Nowości Comforty: Salone Internazionale del Mobile 2014

fot. Ernest Winczyk

Stoliki inspirowane surowym pięknem wysp Pelagie oraz sofa Pesto to projekty polskich projektantów zaprezentowane przez salon Comforty.

fot. Ernest Winczyk

PELAGIE

Design: Dorota Koziara
Comforty2014
Premiera Salone Internazionale Del Mobile, Milano 2014

Pelagie to rodzina stolików, dla których inspiracją były wspomnienia z archipelagu wysp, położonych na Morzu Środziemnym, pomiędzy Europą, a Afryką. Wyspy te od wieków były miejscem spotkań wędrowców pomiędzy dwoma, tak różnymi  kontynentami.To tu łączą się także prądy Oceanu Atlantyckiego z ciepłymi wodami Morza Śródziemnego.Właśnie te refleksje dały projektantce impuls do zestawienia ze sobą materiałów do budowy nóżek i blatów, stworzenia kolekcji mebli, które zapraszają do spotkań, kusząc swym kolorem i urokiem szlachetnych materiałów.

"Surowe piękno natury wysp Pelagie było dla mnie inspiracją do wyboru kontrastujących ze sobą materiałów i faktur - ciepłych i chłodnych. Ciepło drewna, z którego stworzone są nóżki oraz blaty łączy się z chłodną elegancją lakierowanego szkła i MDF w tej samej tonacji kolorystycznej. Całość dopełnia szlachetny włoski marmur Carrara, Marquina i Palisandro. " - powiedziała Dorota Koziara o swoim pierwszym produkcie zaprojektowanym dla marki Comforty.

Dzięki różnym wysokościom nóżek oraz formatom blatów, kolekcja  stolików Pelagie, pozwala  na sytuowanie ich w grupach, inspirując do tworzenia kompozycji o zróżnicowanej barwie, kształcie i fakturze.Pelagie to także inspiracja kolorami Morza Śródziemnego i krajobrazem tych najbardziej wysuniętych na południe sycylijskich wysp. Szmaragdy, kwarc, złoto, biel, szarości i czernie kamienia powulkanicznego, znalazły swoje odzwierciedlenie w kolorystyce blatów tej kolekcji.

Funkcjonalnym atutem Pelagie jest możliwość łączenia dominującego stolika, o największej średnicy, z bardziej mobilnymi mniejszymi stolikami, które w razie potrzeby można rozstawić wokół rozległej sofy i innych mebli tworzących strefę wypoczynku.
Kolekcję uzupełniają dodatkowe stoliczki pomocnicze o nieco odmiennym kącie nachylenia nóżek. Dostępne są tylko w fornirze.

 fot. Ernest Winczyk
PESTO

Design: Tomasz Augustyniak Comforty 2014
Premiera Salone Internazionale Del Mobile, Milano 2014
Ideą projektu Pesto było stworzenie komfortowych sof, szezlongów i puf, wyróżniających się elegancją, nowoczesną, stonowaną linią i funkcjonalnością, pozwalającą na swobodną kompozycję strefy wypoczynku w różnorodnych wnętrzach - zarówno nowoczesnych jak i bardziej klasycznych.

"Bez względu na panujący we wnętrzu klimat, Pesto wniesie do niego doskonały komfort i subtelne detale. To użytkownik zdecyduje jednak o ich znaczeniu, nadając meblu ostateczny wyraz.” powiedział Tomasz Augustyniak o najnowszym projekcie.

Linia oparcia płynnie przechodząca w podstawę, wraz z poduchami, tworzą harmonijny układ brył. Całość unosi się na charakterystycznych nóżkach- drewnianych lub stalowych.Zarówno drewno jak i stal są materiałami dyskretnie wpływającymi na ostateczny charakter mebla, dodając wnętrzu odpowiedniego smaku.

dom i wnętrze na wideo

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Skomentuj:
Nowości Comforty: Salone Internazionale del Mobile 2014
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX