Wystawy, na które warto zwrócić uwagę

Dzieło sztuki może zaistnieć również na ulicy, w naturze, w sklepie. Przekonują nas o tym najnowsze wystawy zrealizowane w szacownych muzeach i galeriach.
1 Wystawa Nocny Poznań w blasku neonów Wystawa Nocny Poznań w blasku neonów Fot. serwis prasowy

Gwiazdy miasta

Niegdyś były ich tysiące. Dzisiaj pozostało niewiele. Na szczęście moda na neony powraca, czego dowodem jest wystawa w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Prezentowana jest na niej historia poznańskich neonów od najstarszych świetlnych napisów przez pierwsze neony z lat międzywojennych, neonowy boom lat 60. XX wieku aż po upadek tej formy dekoracji przestrzeni miejskiej (co nastąpiło w latach 80. XX wieku). Ekspozycja składa się głównie ze zdjęć i projektów, ale nie zabrakło na niej kilku neonów, które wyremontowane znów świecą pełnym blaskiem.

Nocny Poznań w blasku neonów, Muzeum Narodowe w Poznaniu, wystawa czynna do 17.05.2015 r., więcej na www.mnp.art.pl

2 Galeria Dizajn, Wrocław Galeria Dizajn, Wrocław Fot. serwis prasowy

Jedzenie ma znaczenie

To będzie prawdziwa uczta! I to w sensie dosłownym. 36 osób weźmie udział w kolacji, którą dla wrocławskiej galerii Dizajn przygotuje kolektyw Food Think Tank. Znajdą się w niej m.in. kawior ze ślimaka, bubble tea z żabiego skrzeku, lody o smaku świeżych drożdży. Będą to zatem zupełnie nieoczekiwane smaki, które uczestników tego wydarzenia zabiorą w podróż w nieznane.

Ziemia i Woda, Galeria Dizajn, Wrocław,  wystawa czynna do 24.04.2015 r., więcej na www.bwa.wroc.pl

3 Wystawa, Natalia LL Wystawa, Natalia LL Fot. serwis prasowy

Miłość, seks, sztuka

Natalia LL często przedstawiana jest jako skandalistka. Dzieje się tak dlatego, że lejtmotywem jej twórczości jest erotyka. Samą artystkę niepomiernie to dziwi,  wszak miłość i seks są ważnymi aspektami życia. Najnowsza ekspozycja Natalii LL w Warszawie jest pierwszą od lat tak dużą prezentacją jej prac w Polsce. Trzeba było wystaw w Paryżu i Londynie, by wrócić do kraju.

Natalia LL. Secretum et Tremor, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, wystawa czynna do 19.04.2015 r., więcej na www.csw.art.pl

4 Wystawa krzeseł Wystawa krzeseł Fot. serwis prasowy

Wszystko o krzesłach

Wydaje się, że nie ma prostszego mebla niż krzesło. Tymczasem stanowi ono wyzwanie dla projektantów. Najlepsze polskie krzesła produkuje firma Paged. W jej ofercie są zarówno tradycyjne, thonetowskie modele, jak i nowoczesne siedziska. Trzynaście wybranych krzeseł z oferty marki stało się rodzajem jej mobilnej wizytówki. W marcu wyruszają w podróż po Polsce. Ekspozycja jest opowieścią o historii krzesła oraz odsłania społeczne i kulturowe konteksty tego mebla.

Od Thoneta do Rygalika, wystawa prezentowana w salonach Agata Meble, 2-15.03.2015 r., Kraków,  16-29.03.2015 r., Katowice, więcej na www.agatameble.pl, www.pagedcollection.pl

5 Wystawa Piero Fornasetti Wystawa Piero Fornasetti Fot. serwis prasowy

Witamy w świecie magii

Piero Fornasetti (1913-1988) był jednym z tych artystów, którym udało się stworzyć spójny, a przy tym indywidualny wizualny język swoich prac. Jego znakiem charakterystycznym była twarz kobiety. To portret włoskiej śpiewaczki Liny Cavalieri, która na początku XX wieku okrzyknięta została najpiękniejszą kobietą świata. Jej fascynujące oblicze zapewniło Fornasettiemu nieprzemijającą sławę.

Piero Fornasetti: la Folie pratique, Musée des Arts Décoratifs, Paryż, wystawa czynna do 16.06.2015 r. więcej na www.lesartsdecoratifs.fr

Skomentuj:
Wystawy, na które warto zwrócić uwagę
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX