Metamorfoza kuchni za 3000 zł

18.03.2016 11:21
Kuchnia przed i po

Kuchnia przed i po (fot. Kasia Bobocińska, conchitahome.pl / Piotr Olkowski)

Autorka bloga Conchita Home przeprowadziła metamorfozę własnej kuchni. Całość kosztowała niecałe 3000 zł. Za to powstała stylowa kuchnia.

Kuchnia, choć nie była ani zniszczona, ani zaniedbana, wymagała odświeżenia. Nade wszystko właściciele potrzebowali zwyczajnie zmiany - w starej kuchni nie czuli się już dobrze. A kuchnia należy do Katarzyny Bobocińskiej autorki bloga o wnętrzach Conchita Home. Metamorfozę przeprowadziła sama - od projektu po wykonanie.

Malowanie kuchennej glazury

"Metamorfozę rozpoczęłam od opróżnienia i zdjęcia górnych szafek" - mówi Kasia. Krokiem drugim było malowanie ściennych płytek. Do tego użyto białej farby renowacyjnej V33. Najpierw konieczne było dokładne oczyszczenie glazury z tłuszczu i innych zabrudzeń. Na płytki położono trzy warstwy farby. O szczegółach związanych z malowaniem glazury można przeczytać tutaj.

Malowanie ścian i szafek

Następnie przyszła kolej na ściany, do których użyto farby Magnat Ceramic w kolorze białym, oraz szafki kuchenne. Dolne zyskały dość ciemny, szary odcień.

Początkowo bałam się użyć tak ciemnego koloru. Zwykle otaczałam się kolorami białym, kremowym - ogólnie jasnymi barwami, a tu taka zmiana.

- mówi autorka metamorfozy Kasia Bobocińska. Górne szafki także pomalowano, ale już w jasnym odcieniu farbą renowacyjną do mebli V33 w kolorze sól morska. Wymieniono także szyby oraz dodano szprosy.

Szafka na przyprawy, wisząca na przeciwległej ścianie, ginęła na tle ściany, dlatego i ona została przemalowana. Użyto do tego farby Śnieżka Supermal w odcieniu lekkiej zieleni (ncs s 3010-g40y). W podobnym kolorze jest też grzejnik, który znajduje się przy oknie nad szafką dolą ciągu kuchennego. Dzięki wszystkim zabiegom kuchnia zyskała nowy i świeży wygląd. Widoczne są tu nawiązania do stylu skandynawskiego.

Koszt metamorfozy kuchni

Ile to wszystko kosztowało? Poniżej zestawienie kosztów:

- farby renowacyjnej V33, Castorama, 385 zł
- grunt ceramiczny Magnat, 52 zł
- farby Magnat, 115 zł
- uchwyty złote oraz haczyki, Allegro, 100 zł
- akcesoria do malowania: folie, wałki, pędzle, taśmy, ok. 60 zł
- szyby na zamówienie, 75 zł
- kinkiet Pot szary, 290 zł
- lampa, Ikea, 49,99 zł
- farba Supermal Śnieżka, 36 zł
- grzejnik Purmo Plan Compact, 1079 zł
- dodatkowe szafki górne, 713 zł

Całościowy koszt: 2954,99 zł
Z tego samo malowanie kuchni i szafek to koszt: 748 zł

Źródło: conchitahome.pl

Komentarze (19)
Metamorfoza kuchni za 3000 zł
Zaloguj się
 • jolars1

  Oceniono 63 razy 23

  A za kilka miesięcy farby pozłażą z glazury szafek itp. Środowisko w kuchni jest dość agresywne od oparów, zmian temperatury, zmian wilgotności. I następny remoncik za 3000 zł gotowy. Gratuluję głupoty i niewiedzy.

 • mz50

  Oceniono 38 razy 16

  W czym nowa kuchnia jest ładniejsza ? Jest mdła, nijaka, zimna jak to w stylu skandynawskim.
  Za kilka lat będzie ich tyle co meblościanek w latach 70-tych.

 • bertrama

  Oceniono 15 razy 13

  Haha, chlebak przy kaloryferze..

 • optimistic

  Oceniono 23 razy 13

  jak zamienić ładną kuchnię w ładną inaczej... też mi problem...
  wpadnijcie do mnie i zamieńcie za 3 tys. moją PRLowską klitkę ze starymi szafkami i sprzętem kuchennym sprzed 15 lat w takie cudo jak na zdjęciach.. powodzenia!

 • lambert77

  Oceniono 12 razy 12

  Dlaczego metamorfozy przechodzą tylko kuchnie, w których da się coś sensownie zaplanować. Może ktoś zrobi metamorfozę wąskiego pomieszczenia z oknem na końcu tunelu. Zawsze ale to zawsze pół okna zasłoni jak nie lodówa to szafki :) sam się zmagam z takim gó...anym ustawieniem. "Architekt" który to zaplanował powinien sam w tym zamieszkać.

 • an1005

  Oceniono 13 razy 9

  Skoro lud kupil 'dobra zmiane' to kupi tez malowanie glazury. Aby tylko dalo sie towar wcisnac.

 • misio1942

  Oceniono 9 razy 7

  co w tym ładnego za te 3000

 • aadrianaa8

  Oceniono 25 razy 7

  Rozumiem, że powyższe komentarze dot. farby są pisane na podstawie doświadczenia i znajomości farb do malowania płytek i mebli kuchennych. Przecież producenci owych farb nie są świadomi warunków panujących w kuchniach/łazienkach i wciskają zwykłe farby akrylowe czy olejne pod wymyślnymi nazwami ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX