Mieszkanie w kamienicy na warszawskiej Pradze

Mieszkanie w starej kamienicy przeszło gruntowny remont. W jego wystroju ocalono starego ducha i jednocześnie tchnięto w nie odrobinę nowoczesności. W efekcie powstała szalenie stylowa aranżacja wnętrza.

To mieszkanie ma w sobie coś ujmującego, jest zarazem eleganckie i industrialne, nowoczesne i vintage, a nade wszystko bardzo przyjazne. Znakomicie w jego wystroju połączono różne porządki, tworząc eklektyczną i pełną stylu mieszankę. A mieszkanie znajduje się na warszawskiej Pradze,w  jednej ze starych kamienic. Za projekt wnętrza odpowiada arch. Małgorzata Seta, która wnętrzami zajmuje się od 10 lat.

To wnętrze to świetny przykład, jak z bardzo niewielkim budżetem możnastworzyć spójne i przyjazne wnętrze. Brak środków na wykończenie mieszkaniabywa bardzo inspirujący

- mówi projektantka.

Żeby nieco zaoszczędzić, a jednocześnie stworzyć wrażenie elegancji, ograniczyła podstawową gamę kolorystyczną do bieli i czerni. Do tego postawiła na wyraziste i kontrastujące powierzchnie. Dlatego lejtmotywem całego mieszkania jest pomalowana na biało odsłonięta cegła na ścianie. Pojawia się w każdym pomieszczeniu i jest zestawiona z gładkimi, ścianami w tym samym kolorze. Do tego odnowiono oryginalne, drewniane podłogi. Dla wrażenia nowoczesności i świetlistości niemal wszystkie okna są bez firan i zasłon.

Eklektyczna mieszanka mebli

W mieszkaniu zostały zestawione ze sobą klasyki z lat 60. upolowane na aukcjach internetowych, z przedwojennymi meblami i zupełnie współczesnymi m.in. ze sklepów IKEA.

Pozornie dzieje się dużo, ale nie ma tu wrażenia bałaganu i przypadkowości. To dzięki bazie wnętrza utrzymanej w podstawowej kolorystyce czerni i bielioraz drewna

- wyjaśnia Małgorzata Seta. Odważny kolor pojawia się jedynie na fotelach.. Podobnie działa ściana w sypialni, która do pewnej wysokości została pomalowana na głęboki, zielony kolor.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Więcej o:
Komentarze (5)
Mieszkanie w kamienicy na warszawskiej Pradze
Zaloguj się
 • an1005

  Oceniono 11 razy 11

  Co za kretyński tytuł. Bo jak się mieszka na Pradze, Woli, Ochocie to znaczy ze ma byc jak w szopie pasterza z XIX w.????

 • dk7000

  Oceniono 9 razy 9

  Materac bez ramy i to w kamienicy? nie polecam. Pod takim materacaem jest niższa temperatura, brak przepływu powietrza, skrapla się woda, idealne warunki do rozwoju grzyba i porostów. No chyba że ogrzewanie podłogowe, ale wtedy też bez sensu bo blokuje ogrzewanie, no i pewnie śpi się słabo.

 • 3alfa.alfa

  Oceniono 9 razy 1

  Nie ściemniajcie!
  Stara kamienica i tylko 2,5 metra wysokości w mieszkaniu. W starych kamienicach było minimum 3 m lub nawet 3,5 m. Wygląda mi to PRLowską wielką płytę. A cegła na ścianach to imitacja ze styropiamu lub z gipsu

 • Oceniono 31 razy -23

  Sama mieszkam w kamienicy i nie wyobrażam sobie innego wyboru chociaż akurat urządzanie mieszkania dla mnie było bardzo trudne, ostatecznie przytłoczona ilością pomysłów zgłosiłam się do dd projekt i nie tylko przygotowali dla mnie świetną koncepcję jak mieszkanie będzie wyglądać ale też zajęli się realizacją od początku do końca a ja teraz mogę cieszyć się świetnymi efektami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX