7 błędów w urządzaniu wnętrz, przez które twój dom wydaje się mniejszy

7 błędów w urządzaniu wnętrz, przez które twój dom wydaje się mniejszy

7 błędów w urządzaniu wnętrz, przez które twój dom wydaje się mniejszy (fot. Domo+)

Nawet jeśli jesteś posiadaczem całkiem sporego metrażu, twoje mieszkanie może wydawać się małe. Wszystko przez te błędy w aranżacji, które przydarzają się nam najczęściej.

Przeciętne polskie mieszkanie do dużych nie należy. Statystycznie na jedną osobę przypada ok. 20-25 metrów. Jednak w miastach ta liczba jest jeszcze mniejsza. Dlatego tak ważne jest, żeby z każdego metra wycisnąć jak najwięcej. Niestety większość z nas popełnia błędy w urządzaniu wnętrz, przez które nasze mieszkania zamiast większe, wydają się jeszcze mniejsze. Chodzi tu nie tylko o posiadaczy kawalerek i niedużych mieszkań, ale też tych całkiem sporych. Właśnie właściciele średnich i dużych mieszkań popełniaj najwięcej błędów, zupełnie jakby wraz ze wzrostem metrów spadała ich czujność. To prawda - mogą sobie pozwolić na większa swobodę. Jednak często posuwają się odrobinę za daleko. W rezultacie zamiast przestrzeni odczuwa się w ich wnętrzach stłoczenie i chaos.

Katalog IKEA 2018: w tym roku jest zaskakujący! Co się zmieniło?

Co robimy źle w urządzaniu wnętrz?

Tak jak nie ma jednoznacznych zasad, według których powinno się urządzać mieszkania, tak są pewne powtarzające się błędy, których można uniknąć. Niektóre z nich są dość oczywiste - niedostosowanie skali mebli do rozmiaru mieszkania, namnożenie wzorów i kolorów, zbyt ciemne barwy, czy za mało światła. Inne mniej, jak zasłony o nieodpowiedniej długości.

Zebraliśmy siedem najczęściej popełnianych błędów w urządzaniu wnętrz, które powodują, że nasze mieszkania wydają się mniejsze, niż są. Oprócz "wytykania błędów" postanowiliśmy też udzielić kilku rad, które pomogą wam urządzić wyglądające na przestronne wnętrze. Kliknij w link poniżej.

7 BŁĘDÓW W URZĄDZANIU WNĘTRZ >>

cztery kąty na wideo

Komentarze (39)
7 błędów w urządzaniu wnętrz, przez które twój dom wydaje się mniejszy
Zaloguj się
 • nie_dotykaj_bo_powiem

  Oceniono 182 razy 182

  Świetne porady. Na moich 11m2 odsunę od ściany wszystkie meble. Będę chodzić wokół wyspy, jaką stworzą na środku!

 • i.l

  Oceniono 133 razy 131

  Bardzo pouczające tylko:
  1. Dlaczego rozwiązanie jest w innych wnętrzach
  2. Dlaczego nie ma typowego mieszkania w bloku PRL(jest ich najwięcej i wszystkie pomniejszone przez złe meblowanie) np. 43 m.kw, tzw. M3.
  3. Gdzie mam złożyć by nie były na widoku rzeczy, jak nie mam dodatkowych metrów.
  4. Jak umeblować 20 m.kw. by zmieścić 3 tys. książek i 4 gości. Bardzo proszę o poradę,
  nie musi być trendy, byle się pomieściło.

 • Anna Landau

  Oceniono 122 razy 122

  Ksiązki nie są sezonową ekspozycją i nie są tylko po to, aby wnętrze wyglądało lepiej lub gorzej... Regały odsunięte od ściany grożą śmiercią lub kalectwem.

 • pawlaka12

  Oceniono 64 razy 64

  Nic mi się nie wydaje. Jeśli ręką dosięgam sufitu, a rozkładając ręce na boki dotykam ścian, to pomieszczenie jest małe. Tzw. urządzanie nic tu nie pomoże.

 • Michał Fuk

  Oceniono 45 razy 43

  Pod takim artykułem zawsze się znajdzie mądrala, który proponuje zamianę papierowych książek na kindla. Problem w tym, że na czytniki wychodzą tylko popularne czytadła. Mam w domu około 2 tysiące ksiażek i bardzo chciałbym część z nich zastąpić wersją elektroniczną, ale nie mam takiej możliwości.

 • horchess

  Oceniono 36 razy 36

  Typowy artykuł pisany pod teorię. Po co mi porady jeśli błąd jest poprawiony w innych okolicznościach. Do tego, gdy rada dotyczy poprawienia jednego błędu, to przedstawione rozwiązanie zawiera błąd poprzedni (vide ostatnie zdjęcie - nie za dużo tam mebli na raz?). No i to nieszczęsne 9 zdjęcie - naprawdę uważacie, że jest ładniej niż na 8 i że tutaj nie sprawia to wrażenie bałaganu?

 • panbies

  Oceniono 33 razy 31

  "sezonowe ekspozycje, które będzie zmieniać co kilka miesięcy. " Z książek? hahaaaahahahahaa

 • stefan99999

  Oceniono 32 razy 28

  Wy to macie problemy!

  Skąd to przekonanie, że "wszyscy popełniamy te błędy"?

  Poza tym mieszkanie jest do mieszkania, a nie do tego, żeby wyglądało. ;)

 • emilya5

  Oceniono 26 razy 24

  Oatatnie zdjęcie jest koszmarne - w tym wnętrzu jest wszystko! Lamp może i dużo i każdy kąt doświetlony, ale każda lampa z innej bajki. Koszmar. I jeszcze ta imitacja kominka, brrr

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX