Stylowy paryski apartament

Gdy meble są tak wyraziste, jak stolik kawowy, nie potrzeba ich wiele.

Gdy meble są tak wyraziste, jak stolik kawowy, nie potrzeba ich wiele. (fot. Delightfull)

Eleganckie wnętrza paryskiego apartamentu wypełniono oryginalnymi meblami i sprzętami. Widać tu retro inspiracje, jak i zupełnie nowoczesne rozwiązania.

Apartament przy Rue Monsieur w Paryżu to współczesny projekt o eleganckim wyrazie i z elementami w duchu retro. Wnętrza zaprojektował Marjan Denkov, któremu zależało na połączeniu doświadczeń z pola sztuki, designu i rzemiosła.

Wnętrza zostały wypełnione meblami i sprzętami o wyrazistych formach i deseniach. Denkov sięgnął po geometryczne wzory wyraźnie inspirowane retro stylistyką. Zestawił je z nowoczesnymi formami i błyszczącymi powierzchniami. Stworzył tym samym stylowy miks form i wzorów. Ważną rolę w budowaniu wnętrz odegrało oświetlenie. Lampy głównie marki Delightfull mają zdecydowane formy i stanowią znakomite wykończenie pomieszczeń.

Choć mnogość designerskich sprzętów może przytłaczać, to udało się wykreować swobodną, niezobowiązującą atmosferę. To właśnie typowe dla paryskich wnętrz jest stylowo, ale bez zadęcia. Są to wnętrza, w których toczy się normalne, codzienne życie. Nie ma nic bardziej francuskiego niż tak umiejętne i naturalne wplatanie tego co piękne i wyszukane w to co zwyczajne.

PRZEJDŹ DO GALERII >>dom i wnętrze na wideo

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • LOFT Loft w dawnej fabryce wełny
  • "NAJWAŻNIEJSZE JEST TU ŚWIATŁO, GDYBYM MOGŁA, MIESZKAŁABYM W SZKLANYM DOMU". W domu polskiej malarki w Podkowie Leśnej
  • W części sypialni powstał gabinet. Biurko zaprojektował gospodarz. O ścianę oparta jest francuska drabina ogrodowa z 1920 roku. Na sofie oryginalna berberyjska narzuta. Żyrandol ze szkła z Murano projektu weneckiego artysty Carla Nasona. Nowojorski loft pełen uroku
Komentarze (1)
Stylowy paryski apartament
Zaloguj się
  • rom50

    Oceniono 7 razy 3

    To ma byc stylowy apartament? Cos komuś sie pomieszało i nie wie o czym mówi!!! Bardzo 'stylowe' jest np. ujecie nr 5, 8 itd. itp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX