Nowy numer miesięcznika 'Dom&Wnętrze'

Najnowszy numer magazynu 'Dom&Wnętrze już w sprzedaży! A w nim...
1

Wróciły! To widać. Owalne stoliki na cienkich nogach, zgrabne komody, lekkie meblościanki, fotele z podłokietnikami. Meble i gadżety z lat 60. to dzisiaj niemal zestaw obowiązkowy w modnym wnętrzu. Nostalgia? Pieśń przeszłości? Nie, coś więcej. W przedmiotach długo kojarzonych z minionym czasem i nieciekawą estetyką znów dostrzegamy pomysły, świetną formę i wdzięk. Nie chodzi o meblowanie mieszkań eksponatami z epoki. Rzecz jasna oryginały upolowane na targu staroci to prawdziwy rarytas dla?wielbicieli stylu vintage. A jak i z czym można je?ciekawie zestawiać, zobaczycie w naszej nowej rubryce Esencja stylu. W tym numerze przedstawiamy modern retro.
Przed Wami nowe interpretacje klasyki nowoczesności, przenikanie się jej kolejnych wcieleń, fuzja projektów naszego i ubiegłego stulecia. Scenografia jak wielokulturowy spektakl, namacalna obecność złożoności świata. Wnętrza obiecują, że nigdy nie będzie nudno. Obejrzyjcie apartament w starej włoskiej kamienicy. Mistrzowskie połączenie przepychu secesyjnej architektury i nowoczesnego umiaru w kształtowaniu przestrzeni.
Zapraszamy także do pracowni Michała Torzeckiego, artysty, który maluje niesamowite portrety zwierząt. Jego czarno-białe grafiki już kilkakrotnie gościły na naszych łamach. Mamy dla Was niespodziankę ? możecie wygrać jedną z tych prac, szczegółów szukajcie w numerze.
A ponadto wznawiamy nasz konkurs ?Rzecz Doskonała?. Będziemy nagradzać najciekawszych projektantów, projekty i wydarzenia w świecie designu. Polskiego oczywiście.
Obiecujemy zabawę, przyjemność, zaciekawienie. Może zachwyt? Miłej lektury.

Wróciły! To widać. Owalne stoliki na cienkich nogach, zgrabne komody, lekkie meblościanki, fotele z podłokietnikami. Meble i gadżety z lat 60. to dzisiaj niemal zestaw obowiązkowy w modnym wnętrzu. Nostalgia? Pieśń przeszłości? Nie, coś więcej. W przedmiotach długo kojarzonych z minionym czasem i nieciekawą estetyką znów dostrzegamy pomysły, świetną formę i wdzięk. Nie chodzi o meblowanie mieszkań eksponatami z epoki. Rzecz jasna oryginały upolowane na targu staroci to prawdziwy rarytas dla wielbicieli stylu vintage. A jak i z czym można je ciekawie zestawiać, zobaczycie w naszej nowej rubryce Esencja stylu. W tym numerze przedstawiamy modern retro.

Przed Wami nowe interpretacje klasyki nowoczesności, przenikanie się jej kolejnych wcieleń, fuzja projektów naszego i ubiegłego stulecia. Scenografia jak wielokulturowy spektakl, namacalna obecność złożoności świata. Wnętrza obiecują, że nigdy nie będzie nudno. Obejrzyjcie apartament w starej włoskiej kamienicy. Mistrzowskie połączenie przepychu secesyjnej architektury i nowoczesnego umiaru w kształtowaniu przestrzeni.

Zapraszamy także do pracowni Michała Torzeckiego, artysty, który maluje niesamowite portrety zwierząt. Jego czarno-białe grafiki już kilkakrotnie gościły na naszych łamach.

Mamy dla Was niespodziankę - możecie wygrać jedną z tych prac, szczegółów szukajcie w numerze.

A ponadto wznawiamy nasz konkurs "Rzecz Doskonała". Będziemy nagradzać najciekawszych projektantów, projekty i wydarzenia w świecie designu. Polskiego oczywiście.Obiecujemy zabawę, przyjemność, zaciekawienie. Może zachwyt? Miłej lektury.

Małgorzata Rogala

Redaktor naczelna

2  Fot. mat. prasowe

Kierunek Polska

Uznani zagraniczni projektanci tworzą dla polskich firm. Wnoszą do nich nowe projekty i wizje. Czy są konkurencją dla Polaków? Nie, tego nie musimy się obawiać. To po prostu transfer talentu w globalnej wiosce.

Tekst: Anna Grużewska

3   Fot. Filippo Bamberghi/Photofoyer

Pałac wolności

Secesja, we Włoszech nazywana Stile Liberty, znalazła w tym mediolańskim apartamencie nowy niezwykły wyraz. Oto jego wnętrza, ukształtowane przez talent, szacunek i miłość. Po przekroczeniu progu można powiedzieć tylko: chapeau bas!

Tekst: Agnieszka Rezler

4  Fot. Rafał Lipski

Swobodną kreską

Mix starego z nowym uwodzi niewymuszonym wdziękiem. W mieszkaniu utalentowanej stylistki, która komponuje przestrzeń z równą swobodą, co zestawy ubrań.

Mix starego z nowym uwodzi niewymuszonym wdziękiem. W mieszkaniu utalentowanej stylistki, która komponuje przestrzeń z równą swobodą, co zestawy ubrań.

 

stylizacja Anna Tyślerowicz  tekst Arletta Liro

5  Fot. mat. prasowe

Znaki szczególne

Niemal na każdym pchlim targu, w galerii z antykami, a  nawet w domowym kredensie znajdzie się filiżanka albo figurka, która ma wartość nie tylko historyczną. Warto sprawdzić, o czym mówią sygnatury na spodzie porcelany. To może być początek wspaniałej kolekcjonerskiej pasji!Mix starego z nowym uwodzi niewymuszonym wdziękiem. W mieszkaniu utalentowanej stylistki, która komponuje przestrzeń z równą swobodą, co zestawy ubrań.

Niemal na każdym pchlim targu, w galerii z antykami, a  nawet w domowym kredensie znajdzie się filiżanka albo figurka, która ma wartość nie tylko historyczną. Warto sprawdzić, o czym mówią sygnatury na spodzie porcelany. To może być początek wspaniałej kolekcjonerskiej pasji!

Tekst: Mariusz Sondej

6  tekst Ewa Maciąg zdjęcia G-M Studio stylizacja Kinga Mostowik

Portrecista zwierzaków

Uważa, że jest im coś winien, dlatego poświęcił
zwierzętom już trzy wystawy i raczej na tym nie skończy. Michał Torzecki jest chyba jedynym artystą, który
z empatią portretuje ich niepokój, emocje, charakter.

Uważa, że jest im coś winien, dlatego poświęcił zwierzętom już trzy wystawy i raczej na tym nie skończy. Michał Torzecki jest chyba jedynym artystą, który z empatią portretuje ich niepokój, emocje, charakter.

 

tekst Ewa Maciąg

7   Fot. Stanisław Zajączkowski, Mateusz Gzik

Bistro Bar le chef

Wrocław zaczyna błyszczeć na kulinarnej mapie Polski. Nowe Bistro Bar przy jednej z brukowanych uliczek odchodzących od rynku Starego Miasta obiecująco się urządza! Jest bezpretensjonalnie i pysznie.

Tekst Lena Szydłowska

8  Fot. producent

W domowym gabinecie

Smukłe nogi, luksusowe materiały
i wzorowe wykończenie. Współczesne
biurka, eleganckie i lekkie, nawiązują
do stylistyki lat 50. Króluje szlachetne drewno i najwyższej jakości skóra.

Smukłe nogi, luksusowe materiałyi wzorowe wykończenie. Współczesne biurka, eleganckie i lekkie, nawiązują do stylistyki lat 50. Króluje szlachetne drewno i najwyższej jakości skóra.

 

Tekst: Joanna Kornecka

9  Fot. mat. prasowe

W wersji de luxe

Złoto, srebro, mosiądz, lustrzane odbicia, połyskujące powierzchnie. Idźmy na całość! Niech z wnętrz bije blask szlachetnych kruszców i metali!

Skomentuj:
Nowy numer miesięcznika 'Dom&Wnętrze'
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX