Trend: drewno w aranżacji kuchni

Edyta Jabłońska, Ilona Szajkowska
09.03.2017 08:17
A A A
Drewno jest tak uniwersalne, ze harmonijnie łączy się z innymi materiałami.

Drewno jest tak uniwersalne, ze harmonijnie łączy się z innymi materiałami. (fot. IKEA)

Drewno nigdy nie wychodzi z mody, ale w tym roku wręcz króluje. Nie może go zabraknąć przede wszystkim w aranżacji kuchni. Tam sprawdza się najlepiej.

Drzewa dobroczynnie wpływają na nasze samopoczucie. Podobne właściwości mają drewniane meble, dlatego tak chętnie urządzamy nimi wszystkie pomieszczenia w naszych domach. Do kuchni wybieramy gatunki twarde i trwałe, odpowiednio przygotowane do panujących w niej warunków. Najszlachetniejsze są meble z litego drewna; urodą nie ustępują im te pokryte fornirem. Tańszą alternatywą mogą być szafki laminowane imitacją drewna. Aby odmienić wnętrze, nie trzeba oczywiście pozbywać się całej kuchennej zabudowy. Można wymienić same fronty szafek (wszystkich lub tylko niektórych), zamówić nowy blat. Dobrym i niedrogim rozwiązaniem będą drewniane detale, np. deski do krojenia, misy, zegar, mata z bambusowych listewek czy lampa z drewnianym abażurem.

Otaczam się drewnem

Jeśli tylko budżet mi na to pozwala, wybieram naturalne materiały. Pierwszy kupiony przeze mnie mebel był z drewna. Drewniane meble mam teraz w kuchni, ale... pomalowane na beżowo. Marzę o tym, aby zeszlifować farbę i odkryć ich prawdziwą urodę.

Edyta Jabłońska, redaktorka, autorka bloga jabloniee.pl

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Zobacz także

cztery kąty na wideo

Komentarze (1)
Zaloguj się
  • kaskapp

    Oceniono 2 razy 2

    I to wszystkie pomysły na drewno w kuchni?? Słabo :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX