Metamorfoza salonu z kuchnią w starym bloku

Całe wnętrze jest wygodne i komfortowe. W takiej przestrzeni można swobodnie odpocząć i przyjąć gości

Całe wnętrze jest wygodne i komfortowe. W takiej przestrzeni można swobodnie odpocząć i przyjąć gości (fot. Illumistudio)

Salon z otwartą kuchnią był urządzony w typowy dla lat 90. sposób. Właściciele postanowili nadać mu bardziej współczesny wystrój. Efekt metamorfozy jest zdumiewający.

Salon połączony z kuchnią o powierzchni 30 m kw. w starym bloku był urządzony ciężkimi i niemodnymi już meblami. Brak pomysłu na aranżację spowodował, że pokój był nudny i nieatrakcyjny. O pomoc poproszono Kamilę Śnieć z pracowni architektonicznej Illumistudio, która w nowej aranżacji postawiła na styl nowoczesny.

Nowoczesny pokój w bloku

Przede wszystkim zdecydowano się na wymianę całego wyposażenia. Jedynym meblem, jaki pozostał ze starego wystroju, jest grafitowa kanapa, która zdeterminowała nową kolorystykę wnętrza. Piękna drewniana podłoga również została oszczędzona, jednak zmieniła nieco odcień. Do tego w części kuchennej zamiast parkietu położono płytki ceramiczne. Całe wnętrze natomiast zyskało sufit podwieszany.

Największą przemianę przeszła część kuchenna. Zamiast kolorowych szafek wprowadzono nowoczesną jednolitą zabudowę sięgającą pod sam sufit. Jasne fronty bez uchwytów lepiej sprawdzają się w otwartej przestrzeni, gdyż płynnie wpisują się w wystrój całego pomieszczenia. Część kuchenną wydzielono oryginalnym barkiem o nieregularnym kształcie. Podobną formę zyskała komoda pod telewizorem.

Aranżacja w pełni przemyślana

Nowy wystrój pokoju dopełniają dodatki, a przede wszystkim stylowe lampy w czarnych oprawach w stylu industrialnym. W oknach pojawiły się panele japońskie na szynach, które świetnie wpisują się w nowoczesną stylistykę. Cały wystrój dopełniły czarne krzesła o ażurowej konstrukcji i oprawione zdjęcia oraz obrazy na ścianach.

Co ciekawe, po przearanżowaniu przestrzeni właściciele mają o wiele więcej miejsca na przechowywanie i wszystko znalazło się na swoim miejscu.

Źródło: Illumistudio

ZOBACZ ZDJĘCIA MIESZKANIA PRZED I PO >>

Komentarze (59)
Metamorfoza salonu z kuchnią w starym bloku
Zaloguj się
 • nekaj

  Oceniono 112 razy 64

  Brawo ty! zmniejszmy małe pomieszczenie (blok!) sufitem podwieszanym (to ile teraz pomieszczenie ma wysokości?) i czarnymi meblami i dodatkami ! Świetny pomysł ! do tego nieśmiertelna królowa kiczu - ścina z pseudocegłą....baaardzo nowocześnie...
  a na środek wywalmy barek...no był poprzednio...udajmy, że pomieszczenie jest duże...
  dawno nie widziałem tak odpychającego wnętrza, brrrr...

 • Oceniono 81 razy 49

  Z łabędzia wykluł się brzydki kaczorek. Od takich zmian uchowaj nas Panie! Teraz to nie kuchnia. Nie wiem jak to nazwać. Niewygodnie i tandetnie.

 • sunim

  Oceniono 55 razy 47

  Podwieszany gips, pseudo cegła, kuchnio-pokój, lakierowane fronty szafek. No brakuje jeszcze niezmiennie super-oryginalnych sentencji i przepisów wypisywanych kredą na super duper oryginalnych tablicach. Jeżeli ktoś się zastanawia, z czego sie będziemy śmiać za lat kilkanaście, to z tego właśnie.

 • myszens

  Oceniono 53 razy 45

  Pierwsza wersja wymagała wymiany kilku sprzętów i odświeżenia. Nowa nie nadaje sie do niczego.

 • zlakobieta

  Oceniono 62 razy 44

  Okropnie. Jak w tanim hotelu. Depresja po kilku dniach gwarantowana.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 58 razy 40

  zamiast wymienić kaloryfery na ładniejsze... zasłonięto je przez co będą grzać bardziej ścianę i mniej kuchnię z salonem

  wywalono kasę na podłogę, choć poprzednia była dobra...

  zmniejszono wysokość pokoju

  zastąpiono niemodne meble w kuchni i uniwersalne, ale źle skomponowane meble z części salonowej... na już niemodną gipsową ściankę łapiącą kurz i powoli odchodzące z mody meble w kuchni na których będzie widać każdy odcisk palca

  gratulacje!

 • clas_sic

  Oceniono 41 razy 37

  w kuchni tak otwartej na salon trzeba mieć idealny porządek. Tym bardziej, że siedząc na kanapie ma się widok na kuchnię. Jeśli już miał być barek to powinien mieć podwyższoną zabudowę z pełnymi plecami i od strony kuchni mieć blat roboczy. W tej kuchni nie da się przygotować normalnego posiłku na tych 50-centymetrowych kawałkach blatu między zlewem i płytą grzewczą a bokami zabudowy.

 • wawiak80

  Oceniono 37 razy 33

  Szczerze to nie wyobrażam sobie wypoczynku w takim salonie. Tyci telewizorek oddalony jakies 5-6 metrów od kanamy, która na dodatek jest ustawiona frontem do piekarnika a bokiem do telewizora. Te zdjecia dobitnie pokazują jak beznadziejnym rozwiązaniem są aneksy w salonie. Fajny musi być klimat salonu obok brzęczącej lodówki czy zmywarki.

 • g106

  Oceniono 56 razy 26

  Jedno i drugie do d...y. Nienawidzę, nieakceptuję i przestrzegam wszystkim przed salono-sypialnio-kuchniami. Całe szczęście, ze na środku czegoś takiego nie ma jeszcze kibla z otwartym sedesem. Nie mieszkałbym tam nawet jednego dnia bo bym się złych emocji nabawił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX