Nowe muzea w Hiszpanii i we Włoszech. Odwiedź je koniecznie!

Kochasz design, biżuterię, ceramikę? Wybierz się w podróż. Do Hiszpanii, do Włoch. Do nowych muzeów dla miłośników tych dziedzin.
1 Museu del Disseny de Barcelona Museu del Disseny de Barcelona Fot. serwis prasowy

Design w Barcelonie

Poświęcone wzornictwu Museu del Disseny de Barcelona otwarto w stolicy Katalonii. Na 5000 m kw. powierzchni zgromadzono 70 000 eksponatów oraz wiele dokumentów archiwalnych. W muzeum prezentowane są cztery wystawy stałe, obejmujące design, sztuki graficzne, modę projektowanie odzieży, oraz wystawy czasowe. Bilet na obydwa typy wystaw kosztuje tylko 7,5 euro.

Museu del Disseny de Barcelona

2 Muzeum ceramiki w Savonie Muzeum ceramiki w Savonie Fot. serwis prasowy

Ceramika w Savonie

Wizyta w muzeum ceramiki we włoskiej Savonie to prawdziwa podróż przez wieki. Zbiory obejmują bowiem okres od renesansu po czasy współczesne. Eksponaty ulokowane na czterech piętrach Palazzo del Monte di Pieta to dzieła najwybitniejszych rzemieślników czasów dawnych oraz współczesnych designerów, by wymienić choćby Alessandro Mendiniego. Tradycyjnej wystawie towarzyszy również odsłona multimedialna.

3 Muzeum Vitraria Glass +A Muzeum Vitraria Glass +A Fot. serwis prasowy

Szkło w Wenecji

Muzeum Vitraria Glass +A zachwyca nie tylko swoimi zbiorami.Mieści się bowiem w XV -wiecznym weneckim Palazzo Nani Moceniego, budynku, który jest znakomitym przykładem włoskiego gotyku. W środku muzeum oferuje zwiedzającym spotkanie ze szkłem  i precjozami w różnych odsłonach. Ekspozycja stawia na niebanalne eksponaty, głównie dzieła współczesnych twórców. Pokazuje też nieznaną twarz słynnych artystów, np. biżuterię projektu Jeffa Koonsa lub Palbo Picassa.

Muzeum Vitraria Glass +AFot. serwis prasowy

4 Muzeum Biżuterii w Vicenzie Muzeum Biżuterii w Vicenzie Fot. serwis prasowy

Biżuteria w Vicenzie

Aż trudno uwierzyć, że nowo otwarte Muzeum Biżuterii w Vicenzie jest pierwszym tego typu obiektem we Włoszech. A jednak! Zgromadzono w nim aż 400 eksponatów, jednak tym, co nas tu przyciąga jak magnes, jest efektowna ekspozycja, którą zaprojektowała sama Patricia Urquiola!

Komentarze (1)
Nowe muzea w Hiszpanii i we Włoszech. Odwiedź je koniecznie!
Zaloguj się
  • jjmaxim69

    Oceniono 1 raz -1

    Uwielbiam Włochy. Mógłbym tam nawet zamieszkać, gdyby nie fakt, że u nich z pracą się robi ciężej niż u nas. Niemniej te krajobrazy, kuchnia, zabytki, uliczki to robi wrażenie. Najbardziej podoba mi się Sardynia (www.wakacjewlochy.lh.pl/category/sardynia/) Tylko, że trochę drożej niż na kontynencie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX