Małe mieszkanie w kamienicy. Postawili na biel i prostotę

To niespełna 30-metrowe mieszkanie w warszawskiej kamienicy pierwotnie nie posiadało kuchni ani łazienki, a ściany i podłogi były w opłakanym stanie. Zamieniono je na funkcjonalne, jasne i proste w wystroju wnętrza.

Mieszkanie projektu Luumo znajduje się w sercu Warszawy w przedwojennej kamienicy. Właścicieli skusił urok starego budownictwa: amfiladowy układ pomieszczeń, wysokie przestrzenie (ponad 3 metry) oraz duże okna dobrze doświetlające wnętrza. Niestety, dwa pokoje posiadały również długą listę wad: odpadające tynki, falujące pod stopami deski, starą instalację wodną i elektryczną, brak sanitariatu i kuchni.

W mieszkaniu praktycznie wszystko zostało zrobione od zera, od układu funkcjonalnego, przez instalacje po wykończenie. Na 30 m kw. udało się wygospodarować sporą sypialnię, wygodną, choć szeroką na zaledwie metr łazienkę, osobne pomieszczenie techniczne z pralnią, miejsce na pojemny ciąg szaf oraz przestronny pokój dzienny z aneksem kuchennym.

Przeczytaj także: Małe mieszkania - 10 pomysłów do zastosowania

Maksymalnie wykorzystano potencjał dwóch smukłych okien. Każde doświetla osobne pomieszczenie i, aby wzmocnić ten efekt, pomiędzy pokojami zamontowano szklane przesuwne drzwi sięgające niemal pod sam sufit. Światło swobodnie przenika między sypialnią a salonem.

Całość okraszono bielą z domieszką neutralnych kolorów, drewna i czarnych akcentów. Skandynawski styl odciążył mały metraż, wizualnie powiększając przestrzenie.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Więcej o:
Komentarze (2)
Małe mieszkanie w kamienicy. Postawili na biel i prostotę
Zaloguj się
  • loganberry

    Oceniono 20 razy 20

    Wyrzucić wszystko i dać w zamian parę kwiatków i świeczek na białym tle - to zawsze będzie wyglądało ładnie. Niestety mało praktyczne dla ludzi, którzy potrzebują trzymać w mieszkaniu coś więcej niż 10 książek i drewnianą literę A.

  • ernest29

    0

    Wnętrze tanie ikeowsko. Ten kociołek pod sufitem okropny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX