Projekt nowoczesnego mieszkania z betonem

Projekt nowoczesnego mieszkania z betonem

Projekt nowoczesnego mieszkania z betonem (Fot. Archiwum pracowni/ www. 081.com.pl)

Przedstawiamy wam projekt mieszkania w Lublinie autorstwa studia 081 Architekci. Główną rolę gra w nim kostka wykonana z betonu architektonicznego. Różnorodność form i faktur sprawia, że wnętrze, choć surowe, nie jest nudne.

W zaprojektowanym mieszkaniu dominuje szarość, wprowadzając industrialny, futurystyczny klimat. A że wnętrza w takim stylu kochają kontrasty, mocnym akcentem jest tutaj miękka sofa z odważnym niebieskim kolorem. Autentyczności i charakteru projektowi nadaje użycie minimalistycznego oświetlenia oraz zgranie betonu z chłodnymi w odbiorze materiałami: metalem i szkłem. Umiar w doborze detali sprawia, że mieszkanie ma ultranowoczesny charakter i atrakcyjny wygląd.

Układ architektoniczny opiera się na otwartej przestrzeni, zaaranżowanej wokół betonowego kubiku. Z holu przechodzi się płynnie do salonu z jadalnią oraz kuchni.

Projektanci użyli kolorów do podkreślenia poszczególnych stref wpisanych w otwarty plan mieszkania. Korytarz zyskał monochromatyczną oprawę szarego betonu, w kuchni króluje biel, strefę dzienną podkreśla czerń. 

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Ściany dekoracyjne: co zamiast farby i płytek [WIDEO]

cztery kąty na wideo

Komentarze (6)
Projekt nowoczesnego mieszkania z betonem
Zaloguj się
 • grabnik

  Oceniono 6 razy 4

  Niestety; kojarzy mi się to z bunkrem.

 • zuuuraw

  Oceniono 3 razy 3

  Brrrr, jak w zimnym grobowcu. Nie chciałabym być pochowana za życia

 • Marcin Spyrka

  Oceniono 2 razy 2

  Ten projekt jest autentycznie kompletnie nieudany, beton się sprawdza, ale jak ktoś ma wolnych kilka nowych baniek i buduje duży i ładny dom, którego część dzienna jest otwarta i przeszklona (co w Polsce jest niemożliwe zważywszy na wyrafinowany gust znacznej części Polaków i to, że doskonałej jakości ogromne okno może kosztować tyle co przeciętny Polski dom-tak naprawdę jest) i wtedy beton czy np. jakieś elementy stalowe nie przytłaczają. A to mieszkanie wygląda, nawet nie jak bunkier, tylko jak pokój w hallu jakiegoś biurowca czy kto tam wie czego.

 • szampanna

  0

  Schludnie, sterylnie i poprawnie jak we wzorcowym domu wariatów.

 • marlena13579

  Oceniono 1 raz -1

  Zastanawialiśmy się nad betonem, ale rzeczywiście sprawia wrażenie zimnego, niefajnego materiału. Pomalowaliśmy więc ściany Travertino, które wygląda bardzo fajnie, a jednocześnie niesłychanie ociepla wnętrze, do kupienia w sklepie www.e-travertino.com.

 • ibanalyst

  Oceniono 1 raz -1

  chamskie podróby lamp vibii, ale takto mieszkanie całkiem ok.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX