Kuchnia w loftowym klimacie - klimat loftu się ociepla

Industrialne wnętrze można ocieplić kolorowymi akcentami, zachowując jednocześnie jego loftowy charakter.

Industrialne wnętrze można ocieplić kolorowymi akcentami, zachowując jednocześnie jego loftowy charakter. (fot. 2M media/Shutterstock)

Styl industrialny dobrze się sprawdza w aranżacji kuchni. W tym sezonie industrialny wystrój jest mocno ocieplony, dlatego spodoba się także wielbicielom nieco przytulniejszych wnętrz.

Nawet w bloku, apartamentowcu czy nobliwej kamienicy można urządzić kuchnię w industrialnym stylu. Aby nadać jej taki właśnie charakter, należy pozostawić na wierzchu (lub odkryć) metalowe przewody wentylacyjne, np. okapu. Jeśli nie mamy oryginalnej betonowej posadzki lub ceglanej ściany, możemy wykorzystać materiały doskonale je imitujące: okładziny, płytki, tapety. Nie musimy też szukać prawdziwego fabrycznego wyposażania, bo w sklepach znajdziemy wiele inspirowanych nim lamp, mebli, dekoracji. Pamiętajmy, że wystarczy kilka klimatycznych drobiazgów, by wnętrze nabrało modnego poprzemysłowego klimatu.

Trochę fabryki w bloku

Mam słabość do rzeczy sprzed lat. I do wnętrz z historią, nawet tą przemysłową. Może dlatego lubię lofty? Niestety, nie mieszkam w pofabrycznych wnętrzach, tylko w zwykłym bloku. Ale moja kuchnia zaczyna natarczywie domagać się remontu, więc może by tak...

- mówi Bożena Głodkowska, zastępca redaktor naczelnej.

Co pasuje do kuchni w stylu loft?

Odkąd styl loftowy zaczął występować w nieco cieplejszej odsłonie, warto do kuchni wprowadzić więcej drewna. Drewniana podłoga, blat czy półki przełamią surową, chłodną stylistykę. Warto też wprowadzić do wnętrza rośliny - odrobina zieleni pasuje do każdej stylistyki. Mogą to być doniczki z ziołami, jak i powracające do łask paprotki. Pamiętajmy także o dodatkach - kubkach, pojemnikach czy talerzykach, za pomocą których można wnieść nieco ciepła i koloru do kuchni.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Jak mieszka znana blogerka kulinarna?

cztery kąty na wideo

Komentarze (1)
Kuchnia w loftowym klimacie - klimat loftu się ociepla
Zaloguj się
  • renatka_85

    0

    Nie jestem szczególnie zafascynowana loftami, ale te z tego artykułu trzeba przyznać mają klimat. Zawsze zastanawiam się tylko, jak tutaj z okapem: czy tytuaj też powinno się dobrać go do kubatury samej kuchni , czy może całej loftowej przestrzeni??? Globalo pewnie by wiedziało...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX