Jak zaaranżować okno w kuchni?

Aranżacja okna w kuchni dla wielu osób to prawdziwe wyzwanie. Już sam wybór spośród dostępnych opcji jest zawrotny - zasłony, firany, rolety, żaluzje, zazdrostki... Kluczem do sukcesu jest dopasowanie aranżacji okna do stylu kuchni.

Dekoracja okna w kuchni powinien nawiązywać do stylu pomieszczenia i stanowić dekoracyjne dopełnienie. Jeśli więc mamy kuchnię urządzoną w stylu nowoczesnym, to tradycyjne zazdrostki będą się z nim gryzły. Za to doskonale sprawdzą się w kuchniach w stylu rustykalnym bądź tradycyjnym.W nowoczesnych kuchniach lepsze będą proste i minimalistyczne dekoracje, jak gładkie zasłony, rolety czy żaluzje. Dobrym pomysłem na przełamanie nowoczesnej aranżacji kuchni są rolety rzymskie wykonane np. z przeźroczystej tkaniny bądź z nowoczesnym wzorem.

Dobry efekt dadzą też żaluzje harmonijkowe, które wyglądają oryginalnie i dostępne są na rynku w szerokiej gamie kolorystycznej. Takie żaluzje mają wiele zalet: zajmują bardzo mało miejsca zarówno w pozycji rozłożonej, jak i po złożeniu.  Są mobilne i łatwe w demontażu - bez trudu można je odświeżyć i wyprać.

W kuchni natomiast, niezależnie od jej stylu, należy się wystrzegać misternie upiętych zasłon i firan. W tym pomieszczeniu się zwyczajnie nie sprawdzą. Okno w kuchni powinniśmy móc z łatwością zasłaniać i odsłaniać. Do tego zdjęcie firan czy zasłon do prania i ich ponowne założenie nie powinno sprawiać trudności.

Jeżeli nie w ogóle zaprzątać sobie głowy praniem, można się zdecydować na rozwiązanie na stałe i ozdobić kuchenne okno specjalnymi samoprzylepnymi foliami dekoracyjnymi. Transparentna folia skutecznie osłoni pomieszczenie od zewnątrz, a jednocześnie nada mu unikatowy charakter.

Rolety materiałowe sterowane elektrycznie

Więcej o:
Komentarze (2)
Jak zaaranżować okno w kuchni?
Zaloguj się
  • Jacek Chojecki

    0

    Fotka 17 - kucharz/kucharka biorą udział w konkursie chodzenia wokół blatu...

  • Jacek Chojecki

    Oceniono 1 raz -1

    Ciekawe jak otwiera się okno? Za każdym razem trzeba wymontować baterię?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX