Z wizytą w fabryce pralek i zmywarek

Na zaproszenie marki Whirlpool wybraliśmy się grupą dziennikarzy do fabryki pralek i zmywarek w Radomsku.

Na zaproszenie marki Whirlpool wybraliśmy się grupą dziennikarzy do fabryki pralek i zmywarek w Radomsku. (Fot. materiały prasowe)

W tym tygodniu odwiedziliśmy fabrykę pralek i zmywarek Whirlpool w Radomsku. To bardzo duży zakład, który produkuje 3,8 miliona pralek rocznie.

Whirlpool Corporations to największy producent dużego sprzętu AGD na świecie. W zeszłym roku wyprodukował przeszło 70 milionów sprzętu, zatrudnia 97 000 pracowników, z czego aż 6000 pracowników zatrudnionych jest w Polsce, a około 1600 właśnie w Radomsku. Fabryka powstała 10 lat temu na terenie radomszczańskiej strefy ekonomicznej. Od tej pory szybko się rozwija, a obok budynków należących do marki Whirlpool powstała fabryka Indesit, należąca do tej samej grupy kapitałowej.

Jak to jest zrobione? Narzuta INDIRA z IKEA

W tej chwili marka Whirlpool w Radomsku produkuje zmywarki wolnostojące i pod zabudowę o szerokości 45 i 60 cm oraz pralki standard 5-9 kg, pralki slim 5-9 kg oraz pralko-suszarki pod zabudowę. Rocznie z linii produkcyjnej schodzi około 3,8 mil. sztuk. A wszystko to na powierzchni 250000 m kw.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

cztery kąty na wideo

Skomentuj:
Z wizytą w fabryce pralek i zmywarek
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX