3-pokojowe mieszkanie w Gliwicach. Wnętrza pełne stylu

Odkryta cegła w mieszkaniu Martyny i Darka to nie tylko modny akcent,
lecz także nawiązanie do historii tego miejsca. Ponadstuletna kamienica zobowiązuje - uważają zgodnie gospodarze i śmiało przeplatają stare z nowym. A wnętrza cieszą się drugą młodością.

Martyna (pracująca w międzynarodowej korporacji) i Darek (inżynier) od początku wiedzieli, że ich przyszłe mieszkanie musi mieć duszę. Dlatego szukając swojego miejsca do życia, zwracali uwagę jedynie na ogłoszenia dotyczące starych kamienic. Niestety, większość oferowanych lokali była dla nich po prostu zbyt duża. Opłaciło się jednak cierpliwe czekać, bo w końcu nadszedł ten szczęśliwy dzień, gdy w witrynie biura nieruchomości zobaczyli ogłoszenie idealne. Po obejrzeniu mieszkania nie mieli żadnych wątpliwości i błyskawicznie zdecydowali się je kupić.

Urządzanie, podobnie jak szukanie, trwało długo. Przede wszystkim trzeba było zmienić nieco układ wnętrz. Do łazienki wchodziło się bowiem nietypowo, przez kuchnię; ponieważ nie było to zbyt wygodne, łazienka została przesunięta bliżej przedpokoju. Potem przez ponad pół roku w mieszkaniu znajdowały się tylko dwa sprzęty - stół w pokoju dziennym oraz materac na podłodze w sypialni. W tym czasie świeżo upieczeni właściciele starannie analizowali najróżniejsze rozwiązania i szukali ciekawych dodatków, np. pięknych kafli, które przypominałyby Martynie bliską jej sercu Hiszpanię. Darek natomiast samodzielnie skuwał tynk ze ścian, by odkryć oryginalną cegłę.

Oboje gospodarze lubią mieszać style, czego dowodem jest choćby zabytkowa witryna stojąca w jednym pomieszczeniu z kanapą z europalet. Uwielbiają również polować na nietypowe meble i drobiazgi. A teraz jeszcze się okazało, że potrafią też robić je własnoręcznie! Tą pasją skutecznie zarażają rodzinę i znajomych - stół to dzieło przyjaciela, a pokrowiec na materac leżący na kanapie uszyła babcia Martyny.

Dziś mieszkanie jest w pełni wyposażone; ostatnie szlify przechodzi pokój Leosia, ale już wiadomo, że to nie koniec zmian. Martyna znów wypatrzyła piękne dodatki na targu staroci, a Darek już pracuje nad kolejnym meblem. Urządzanie wciągnęło ich na dobre.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Ewa Błaszczyk mieszka tuż przy Fundacji Budzik. Bardzo przytulne wnętrza

Więcej o:
Komentarze (12)
3-pokojowe mieszkanie w Gliwicach. Wnętrza pełne stylu
Zaloguj się
 • jar00s

  Oceniono 23 razy 11

  Bardzo ładne, jest i odkryta cegła, i napisy kredą na drzwiach, meble z Ikei. Bardzo elegancko i nad wyraz oryginalnie. Kunszt dizajnerski po prostu.

 • mz50

  Oceniono 17 razy 7

  Perełka - przedtem meblościanka , tapeta , boazeria a teraz nudna zimna biel, cegła, panele.

 • gooutdoors

  Oceniono 20 razy 6

  Co ludzie ostatnio maja z tymi bialymi wnetrzami? Kolory nie gryza, a nie ma nic gorszego niz mody na jakis styl bo potem gdzie nie pojdziesz to wszedzie tak samo...

 • pct3

  Oceniono 19 razy 5

  ścianę wykończcie

 • easyas

  Oceniono 5 razy 3

  Mieszkanie w Gliwicach... "upolowała go daleko od domu - we wrocławskiej galerii Poco"...

 • brak.slow

  Oceniono 2 razy 2

  Podłoga w kuchni... nieprzemyślana sprawa, te wzorzyste kafle lepiej było położyć na całej podłodze niż robić coś takiego. Teraz mamy wzorek i małe białe płytki dookoła z ciemną albo brudną fugą. coś ala lata 80te. Wygląda to jak sieczka. serio.
  Tym, co robią te zdjęcia do bądź co bądź poczytnego portalu, polecam nabyć jakikolwiek obiektyw szerokokątny bo się tego nie da oglądać i szczerze oceniać po prostu.

 • Oceniono 4 razy 2

  Zastanawiam się od jakiegoś czasu, czy przypadkiem ludzie, którzy tworzą minimalistyczno - skandynawski design mają problem w odróżnieniu brzydoty od piękna. Mój znajomy twierdzi, że być może to niezdiagnozowana jeszcze forma masochizmu wzrokowego - patrzysz na porażająco brzydkie lampy fabryczno - więzienne i czerpiesz z tego przyjemność lub te paskudy z palet wraz z plastikowymi krzesłami rodem z poczekalni metra lub poradni lekarskiej...

 • seart.pl

  0

  Mimo kilku detali,ładnie urządzone mieszkanie.Dobre połączenie bieli i mebli z litego drewna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX