Nowoczesna jadalnia. Stylowe aranżacje

Jadalnia. Krzesła otaczające stół zostały kupione na targu staroci w Łodzi na dzień przed ważną uroczystością rodzinną. A stół po rozłożeniu ma aż trzy metry długości!

Jadalnia. Krzesła otaczające stół zostały kupione na targu staroci w Łodzi na dzień przed ważną uroczystością rodzinną. A stół po rozłożeniu ma aż trzy metry długości! (Fot. Dariusz Radej)

Jadalnie powracają do naszych domów. Już nie zadowala nas spożywanie posiłków na kanapie przed telewizorem. Zobacz, jak urządzić nowoczesną jadalnię.

W obliczu małego metrażu naszych mieszkań często zrezygnowaliśmy z osobnej jadalni. Teraz to się zmienia. Doceniamy życie rodzinne i chcemy je razem celebrować przy wspólnym stole. Aranżacja wygodnej jadalni staje się zatem coraz ważniejsza.

Jak wygląda współczesna jadalnia?

Nowoczesna jadalnia często jest otwarta na pozostałe pomieszczenie - kuchnię bądź salon. Czasem bywa wydzielona regałem bądź elementami architektury, jak kolumny, łuki wykusze itp.

Przeczytaj także: Jak urządzić salon z jadalnią? Ciekawe aranżacje

W jadalnie niezmiennie najważniejszy pozostaje stół. Wokół niego koncentruje się cała aranżacja pokoju. Stół jednak już nie musi stać na środku jadalni. Można go ustawić wzdłuż ściany i z jednej strony zamiast krzeseł umieścić ławę. jest to ostatnio bardzo popularne rozwiązanie w aranżacji jadalni. Jeśli nie mamy miejsca na duży stół dla 12 osób, wybierzmy stół rozkładany. Niech to jednak będzie mebel solidny i okazały. Krzesła nie muszą pochodzić z tego samego kompletu co stół. Wówczas aranżacja wydaje się lżejsza i bardziej nowoczesna. Jeśli ustawiamy różne krzesła przy stole, dobierajmy je parami.

Dodatki do jadalni

Ważną rolę w aranżacji jadalni odgrywa oświetlenie. Na ważniejsze źródło światła powinno znajdować się centralnie nad stołem. Nie zapominajmy jednak o oświetleniu bocznym, które równomiernie oświetli pomieszczenie i twarze osób zasiadających do posiłku.

Przeczytaj także: Jadalnia w kuchni. 10 aranżacji małych i dużych kuchni

We współczesnej jadalni często też można spotkać okazałe dywany pod stołem. Jest to często spotykane rozwiązanie w otwartych przestrzeniach, gdzie dywan wyznacza strefę jadalną.

Dodatków w nowoczesnej jadalni nie powinno być wiele. Warto wybrać takie, które podkreślą ciepłą, rodzinną atmosferę. Możemy tez wybrać rozwiązania niestandardowe - dekoracyjny grzejnik zamiast obrazu czy barwna kompozycja z płytek ceramicznych na ścianie.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Komentarze (2)
Nowoczesna jadalnia. Stylowe aranżacje
Zaloguj się
  • anna.maria0

    Oceniono 1 raz 1

    To nie są aranżacje jadalni tylko różne stoły z różnymi krzesłami.

  • mirabelka34

    0

    Magnat jeśli chodzi o farby ścienne jest niezastąpiony. Bardzo wydajna i łatwa w malowaniu przede wszystkim

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX