3-pokojowe mieszkanie w Gliwicach. Wnętrza pełne stylu

Tekst i stylizacja: Agnieszka Wrodarczyk/Happy Place, zdjęcia: Michał Skorupski
24.04.2017 09:51
A A A
Do starej kamienicy pasują meble z historią - wyszukana w gliwickim sklepie z antykami witryna z zachowanymi kryształowymi przeszkleniami oraz wiekowa szafka nocna (dla przekory ustawiona w salonie). Ceglana ściana to doskonałe miejsce na galerię rodzinnych zdjęć. Oświetlają ją halogeny wbudowane w panel z płyty gipsowo-kartonowej.

Do starej kamienicy pasują meble z historią - wyszukana w gliwickim sklepie z antykami witryna z zachowanymi kryształowymi przeszkleniami oraz wiekowa szafka nocna (dla przekory ustawiona w salonie). Ceglana ściana to doskonałe miejsce na galerię rodzinnych zdjęć. Oświetlają ją... (fot. Michał Skorupski)

Odkryta cegła w mieszkaniu Martyny i Darka to nie tylko modny akcent,
lecz także nawiązanie do historii tego miejsca. Ponadstuletna kamienica zobowiązuje - uważają zgodnie gospodarze i śmiało przeplatają stare z nowym. A wnętrza cieszą się drugą młodością.

Martyna (pracująca w międzynarodowej korporacji) i Darek (inżynier) od początku wiedzieli, że ich przyszłe mieszkanie musi mieć duszę. Dlatego szukając swojego miejsca do życia, zwracali uwagę jedynie na ogłoszenia dotyczące starych kamienic. Niestety, większość oferowanych lokali była dla nich po prostu zbyt duża. Opłaciło się jednak cierpliwe czekać, bo w końcu nadszedł ten szczęśliwy dzień, gdy w witrynie biura nieruchomości zobaczyli ogłoszenie idealne. Po obejrzeniu mieszkania nie mieli żadnych wątpliwości i błyskawicznie zdecydowali się je kupić.

Urządzanie, podobnie jak szukanie, trwało długo. Przede wszystkim trzeba było zmienić nieco układ wnętrz. Do łazienki wchodziło się bowiem nietypowo, przez kuchnię; ponieważ nie było to zbyt wygodne, łazienka została przesunięta bliżej przedpokoju. Potem przez ponad pół roku w mieszkaniu znajdowały się tylko dwa sprzęty - stół w pokoju dziennym oraz materac na podłodze w sypialni. W tym czasie świeżo upieczeni właściciele starannie analizowali najróżniejsze rozwiązania i szukali ciekawych dodatków, np. pięknych kafli, które przypominałyby Martynie bliską jej sercu Hiszpanię. Darek natomiast samodzielnie skuwał tynk ze ścian, by odkryć oryginalną cegłę.

Oboje gospodarze lubią mieszać style, czego dowodem jest choćby zabytkowa witryna stojąca w jednym pomieszczeniu z kanapą z europalet. Uwielbiają również polować na nietypowe meble i drobiazgi. A teraz jeszcze się okazało, że potrafią też robić je własnoręcznie! Tą pasją skutecznie zarażają rodzinę i znajomych - stół to dzieło przyjaciela, a pokrowiec na materac leżący na kanapie uszyła babcia Martyny.

Dziś mieszkanie jest w pełni wyposażone; ostatnie szlify przechodzi pokój Leosia, ale już wiadomo, że to nie koniec zmian. Martyna znów wypatrzyła piękne dodatki na targu staroci, a Darek już pracuje nad kolejnym meblem. Urządzanie wciągnęło ich na dobre.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Ewa Błaszczyk mieszka tuż przy Fundacji Budzik. Bardzo przytulne wnętrza

Zobacz także
 • Mieszkanie w przedwojennej kamienicy w centrum Warszawy Stylowe mieszkanie w przedwojennej kamienicy
 • Salon w skandynawskim stylu. Jasne mieszkanie w stylu skandynawskim
 • BAREK z podświetlanymi półkami powstał przypadkowo - w tym miejscu cegła nie nadawała się do renowacji. Witold wpadł na pomysł, żeby wnęka była okrągła, co nawiązuje do łukowatego przejścia oraz kształtu stolika kawowego. Mieszkanie na strychu z odkrytą cegłą

cztery kąty na wideo

Komentarze (11)
Zaloguj się
 • jar00s

  Oceniono 21 razy 9

  Bardzo ładne, jest i odkryta cegła, i napisy kredą na drzwiach, meble z Ikei. Bardzo elegancko i nad wyraz oryginalnie. Kunszt dizajnerski po prostu.

 • gooutdoors

  Oceniono 19 razy 7

  Co ludzie ostatnio maja z tymi bialymi wnetrzami? Kolory nie gryza, a nie ma nic gorszego niz mody na jakis styl bo potem gdzie nie pojdziesz to wszedzie tak samo...

 • mz50

  Oceniono 16 razy 6

  Perełka - przedtem meblościanka , tapeta , boazeria a teraz nudna zimna biel, cegła, panele.

 • pct3

  Oceniono 19 razy 5

  ścianę wykończcie

 • easyas

  Oceniono 5 razy 3

  Mieszkanie w Gliwicach... "upolowała go daleko od domu - we wrocławskiej galerii Poco"...

 • brak.slow

  Oceniono 2 razy 2

  Podłoga w kuchni... nieprzemyślana sprawa, te wzorzyste kafle lepiej było położyć na całej podłodze niż robić coś takiego. Teraz mamy wzorek i małe białe płytki dookoła z ciemną albo brudną fugą. coś ala lata 80te. Wygląda to jak sieczka. serio.
  Tym, co robią te zdjęcia do bądź co bądź poczytnego portalu, polecam nabyć jakikolwiek obiektyw szerokokątny bo się tego nie da oglądać i szczerze oceniać po prostu.

 • Joanna Poloczek

  Oceniono 2 razy 2

  Zastanawiam się od jakiegoś czasu, czy przypadkiem ludzie, którzy tworzą minimalistyczno - skandynawski design mają problem w odróżnieniu brzydoty od piękna. Mój znajomy twierdzi, że być może to niezdiagnozowana jeszcze forma masochizmu wzrokowego - patrzysz na porażająco brzydkie lampy fabryczno - więzienne i czerpiesz z tego przyjemność lub te paskudy z palet wraz z plastikowymi krzesłami rodem z poczekalni metra lub poradni lekarskiej...

 • tereska77

  Oceniono 16 razy -4

  piękne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX