Małe jest piękne - przytulny domek o powierzchni 47 m kw. w malowniczej okolicy

Prostota i minimalizm to zdaniem Agnieszki i Tomka klucz do przestrzeni idealnej. I taki właśnie klucz otwiera drzwi do ich niewielkiego i przytulnego domku, który jest jak ucieczka przed codziennością.

Właścicielka agencji reklamowej i inwestor giełdowy na co dzień mieszkają na warszawskiej Ochocie, a w weekendy pragną wypoczywać na łonie natury. I to bez długiej jazdy samochodem i zatrzymywania się w przypadkowych ośrodkach agroturystycznych – za miastem też chcieliby być u siebie.

Marzył nam się własny dom, z dogodnym dojazdem, w okolicy, którą znamy i lubimy. Mały, prosty w obsłudze. Koniecznie całoroczny

– opowiadają.

Okolice Nowego Miasta znają jak własną kieszeń. Od lat spędzają tu niemal każdą wolną chwilę: spacerują po okolicznych lasach, łowią ryby, zbierają grzyby. Nie tracąc czasu, szybko kupili malowniczą działkę i zaczęli rozglądać się za odpowiednim projektem.

Szukaliśmy rozwiązania, które nie wymaga pozwolenia na budowę. Znaleźliśmy dom w rozmiarze XS, dosłownie i w przenośni, bo tak nazywa się ten projekt

– tłumaczą.


Wszystko potoczyło się szybko. Zdecydowali się na układ ścianek wewnątrz (wydzielili tylko łazienkę oraz zabudowaną szafę, za którą kryją się schody), wybrali kolor blachy na elewację (antracyt) oraz wykończenie ścian wewnątrz (deska sosnowa). I w ciągu zaledwie sześciu tygodni stali się właścicielami wiejskiego domku. Wnętrze wyposażyli z właściwą sobie prostotą – większość mebli i dodatków wybrali podczas jednej wizyty w sklepie. A że sam dom zajmuje na działce niewiele miejsca, wygospodarowali jeszcze trochę przestrzeni na basen.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Komentarze (34)
Małe jest piękne - przytulny domek o powierzchni 47 m kw. w malowniczej okolicy
Zaloguj się
 • pawlaka12

  Oceniono 18 razy 14

  Ludzie! To są rendery z jakiegoś CAD-a. Umywalka ma zasilanie w wodę ale nie ma syfonu i odpływu!
  LOL.

 • kayll

  Oceniono 19 razy 11

  pow mala ale kubatura duze, ktos poszedl w koncu po rozum do glowy i nie zrobil niskich sufitow.

 • tenotkay

  Oceniono 10 razy 8

  Widoczne na zdjeciu umiejscowienie umywalki calkowicie sie nie pokrywa z tym widocznym na planie.Na zdjeciu umywalka jest blisko prawej sciany,bez drzwi i nad prawym skosem.I ten brak syfonu. Absolutna sciema.

 • Mirosław Kachowski

  Oceniono 12 razy 6

  Rzeczywiście wygląda na render. Ciemny domek, nieosłonięty od słońca, z sypialnią jak to się mawiało - pod powałą. Tam w letni dzień musi być jak w piekarniku. Im wyżej, tym gorzej. W basenie śpią???

 • gazeta1960

  Oceniono 8 razy 6

  "W niewielkim pomieszczeniu zmieściły się również niewidoczne na zdjęciu kabina prysznicowa, SEDES..."
  No, przynajmniej o najważniejszym nie zapomniano!

 • co co

  Oceniono 4 razy 4

  Taki, ale całoroczny wystarczyłby mi . Pomarzyć przecież można.

 • kresedebarg

  Oceniono 9 razy 3

  dziwne , przecież człowiekowi do życia potrzebna jest chata minimum 300m

 • jozbieszczad

  Oceniono 8 razy 2

  A jak właściciele kupią rower lub nie daj Boże kosiarkę ,to gdzie ją zaparkują ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX