62-metrowe mieszkanie młodych finansistów

Biel, czerń i szarości - mieszkanie inspirowane stylem skandynawskim rozweselają żółte i czerwone akcenty.

Biel, czerń i szarości - mieszkanie inspirowane stylem skandynawskim rozweselają żółte i czerwone akcenty. (Fot. Michał Skorupski)

Dla pary finansistów i zapalonych podróżników jasne, prosto urządzone mieszkanie to idealne miejsce do życia. Mogą się tu wyciszyć i wspominać niezwykłe wyprawy po świecie.

Poznali się na studiach w Warszawie. Okazało się, że rodzinne domy Joasi i Pawła (w Nowym Sączu i Jaśle) dzieli zaledwie 70 kilometrów. I że obydwoje uwielbiają podróżować do dalekich egzotycznych krajów. Coś między nimi zaiskrzyło.

Swoje pierwsze mieszkanie znaleźli na warszawskiej Pradze. Joasia dobrze wiedziała, jak ma wyglądać – po stresującej pracy i bogatych we wrażenia podróżach chciała wracać do miejsca, w którym będą mogli naprawdę się zrelaksować. Początkowo planowała urządzić dom sama, ale potem uznała, że do technicznych spraw przyda się ekspert. Przejrzała portfolia różnych architektów i wybrała Agnieszkę Cichecką, która w swoich projektach preferuje spokojny, prosty styl skandynawski.

Mieszkanie wygląda na większe, niż jest w rzeczywistości, i bardzo jasne, choć okna wychodzą na północny zachód. To dlatego, że architektka zrobiła niemałą rewolucję i poprzestawiała większość ścian: zmniejszyła przedpokój, powiększyła łazienkę, wygospodarowała miejsce na garderobę, a pokój dzienny oddzieliła od sypialni przesuwanymi drzwiami. Wnętrze jest bardzo funkcjonalne, m.in. dzięki genialnym schowkom, i ma stonowaną kolorystykę. Urozmaicają je drobne akcenty żywszych barw, graficzne wzory na poduszkach i dywanach oraz ciekawe faktury materiałów (na przykład „ceglana” okładzina, lekko wypukłe płytki w łazience). Agnieszka bardzo ceniła sobie zaufanie, którym obdarzyli ją właściciele. – Tylko raz Joasia postawiła na swoim – przyznaje. – Nie chciała krzeseł Eamesów, bo uznała, że są już zbyt opatrzone. I dobrze, dzięki temu mieszkanie stało się niepowtarzalne.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

cztery kąty na wideo

Komentarze (6)
62-metrowe mieszkanie młodych finansistów
Zaloguj się
 • jmk25

  Oceniono 17 razy 11

  Prócz neutralnej łazienki, mieszkanie totalnie nie w moim klimacie. Podoba mi się ta zabudowa do siedzenie w sypialni i pokoju - nie dziwię się, że dzieciak sobie upodobał to miejsce. :) Na minus totalnie oblatane detale, paletowy stolik, tablicowa farba, biała, sztuczna cegła plus lampki kulki z bawełny. Najważniejsze jednak, że właścicielom się podoba. :)

 • warszawa34

  Oceniono 11 razy 9

  Kilka fajnych pomysłów - na tak. zabudowa pod oknem i to wygospodarowane miejsce pod oknem do siedzenia, oddzielenie kuchni, tak, żeby nie było wrażenia ciągłego siedzenia nie w salonie, ale w powiększonej kuchni. Kilka pomysłów niefajnych - nieśmiertelna biała, ceglana ściana, wszechobecna szarość (na ścianach, podłodze, suficie, firankach), ożywiona kolorowymi dodatkami w stylu czerwonego ketchupu na talerzach i wystawionej miski oraz nalanego do szklanek żóltego soku.

 • tylkoturbobenzyna

  Oceniono 5 razy -1

  Szarość, białość, sterylność,nudność.

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 9 razy -9

  a gdzie dzieci? aha, nie mają, wolą podróże. Na starość dzieci muzułmanów im nie pomogą, tylko dorżną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX