52 m kw.: Jak wydzielić dodatkowy pokój w dwupokojowym mieszkaniu?

Plan mieszkania

Plan mieszkania (mat. własne)

W dwupokojowym mieszkaniu mieszka małżeństwo. Wkrótce na świecie pojawi się ich pierwsze dziecko. Żeby para nie spała w salonie, potrzebny jest trzeci pokój. Architekci podpowiadają dwa rozwiązania.

Jak z dwupokojowego mieszkania zrobić trzypokojowe? Niedługo urodzi nam się dziecko i wtedy zabraknie jednego pokoju - ten mniejszy chcemy oddać maluchowi, większy pełni funkcję salonu. Gdzie znaleźć miejsce na dodatkowe pomieszczenie, choćby niewielkie Prosimy o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Izabela

Rozwiązanie 1. Pomiędzy balkonami. Wioletta Sawczuk

Do sypialni prowadzą przesuwane drzwi chowane w ścianie; ze względu na niewielką przestrzeń sprawdzą się lepiej niż tradycyjne, rozwierane skrzydło. Nowy pokój jest nieduży, ale w sam raz na łóżko (dostępne z jednej strony) i dwie szafki. Aby zmniejszony pokój dzienny nie sprawiał wrażenie ciasnego, połączyłam go z przedpokojem.

Przy nowej ścianie wydzielającej sypialnię stoi kanapa, a naprzeciw niej - szafka RTV. Po drugiej stronie części dziennej zaprojektowałam otwartą kuchnię z zabudową w kształcie litery U. Po jej lewej stronie, przy ściance osłaniającej ciąg roboczy i wydzielającej wnękę na niewielką przedpokojową szafę, stoi stół. Pojemna szafa na ubrania całej rodziny znajduje się w pokoju dziecka.

W łazience proponuję zainstalować prostokątną wannę (170 x 70 cm), umywalkę (szer. 55 cm) i sedes. Przy drzwiach jest miejsce na standardową pralkę (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2. Z oddechem. Anna Malesińska

Umowną granicę pomiędzy strefą wejściową do mieszkania a częścią dzienną wyznacza wnęka na przedpokojową szafę, przy której od strony kuchni proponuję zaaranżować kącik jadalny. Pojemna kuchenna zabudowa ma kształt litery L - wszystkie urządzenia AGD umieściłam w jej dłuższym odcinku, natomiast przy oknie jest wygodny blat do pracy.

Łazienka została wyposażona w narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), umywalkę (szer. 50 cm), sedes i dużą pralkę (60 x 60 cm). Mała wnęka przy pionie wodno-kanalizacyjnym to dobre miejsce na szafkę. W pokoju dziecka oprócz łóżka, szafy i biurka mieszczą się regały.

cztery kąty na wideo

Komentarze (2)
52 m kw.: Jak wydzielić dodatkowy pokój w dwupokojowym mieszkaniu?
Zaloguj się
  • Bożena Lipińska

    0

    Też chciałam mieć własną sypialnię, ale potrzebowałam czegoś więcej, aniżeli szafa. Mobilna ścianka działowa Sowana okazała się dobrym rozwiązaniem, bo zapewniała prywatność i dobre wygłuszenie. Efekt końcowy - bardzo dobry.

  • kraken28

    0

    myślę, że oba rozwiązania są podobne i dobre...właściciele chcieli małego kącika sypialnianego to mają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX