Małe mieszkanie pomysłowo urządzone. 29 metrów i oryginalny aneks sypialny

projekt: Spacja Studio www.spacjastudio.pl, zdjęcia: mat. prasowe Adriana Furniture
09.03.2017 08:29
A A A
Część wypoczynkowa została zorganizowana wokół sofy

Część wypoczynkowa została zorganizowana wokół sofy (fot. mat prasowe Adriana Furniture)

W 29-metrowej kawalerce przemyślano każdy centymetr. Dzięki temu na niewielkiej powierzchni udało się zaaranżować wygodne i stylowe mieszkanie.

Optymalnie wykorzystana przestrzeń to największa zaleta tego mieszkania. Architekci ze Spacja Studio z Gliwic nie pozwolili, aby zmarnował się choć jeden centymetr. Kawalerka należy do młodej prawniczki, która potrzebowała nie tylko miejsca do spania i odpoczynku, ale także do pracy. Dla właścicielki ważne było też wydzielenie sypialni, tak aby zapraszani goście nie musieli patrzeć na rozgrzebane łóżko. Rozwiązanie mieszkanie-sypialnia nie wchodziło w grę.

Architekci zaaranżowali wnętrze w duchu nowoczesnego minimalizmu. Postawili na biel i jasne, naturalne drewno. Liczbę wolno stojących mebli ograniczono do niezbędnego minimum. Wszystko co się dało, umieszczono w zabudowie, i tak w salonie stanęła wielofunkcyjna, dyskretna zabudowa, która jednocześnie skrywa szafę, sypialnię i miejsce do pracy. Ukryte biurko ma podnoszony blat, dzięki czemu strefa do pracy w jednym momencie zmienia się w toaletkę z lustrem i oświetleniem ledowym.

Najważniejsze jednak to możliwość oddzielenia sypialni - wystarczy zamknąć drzwi, aby ukryć łóżko i ewentualny bałagan. Gości natomiast można przyjmować na nowoczesnej, szarej sofie Piero polskiej marki meblowej Adriana Furniture. Ona wyznacza strefę wypoczynkową. Od kuchni oddzielą ją niska ścianka. Część kuchenna również została ściśle zabudowana. Zastosowano tu takie same materiały i kolory, jak w pozostałej części mieszkania, dzięki czemu całość jest spójna i żadna część nie dominuje.

Całość spełniała oczekiwania właścicielki w stu procentach. Mieszkanie wydaje się większe, jest funkcjonalne i w guście młodej prawniczki.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Zobacz także

cztery kąty na wideo

Komentarze (14)
Zaloguj się
 • kot9917

  Oceniono 31 razy 17

  Gdzie jest jakaś szafa na odzież? Pani trzyma ją pod łózkiem i w kanapie czy u sąsiada?

 • c_studio

  Oceniono 3 razy 3

  w sumie podoba mi się ale jak korzystać z toaletki bez oświetlenia ? a szafy może gdziesik są , tyle że na zdjęciach w zabudowie to lóżko jest ....

 • klassa

  Oceniono 19 razy 3

  " Niewysoka, drewniana konstrukcja stanowi granicę między kuchnią, a salonem" Rozczulające.
  Kocyk zawieszony u powały stanowi granicę między kibelkiem, a salonem.

 • anerka

  Oceniono 2 razy 2

  Bardzo ładnie miejsce

 • grabnik

  Oceniono 1 raz 1

  ... " (fot. mat prasowe Adriana Furniture)" ...
  I wszystko jasne!

 • Halina Kasinski

  0

  Tu raczej chodzi o inspiracje, jak z malego wnetrza zrobic cos funkcjonalnego. Szafy faktycznie brak, powinna byc mala garderoba w pomieszczeniu gdzie jest komputer. Nie odebralam tego jako kryptoreklame,

 • archibart

  0

  Droga gazeto i wy czytelnicy. To co widzicie to WIZUALIZACJE KOMPUTEROWE a nie jak kłamliwie podaje gazeta pod każdym z obrazków fotografie (fot.), które jak domniemam(!) są stworzone po to by pokazać zareklamować firmę Adriana Furniture a w tym pewnie przypadku kanapę.
  Na przyszłość nie dajcie się tak łatwo nabierać na kryptoreklamę...

 • awok

  Oceniono 21 razy -5

  Mam sofę i fotel firmy Adriana Furniture. Niestety tapicerka jest już brudna... Zwróciłam się do tej firmy - drogą mailową - czy mogą mi obić meble nową tapicerką. Odpowiedzi brak. Zadzwoniłam - odpowiedź: mam sama znaleźć sobie firmę, która zajmie się ich sofą i fotelem... To drogie meble. Obsługa posprzedażowa - dno i pół metra mułu :-(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX