Polski design w stylu vintage

Seria Fin, projekt Tomasz Augustyniak, producent Marbet Style. Jej ponadczasowy design oparto na prostych liniach, harmonijnych kształtach i starannie wykonanych detalach.  Zastosowano naturalne materiały: wełnę na siedziskach oraz sklejkę w naturalnych kolorach drewna - dębu, orzecha i brzozy. Sofy i fotele Fin dostępne są w wersji z podłokietnikami lub bez nich.

Seria Fin, projekt Tomasz Augustyniak, producent Marbet Style. Jej ponadczasowy design oparto na prostych liniach, harmonijnych kształtach i starannie wykonanych detalach. Zastosowano naturalne materiały: wełnę na siedziskach oraz sklejkę w naturalnych kolorach drewna - dębu, orzecha... (fot.producent)

Dobre, polskie wzornictwo w stylu vintage to zjawisko warte odnotowania. Przedstawiamy najciekawsze propozycje mebli utrzymanych w stylistyce lat 50. i 60.

W swoich najnowszych projektach polscy designerzy często inspirują się wzorami z lat 50. i 60. XX wieku. To wówczas rodzime meblarstwo przeżywało prawdziwy rozkwit. Cechą charakterystyczną produkowanych wówczas mebli były organiczne formy, asymetria, kompozycje oparte na literach „A” i „X”. Do produkcji często wykorzystywano sklejkę oraz tworzywa sztuczne. Pojawiało się również łączenie elementów drewnianych z tapicerowanymi, często w żywych kolorach.

Dziś bywalcy pchlich targów polują na oryginały z epoki. Jednak nie wszyscy lubią używane sprzęty. Mamy dla nich propozycję - dobry, polski design w stylu vintage. Są to zarówno meble inspirowane ówczesną stylistyką, np. fotel Clapp autorstwa Piotra Kuchcińskiego, którego forma nawiązuje do fotela „366” Józefa Chierowskiego (ur. 1927) jak i meble z epoki, dopiero współcześnie wprowadzone do produkcji. Na ten pomysł wpadła firma Vzór, która popularyzuje twórczość Romana Modzelewskiego (1912-1997), jednego z najlepszych polskich designerów.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

 

Zdjęcie Vintage V100 BB Zdjęcie BEST VINTAGE Zdjęcie ICES Vintage ISCD 33
Vintage V100 BB BEST VINTAGE ICES Vintage ISCD 33
źródło: Okazje.info

dom i wnętrze na wideo

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Young Designers - Siesta Europejski rynek młodych projektantów. Rośnie i ma wielkie ambicje
  •   Wnętrza: mieszkanie w stylu lat 50. w centrum Warszawy
  • Wygodnym kanapom towarzyszy fotel vintage. Pomiędzy nimi stołek z plecionym siedziskiem - przykład PRL-owskiego designu. Wnętrza: mieszkanie w stylu vintage na Żoliborzu
Komentarze (2)
Polski design w stylu vintage
Zaloguj się
  • szcz9

    Oceniono 1 raz 1

    RM 56 - genialny, fotel Moris też super. Reszta trochę dziwaczna lub niefunkcjonalna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX