Małe mieszkanie z pomysłowym miejscem na spanie

Kilka w jednym: otwarta przestrzeń jest podzielona na aneksy pełniące różne funkcje. Rozkładana kanapa stała przedtem w domu rodzinnym Arletty; po przeprowadzce zyskała nowe obicie, bo poprzednie, w kwiatowy wzór, zupełnie tu nie pasowało. Stolik kawowy jakiś czas temu został kupiony w sklepie westwing.pl i cierpliwie czekał w piwnicy rodziców na swoje miejsce w kawalerce.

Kilka w jednym: otwarta przestrzeń jest podzielona na aneksy pełniące różne funkcje. Rozkładana kanapa stała przedtem w domu rodzinnym Arletty; po przeprowadzce zyskała nowe obicie, bo poprzednie, w kwiatowy wzór, zupełnie tu nie pasowało. Stolik kawowy jakiś czas temu... (fot. Monika Filipiuk-Obałek)

Właścicielka mieszkania lubi skandynawski styl wnętrz urządzonych prosto, ale przytulnie. Dała temu wyraz w swojej kawalerce. Wystrój mieszkania został utrzymany w skandynawskim duchu.

W tym małym mieszkaniu na warszawskim Gocławku mieściła się kiedyś poradnia psychoterapii prowadzona przez rodziców Arletty. Niespełna trzydziestometrowe wnętrze było podzielone na dwa niewielkie gabinety, łazienkę i ciasny przedpokój; niepotrzebna kuchnia została zlikwidowana.

Potem poradnia przeniosła się w inne miejsce, a Arletta zaczęła studia. Rodzice uznali, że to dobry moment, by córka zaczęła samodzielne życie, i podarowali jej mieszkanie. Żeby jednak nowa właścicielka mogła się wprowadzić, wnętrze trzeba było gruntownie przebudować. I znaleźć na niewielkiej powierzchni miejsce na pokój dzienny, sypialnię, kuchnię i łazienkę. Z tym wyzwaniem pomogła się uporać architektka wnętrz Ewelina Golinowska. To ona zaproponowała, by zamiast osobnej sypialni wydzielić mały aneks z wygodnym miejscem do spania, który w każdej chwili można ukryć za kotarą, a przedpokój, część wypoczynkową i zaprojektowaną od nowa kuchnię urządzić w otwartej, niepodzielonej ścianami przestrzeni. Wystrój, tak jak chciała Arletta, nawiązuje do stylu skandynawskiego - w mieszkaniu dominuje jasna kolorystyka, przełamana jedynie akcentami w mocniejszych kolorach. A taka, jak wiadomo, znakomicie sprawdza się w małych wnętrzach.  

PRZEJDŹ DO GALERII >>

cztery kąty na wideo

Komentarze (12)
Małe mieszkanie z pomysłowym miejscem na spanie
Zaloguj się
 • grabnik

  Oceniono 7 razy 5

  "Za mała szafa", "za niskie łóżko", "za mało garnków" itp. itd. ...
  Ludzie! Ta kawalerka jest alternatywą pokoju w akademiku! W dodatku ona ma rodziców parę ulic dalej!

 • Mateusz Zex

  Oceniono 5 razy 3

  mieszka tam studentka, wdac nie gotuje 6 daniowych poslkow i nie piecze ciast

 • kgra

  Oceniono 11 razy 3

  I tylko jedna mała szafa w przedpokoju?

 • baba67

  Oceniono 4 razy 2

  iIdea alkowy podoba mi się ale ta jest niepraktyczna w tak małym mieszkaniu. Ja wiem, że młodzi ksiązki maja tylko na czytniku, ale podniesienie łożka tak aby te szuflady były konkretne daloby sporo miejsca na mniej uzywane rzeczy-buty, kurtki.

 • maja2005

  Oceniono 5 razy 1

  takie miejsce do spania nazywamy "alkowa"

 • fikusa

  0

  Podoba mi sie rozmieszczenie funkcji, ale zamiast sciany, postawilabym tu jednak na parawan ze wzgledu na trudności z wentylacją części sypialnej.

 • jeak

  Oceniono 12 razy 0

  "Pomysłowe miejsce do spania" ?
  Hmm, małe mieszkanie i wyłączone z dziennego użytku 4m2 + dodatkowa kanapa, też zabierająca miejsce. IMO lepiej sprawdziłoby się jedno łóżko typu wersalka.

 • Oceniono 8 razy -6

  Rzeczoznawca majątkowy Radosław Łyszczek z uprawnieniami państwowymi o nr 6199, poleca usługi w zakresie szacowania i wyceny nieruchomości. szacowanienieruchomosci.pl.tl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX