Nowy numer miesięcznika 'Dom & Wnętrze'

Najnowszy numer magazynu 'Dom&Wnętrze już w sprzedaży! A w nim...
1  fot. Elsa Young/House and Leisure/East News

Kontener pełen szczęścia

Czy kilka żeliwnych skrzyń przeniesionych dźwigiem budowlanym może ucieleśnić marzenie o przyjaznym, komfortowym miejscu do życia? Tak, jeśli tylko dodamy do kompozycji nieposkromioną fantazję, radosne kolory i południowoafrykańskie słońce!

 

zdjęcia Elsa Young/House and Leisure/East News  stylizacja Leana Schoeman
tekst Mila Crewe-Brown, Agnieszka Rezler

 

zdjęcia Elsa Young/House and Leisure/East News

stylizacja Leana Schoeman

tekst Mila Crewe-Brown, Agnieszka Rezler

2  fot. Radek Polak

Lata trzydzieste...

Sztukaterie, stylowe meble, żyrandole jakby przeniesione z przedwojennej Warszawy. Klasyka w tym mieszkaniu potraktowana została z nostalgią i poczuciem humoru.

zdjęcia Radek Polak

stylizacja Agnieszka Tepli

tekst Arletta Liro

3  fot. Leo Zappert

Być czy mieć?

Kolekcjonują cenne przeżycia, a nie przedmioty. Te czasem adoptują z ulicy i przywracają do życia. Pieniądze wydają na to, co ich zbliża: gitary, rowery szosowe, obrazy przyjaciółki, meble zrobione przez tatę... Paryski loft lekarki i grafika jest taki jak oni: wolny od blichtru.

 

zdjęcia Leo Zappert  stylizacja Marie Mallard
tekst/współpraca Julka Paluszkiewicz

 

zdjęcia Leo Zappert

stylizacja Marie Mallard

tekst/współpraca Julka Paluszkiewicz

4  fot. Matthew Williams

U Hilary nic nowego

Rodowita Brytyjka przeniosła do swojego domu na Brooklynie klimat muśniętego duchem bohemy francuskiego château. Nie musiała przemycać go przez Atlantyk w okrętowej ładowni; na nowojorskich pchlich targach znalazła dość rekwizytów z duszą i z historią.

zdjęcia Matthew Williams

stylizacja Hilary Robertson

tekst Morag Bruce, Agnieszka Rezler

5  fot. archiwum

Przedmioty z kina rodem

Kto bywa w teatrze, wie że strzelba wisząca na ścianie musi wystrzelić w trzecim akcie. My pokusiliśmy się, by sprawdzić jak design łączy się z kinem. A przy okazji radzimy, uważajcie na pewien złoty pistolet!

tekst Anna Grużewska

6  fot. serwis prasowy

Akademia designu: czasy Zahy Hadid

Przez wiele lat projektowała do szuflady. Gdy odniosła sukces, wytykano jej, że nie ma męża i dzieci. Choć dumnie nosi tytuł Damy nadany jej przez brytyjską królową Elżbietę, krzycząc i tupiąc potrafi postawić na swoim!

tekst Anna Grużewska

7  fot. materiały producenta

Polska marka: drygent wśród sof

W interesach śmiało spogląda w przyszłość. W życiu przywiązuje się do przedmiotów. Tak jak statystyczny Polak, Piotr Kler rzadko kupuje meble. Może właśnie dlatego tworzy je i sprzedaje z takim sukcesem.

tekst Anna Grużewska

zdjęcia serwis prasowy Kler

8  fot. G-M Studio

Wielki come back dywanów

Zapominamy o ich niechlubnej roli w PRL, gdy często tylko chroniły wycyklinowaną podłogę... Teraz to one są gwiazdą. Czy to za sprawą mody na betonowe i żywiczne podłogi? Może. Pierwsze skrzypce grają przetarte persy.

 

stylizacja i tekst Kinga Mostowik

zdjęcia G-M Studio

9   fot. Rafał Lipski

Artyści u siebie: Mariusz Łukasik

Krytycy sztuki porównują jego prace do traktatów alchemika.  On sam mówi, że woli redukować, niż dodawać. W sztuce i w życiu. Wizyta w domu Mariusza Łukasika to jednocześnie spotkanie z oeuvre artysty i jego życiowym credo. O swoim mieszkaniu mówi, że to wnętrze po męsku uczciwe ? nic nie jest tu wymyślone czy na pokaz, wszystko musi mieć swoje miejsce i ustalony porządek.

10  fot. serwis prasowy

Rynek: lodówki

Idealna lodówka z zewnątrz rozpala designem, w środku zaś przeszywa chłodem. Dba o higienę, jakość żywności, a także stan domowych finansów oszczędzając prąd.

tekst Anna Grużewska

zdjęcia serwisy prasowe firm

Skomentuj:
Nowy numer miesięcznika 'Dom & Wnętrze'
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX