Elegancka aranżacja wnętrza z odrobiną luzu

Okna w pokoju dziennym wychodzą na południowy wschód, dlatego oprócz ozdobnych rolet rzymskich z lnu (Lniany Zaułek) są też rolety nieprzepuszczające światła. Obrazy gospodyni wybrała w galerii internetowej alesztuka.com. Autorem dużego obrazu z psem jest Filip Pręgowski, dwóch mniejszych Agata Kosmala. Poduszki i dywan są ze sklepu twojerolety.pl, kanapa z Furninova, a fotel - z TK Maxx. Niebieskie wazony i tacę z lustrzanymi kulami kupiono w Decoretro.

Okna w pokoju dziennym wychodzą na południowy wschód, dlatego oprócz ozdobnych rolet rzymskich z lnu (Lniany Zaułek) są też rolety nieprzepuszczające światła. Obrazy gospodyni wybrała w galerii internetowej alesztuka.com. Autorem dużego obrazu z psem jest Filip Pręgowski, dwóch... (fot. Mariusz Purta)

Aranżacja mieszkania Dagmary jest zarazem klasyczna i nowoczesna. Wszystko tu do siebie pasuje. W tych wnętrzach można poczuć się jak w domu.

Dla Dagmary, która często podróżuje służbowo, czas spędzany w hotelach bywa bardzo męczący. Z przyjemnością wraca więc z tych wojaży do odnowionego niedawno mieszkania.

Zmiana była mi bardzo potrzebna. Po trudnych przejściach chciałam w końcu zaprowadzić ład w swoim życiu. Postanowiłam zacząć od mieszkania, tak by nareszcie poczuć się w nim jak u siebie

– przyznaje Dagmara.

Projektant wnętrz na pomoc

Szukała kogoś, kto pomógłby zrealizować jej oczekiwania. Tym kimś okazali się Kasia i Maciek Kocójowie, rodzeństwo młodych architektów polecone gospodyni przez jej mamę. – To nowocześnie urządzone mieszkanie z mocnymi odcieniami koloru żółtego i czerwonego było dla nas sporym wyzwaniem. Jak najmniejszym nakładem pracy i środków finansowych mieliśmy zmienić je w klasyczne, przytulne wnętrze – mówią architekci. Dagmara bardzo obawiała się remontu, ale dzięki Kasi i Maćkowi udało jej się przejść przez niego niemal bezboleśnie. Nawet przez trwające około dwóch tygodni kłopotliwe „brudne” prace (niektóre, jak np. malowanie mebli, architekci wykonali własnymi rękami).

Aranżacja wnętrz: liczy się każdy szczegół

Projektanci starali się zastosować jak najwięcej naturalnych materiałów, stąd we wnętrzu pojawił się m.in. len i dużo drewna. Równie starannie zadbali o oświetlenie – w każdym pomieszczeniu zaprojektowali dyskretne, a przy tym różnorodne źródła światła: od lamp sufitowych, przez stojące, po lampiony, wszystkie o ciekawej, przyciągającej uwagę formie. Lampki przyjaźnie rozświetlające wieczorny mrok znalazły się nawet na okiennych parapetach, co pani domu bardzo lubi.

Mieszkanie jest utrzymane w jasnej, stonowanej kolorystyce. Przez niemal wszystkie pomieszczenia przewija się zgaszony niebieski odcień; zdecydowanie dominuje w sypialni, ale można go też wypatrzyć na dodatkach w kuchni i pokoju dziennym. Najmocniejszymi akcentami są obrazy. Dagmara, oprócz tego że sama maluje, uwielbia malarstwo współczesne i prace młodych artystów. – Nie wyobrażam sobie bez nich mieszkania – stwierdza właścicielka. – One po prostu cieszą oko...

PRZEJDŹ DO GALERII >>

cztery kąty na wideo

Komentarze (4)
Elegancka aranżacja wnętrza z odrobiną luzu
Zaloguj się
  • piotr_milke

    Oceniono 34 razy 26

    Czy ktoś może mi wyjaśnić sens pakowania w tego typu pomieszczeniach tego badziewia ze sklepów typu Home&You etc. jakieś kulki, globusy, lampy ze świecami co to ich nigdy nie używamy. Rozumiem, że tego typu bibeloty mają sens jeśli są autentyczne, pamiątkowe, stare, przywiezione z wakacji życia, związane z naszą pasją. Ale to wszystko w tym domu to jedynie wykonywane przez niewolników z Azji substytuty, mini pagody konsumpcjonizmu które sprawiają, że ktoś udaje, że ma wyjątkowy gust.

  • arturos777

    Oceniono 7 razy 5

    Regały w salonie - jaka to firma?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX