Trendy: secesyjne tapety

Kolekcja secesyjnych tapet Lotus marki Omexo

Kolekcja secesyjnych tapet Lotus marki Omexo (Fot. Dekorian)

Kwiat lotosu to jeden z ulubionych motywów dekoracyjnych twórców sztuki secesyjnej. Stał się on również inspiracją dla projektantów belgijskiej marki Omexco, którzy stworzyli wytworną kolekcję tapet ?Lotus?.

Od narodzin stylu secesyjnego w sztuce minęło przeszło 100 lat, a mimo tego jest on stale obecny w najbardziej eleganckich wnętrzach. Oryginalne rzeźby, malarstwo czy meble o secesyjnej linii są niezwykle cenione przez kolekcjonerów dzieł sztuki i stanowią dekoracyjne dopełnienie prestiżowych rezydencji i apartamentów. Charakterystyczne dla secesji wzornictwo inspiruje współczesnych projektantów sztuki użytkowej. Szukają oni autorskiego spojrzenia na ten styl, przy jednoczesnym poszanowaniu dla jego dziedzictwa. Przykładem udanej  interpretacji Art Nouveau jest kolekcja tapet Lotus marki Omexco. Mamy w niej wszystko za co ludzie na całym świecie kochają secesję, a więc płynne, faliste linie, abstrakcyjne i roślinne ornamenty oraz zrównoważoną kolorystykę.

W katalogu znajdują się tapety wykonane z lnianego płótna, jak również tapety flizelinowe zdobione tłoczoną na nich metaliczną folią. Motywem przewodnim całej kolekcji jest kwiat lotosu, który w bardzo wielu odsłonach pojawia się na poszczególnych wzorach. Kolekcja zakakuje różnorodnością. Znajdziemy w niej bardzo zdobne, złocone tapety o skomplikowanym ornamencie, jak i delikatne, blade wzory o  subtelnych zdobieniach. Projektanci często posługują się fantazyjną grą matowego i błyszczącego wykończenia powierzchni tapet, które mienią się w zależności od rodzaju światła. Kolekcja odważnie podchodzi do tematu kolorystyki. Stonowanym bielom, beżom i szarościom towarzyszą tapety, w których główną rolę odgrywają turkus, srebro, platyna, słoneczna pomarańcz, a nawet fiolet. Tapety z kolekcji Lotus szczególnie dobrze prezentować się będą w eleganckich, klasycznych wnętrzach. Bardziej skomplikowane wzory rekomendowane są do wysokich, dużych pomieszczeń.

ZOBACZ ZDJĘCIA KOLEKCJI>>

Tapety z manufaktury Omexco ujmują dbałością o szczegóły i jakością wykonania. Produkowane są z wysokogatunkowych materiałów, dzięki czemu nie blakną pod wpływem działania promieni słonecznych, są odporne na zmywanie ewentualnych zabrudzeń czystą wodą i ognioodporne. Więcej informacji o tapetach znaleźć można na stronach internetowych www.tapetyomexco.pl i www.dekorian.pl .

Producent: Omexco

Dystrybutor: Dekorian

Cena: od 110 zł brutto za metr bieżący

Szerokość rolki: 90 cm

Zdjęcie Tapeta BN INSPIRE 45450 Zdjęcie Tapeta BN INSPIRE 45462 Zdjęcie Tapeta RASCH GLAMOUR 404210 Zdjęcie Tapeta RASCH SENSUAL 398922
Tapeta BN INSPIRE, TAPETA W STYLU SECESYJNYM Tapeta BN INSPIRE Tapeta RASCH GLAMOUR, STYL SECESYJNY Tapeta RASCH SENSUAL
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info

dom i wnętrze na wideo

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Skomentuj:
Trendy: secesyjne tapety
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX