Zastosowanie farby tablicowej we wnętrzu. Porady i inspiracje

Monika Utnik-Strugała

Farba tablicowa przyda się nie tylko w szkole. Odmieni ściany i meble w twoim domu. Zobacz, jak oryginalnie można wykorzystać farbę tablicową.

DO RYSOWANIA. Ściana pokryta tablicówką to idealne miejsce, by pochwalić się swoją twórczością. saswnetrza.pl
fot. saswnetrza.pl

To jeden z najmodniejszych ostatnio sposobów na szybką i niebanalną przemianę wnętrza. Farbą tablicową raz dwa pomalujemy ścianę i żegnajcie ciągle gubiące się karteczki – odtąd listę spraw do załatwienia zapiszemy kredą na matowej powierzchni. Ściana pokryta tablicówką sprawdzi się też w roli podręcznego notatnika w formacie XXL, zeszytu na przepisy, a nawet domowej galerii (jeśli wybierzemy farbę tablicowo-magnetyczną, pozwalającą na przypięcie magnesami np. ulubionych fotografii czy dziecięcych rysunków). Co więcej, można na niej zawiesić ozdobne ramy, w których sami namalujemy obrazy – portrety członków rodziny lub martwą naturę.
A przecież pomysły nie kończą się na ścianie. Farbę tablicową naniesiemy także na fronty szafek (zapominalscy zapiszą na nich, co kryje się w środku), drzwi, szklane panele nad kuchennym blatem czy różnego rodzaju pojemniki. I co najważniejsze, dekoracje w każdej chwili będziemy mogli zmyć gąbką.

Kilka porad, jak stosować farby tablicowe

  • Na rynku znajdziesz grunt do gładkich i śliskich powierzchni. Dzięki niemu farbą tablicową można też pokryć szkło.
  • Zanim położysz farbę, przygotuj podłoże: umyj je, przetrzyj papierem ściernym, odkurz i odtłuść.
  • Połóż kilka warstw farby, żeby powłoka była trwalsza.
  • Wybierz kredę niepylącą, inaczej pył będzie osiadał na podłodze i meblach.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Zastosowanie farby tablicowej we wnętrzu. Porady i inspiracje