Jak oszczędzać prąd? Sprawdzone sposoby na niższe rachunki

12.08.2015 12:42
Rachunki za energię to spora częśc wydatków na utrzymanie domu. Podpowiadamy, jak je obniżyć

Rachunki za energię to spora częśc wydatków na utrzymanie domu. Podpowiadamy, jak je obniżyć Fot. SHUTTERSTOCK

Przedłużające się upały zmuszają nas do oszczędzania energii elektrycznej. To jeden z nielicznych pozytywnych skutków wysokich temperatur. Zobacz, jak skutecznie oszczędzać prąd i obniżyć rachunki za energię. Oszczędzaj przez cały rok!

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (4)
Jak oszczędzać prąd? Sprawdzone sposoby na niższe rachunki
Zaloguj się
 • napletekgandalfa

  Oceniono 15 razy 13

  Te rady o kant doopy potłuc. Co zaczynam oszczędzać to za chwil kilka opłaty przesyłowe oraz inne mało czytelne są podnoszone.
  Summa summarum nie oszczędzajmy...

 • Oceniono 10 razy 8

  Najbezpieczniej byłoby zerwać umowę na dostawy energii elektrycznej. No bo jak wytłumaczyć, że przy zużyciu "zero" płacę co miesiąc circa 60 zł?

 • elbertson

  Oceniono 2 razy 2

  o żarówkach LED autor nie słyszał ? żużywają mniej energii i co bardzo istotne emitują dużo mniej ciepła . Dla porównania świetlówka tradycyjna to 55C Ledowy odpowiednik 25 C

 • robbu91

  Oceniono 11 razy -9

  ja w tym roku postanowiłem znaleźć sposób na to aby trochę oszczędzić (i pieniędzy i zdrowia) na klimatyzacji. Nie ukrywam, że natchnął mnie do tego artykuł opisujący technologię tzw. chłodnego dachu. Kupiłem więc specjalną powłokę dekarską, która lepiej odbija światło słoneczne (Tytan Cool-R) i muszę przyznać, że rzeczywiście temperatura na poddaszu spadła o jakieś 8 stopni Celsjusza, w porównaniu do tego co było wcześnie. Mam nadzieję, że zapewnienia producenta o tym, że dzięki niej blachodachówka wytrzyma dłużej również się sprawdzą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX