Nowoczesny minimalizm. Przestronne mieszkanie dla singielki

50-metrowe mieszkanie w Warszawie zostało urządzone nowocześnie i minimalistycznie. Dzięki temu wydaje się znacznie większe, niż jest w rzeczywistości.

Mieszkanie o powierzchni 50-metrów znajduje się w Warszawie. Pierwsze, co zaskakuje, to wrażenie przestronności. Dwa okazałe pokoje to efekt przebudowy istniejących wcześniej trzech. Właścicielka chciała, by mieszkanie było urządzone przytulnie, ale nowocześnie i praktycznie. Aranżację w klimacie loftowym oparto na prostym duecie barw: bieli i grafitu, który ocieplono dębową podłogą. Drewno pojawia się także jako element wykończenia regałów czy wnętrza szaf, tworząc wizualnie ciekawy efekt.

Aby osiągnąć pełną przejrzystość przestrzeni, architekci ograniczyli do minimum liczbę mebli i dekoracji. W kuchni, przedpokoju i sypialni zamontowano funkcjonalne systemy meblowe, maksymalnie wykorzystujące istniejącą powierzchnię. Gładkie płaszczyzny frontów porządkują wnętrza, skrywając domowe sprzęty i garderobę.

W salonie króluje rozłożysta, narożna kanapa oraz bogaty księgozbiór zebrany w symetrycznie rozmieszczonych regałach. Życie w kuchni skupia się wokół dużej, praktycznej wyspy, przy której wygodnie można zjeść posiłek. W chwili obecnej przejęła ona funkcję stołu, z myślą o którym modernizowano przestrzeń. Mebel nie został jeszcze zakupiony, ale gdyby właścicielka zmieniła zdanie, architekci zaplanowali miejsce na niego obok regałów w salonie.  

ZOBACZ ZDJĘCIA MIESZKANIA >>

Więcej o:
Komentarze (11)
Nowoczesny minimalizm. Przestronne mieszkanie dla singielki
Zaloguj się
 • po-nurak

  Oceniono 50 razy 46

  Nic tak nie powiększy mieszkania, jak obiektyw o ogniskowej 12 mm...

 • jmk25

  Oceniono 18 razy 14

  Polaczkom się nic nie podoba. Ilekroć wchodzę na tę stronę zawsze negatywne komentarze. "Gdzie schowki, czemu tak
  zimno, poczekalnia, szpital, nic nie gotują w takiej malej kuchni." Mieszkanie zawsze bedzie niefunkcjonalne bez pawlacza, szafy komandor w kolorze fiolet, telewizora w centrum domu i nawalonych dupereli w każdym pomieszczeniu.

 • zarone

  Oceniono 42 razy -2

  dla singielki to się i może nadaje. dla rodziny już nie. Parę lat temu gdy oglądałem mieszkania do kupienia, z ciekawości obejrzałem właśnie coś takiego. zlikwidowane ściany między kuchnią, przedpokojem, jednym z pokoi i już się robi przestronnie. Tyle, że jak ktoś ma rodzinę i każdy chce mieć trochę prywatności, to takie pomysły tylko o kant dupy potłuc. Ale przyznaje robi wrażenie, no i architekci wnętrz mają co robić

 • spyderman2

  Oceniono 34 razy -4

  tu się gotuje jedynie wodę, obiad singielka jada u pana mcdonalda

 • cucurucu

  Oceniono 20 razy -8

  Jak poczekalnia u dentysty

 • sg sg

  Oceniono 18 razy -8

  Cudowne biały ściany. Gdyby nie podłogo, to byłoby jak w laboratorium czy innym szpitalu. Zimnym, białym pomieszczeniom mówię stanowcze NIE.

 • kucykpony

  Oceniono 39 razy -11

  co za durnota

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX