Nowości z targów Macef

Uwaga na zęby! Imitujący lukrowaną
babeczkę pojemnik z serii 'Spring Fantasy', Villeroy & Boch

Uwaga na zęby! Imitujący lukrowaną babeczkę pojemnik z serii 'Spring Fantasy', Villeroy & Boch (Fot. Villeroy & Boch AG)

Nadciąga era słodyczy - dosłownie i w przenośni. trwa szał na cukierkowe kolory i domową produkcję pralinek, babeczek i designerskich ciast. Zobacz najnowsze akcesoria kuchenne z targów w Mediolanie, które pomogą ci utrzymać się na tej fali.

Gdyby gospodarka światowa rozwijała się tak jak jej jedna gałązka zwana apetycznie cake design, o kryzysie mówilibyśmy już w czasie przeszłym. Ilość, jakość, pomysłowość akcesoriów do pieczenia oraz dekoracji ciast i ciasteczek zaprezentowana podczas styczniowej edycji targów Macef w Mediolanie wprawiła mnie w osłupienie. A widoki udekorowanych koronkami tortów, malownicze stosy makaroników (hit tego roku!) budziły nieposkromione żądze.

How sweet!

W dodatku często się nabierałam, bo kształty ciasteczek przybierają też (na skalę masową) mydła i porcelana. Ale po dwóch dniach poczułam lekkie przesłodzenie. Wzrok dyskretnie uciekał od pistacjowo-różowych foremek i zaczął szukać prostych, zwyczajnych form w burych kolorach ziemi.

I natrafiłam na ciekawy trend: naczynia o powłokach z minerałów i kamieni

Taki np. garnek firmy Ballarini „188” powstał wyłącznie z materiałów pochodzących z okolicy o promieniu 188 km. To ekologiczny manifest firmy, która produkuje doskonałe i znane na całym świecie naczynia, ale jej szef szalenie ceni lokalność. Nie chce sprowadzać tańszych surowców z odległych zakątków globu, bo ich transport to większe obciążenie dla środowiska. Podobno po wojnie swe pierwsze patelnie wytapiał ze zwożonych z okolicy resztek broni i amunicji. Miał ambicję, by zaspokoić lokalny rynek. Jednak  produkował tak dobre rzeczy, że szybko rozchodziły się po kraju, a potem zdobyły uznanie za granicą. Seria „188” to jego powrót do korzeni...

Targi Macef w pigułce

CO? Międzynarodowe targi dekoracji wnętrz, akcesoriów, biżuterii i prezentów.

GDZIE? Hale targowe Rho Fiera w Mediolanie.

KIEDY? Odbywają się dwa razy do roku, w styczniu i we wrześniu. Styczniowa edycja kładzie duży nacisk na elementy wyposażenia kuchni (z niej pochodzi niniejsza relacja).

CO CIEKAWEGO? Targi Macef odznaczają się wielką różnorodnością. Można zobaczyć na nich dokonania firm o wielowiekowej tradycji (np. absolutnie fantastyczne szkło weneckie), ale też awangardę designu - w strefie Creazioni Giovani wystawiają się młodzi, utalentowani projektanci. Wiele ich pomysłów zobaczysz na stronie: www.macef.it

dom i wnętrze na wideo

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  •  Druga młodość drewna
  • Stolik DLM, Projekt: Thomas Bentzen Stolik "Don't leave me"
Skomentuj:
Nowości z targów Macef
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX