wzorzyste dekory nie zajmują zbyt dużej powierzchni i są w dość spokojnych, neutralnych kolorach

9

Żaby na kaflach

Ściany w łazience są pokryte impregnowaną barwioną gładzią gipsową. Nad umywalką - dekoracyjny kafel przedstawiający żaby na liściach, dzieło pani domu.

10

Egzotycznie i sterylnie

Ciemnobrązowe płytki ceramiczne przywołują skojarzenia z drewnem egzotycznym. W zestawieniu z dyskretnym kwiatowym dekorem wprowadzają nieco ciepła do sterylnej łazienki.

Komentarze (3)
Aranżacje: mały dekor, wielki efekt
Zaloguj się
 • Gość: zośka

  0

  www.tuplytki.pl tam jest ich sporo...

 • Gość: slumka

  0

  skąd wziąć takie płytki???

 • kpiarz

  Oceniono 1 raz -1

  I znowu te cholerne slajdy. Nie klikam!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX