Minimalistyczne mieszkanie dla singla

Centralnym punktem mieszkania jest pokój dzienny. Tu dla kontrastu została dodana prosta antracytowa sofa oraz dywan. Minimum mebli i dekoracji - mlecznobiałe, lejące się firany, delikatny abażur lampy Fillsta dający rozproszone światło, poręczny stolik kawowy oraz modułowy regał ścienny na książki stanowią pejzaż dla błogiego odpoczynku.

Centralnym punktem mieszkania jest pokój dzienny. Tu dla kontrastu została dodana prosta antracytowa sofa oraz dywan. Minimum mebli i dekoracji - mlecznobiałe, lejące się firany, delikatny abażur lampy Fillsta dający rozproszone światło, poręczny stolik kawowy... (Fot. Maciej Kozak/ www.pracownia-nwa.pl)

Zaglądamy do dwupokojowego mieszkania o powierzchni 37. metrów, mieszczącego się na osiedlu Botaniczna w Poznaniu. Niedawno zostało urządzone "pod klucz" dla młodego mężczyzny i jego czworonożnego przyjaciela.

Właścicielowi mieszkania zależało na bardzo prostej, minimalistycznej, a wręcz surowej aranżacji wnętrza.

Mieszkanie zostało "opowiedziane" w bieli i sklejce liściastej. Ze względu na prostotę w kolorystyce, staraliśmy się zastosować jak najwięcej faktur i materiałów, by urozmaicić projekt

– opowiada Natalia Wesołowska, architekt z NWA Pracownia Projektowa odpowiedzialna za aranżację mieszkania.

Przeczytaj także: Moda na minimalizm - trend, który zyskuje coraz więcej zwolenników

Potrzeby i pragnienia młodego inwestora od początku były jasno sprecyzowane. Gospodarz świetnie czuje się w jasnych pomieszczeniach, kocha światło i nie boi się trudnych powierzchni. Stąd pomysł na białą podłogę wykonaną z żywicy epoksydowej, która przyciąga wzrok od razu po wejściu do mieszkania. Architektka zdawała sobie sprawę, że jest to powierzchnia trudna w utrzymaniu, jednakże wizja efektu i ogromny entuzjazm właściciela, któremu bardzo zależało na białej posadzce, doprowadził do realizacji odważnego pomysłu.

Aranżacja wnętrz miała być spójna, dlatego też zdecydowano się na zastosowanie jednakowych materiałów. Wszystkie meble oraz drzwi w mieszkaniu zostały wykonane na wymiar przez trzy ekipy stolarskie. Białej lakierowanej płycie towarzyszy sklejka sosnowa - oba materiały nadają wnętrzom surowy klimat. Całość uzupełniają szare dodatki, stylowe grafiki i oświetlenie o lekkiej, dekoracyjnej formie.

ZOBACZ ZDJĘCIA WNĘTRZA >>

cztery kąty na wideo

Komentarze (3)
Minimalistyczne mieszkanie dla singla
Zaloguj się
  • tadec

    Oceniono 12 razy -4

    Braz kupy psa wlasciciela na trudnej podlodze bedzie za to wspaniale harmonizowal z organiczna prostota otoczenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX