Salon w słońcu czyli jak urządzić nowoczesny taras

Urządzając taras dobrze jest rozejrzeć się po domu, a wtedy przestrzeń na świeżym powietrzu stworzy z salonem harmonijną, stylistycznie całość. A meble tarasowe lub ogrodowe z nowych kolekcji dorównują swym domowym krewnym.
1 Meble na taras Meble na taras Fot. serwis prasowy

Kolekcja mebli tarasowych Lolah została zaprojektowana przez Kennetha Cobonpue. Projektant urodzony na filipińskiej wyspie Cebu słynie z outdoorowych realizacji dla gwiazd Hollywoodu. W efektownych meblach wyczuwa się jego wyspiarskie pochodzenie. Ekspresyjna forma idzie w parze z wygodą, a tradycyjna technika wyplatania z nowoczesnym materiałem.

2 Meble na taras Meble na taras Fot. serwis prasowy

Moon Island marki Manutti to pomysłowe rozwiązanie autorstwa Gerda Couckhuyta. Idealne na duży taras urządzony na przykład na dachu. Duże siedziska wypełnione pianką wyglądają jak cztery wyspy wokół stolika. Można je dowolnie przestawiać, rozsypując po tarasie jak miękkie puzzle.

3 meble na taras meble na taras Fot. serwis prasowy

Mały balkon, ale wielkie i sprytne rozwiązania. Dzięki nim nawet na niewielkiej powierzchni można zorganizować namiastkę ogrodu. Lekkie meble Falster do złudzenia przypominają naturalne drewno, chociaż zrobione zostały z poliestrowych listew. Przykręcany do ściany stelaż z półkami na doniczki pozwala oszczędzić miejsce i tworzy przytulną enklawę z roślin.

4 kolekcji Adelaide duńskiej marki BoConcept kolekcji Adelaide duńskiej marki BoConcept Fot. serwis prasowy

Taras usytuowany w pełnym słońcu wymaga mebli, które nie będą blaknąć, najlepiej w jasnej kolorystyce. Krzesła i stół z kolekcji Adelaide duńskiej marki BoConcept zrobione zostały z białego laminatu i drewna eukaliptusowego w bursztynowym kolorze. Foteliki o kolebkowym kształcie po zakończeniu lata będą atrakcyjną ozdobą domowego salonu.

5 Kolekcja Mirto Kolekcja Mirto Fot. serwis prasowy

Kolekcja Mirto to pomysł włoskiego projektanta Antonio Citterio. Proste kształty stalowych mebli o klasycznej linii równoważą wysokiej jakości materiały wykończeniowe. Stalowe krzesła zostały obite tkaniną typu hi-tech odporną na działanie słońca, wody, a nawet chloru i soli morskiej. B&B Italia

Skomentuj:
Salon w słońcu czyli jak urządzić nowoczesny taras
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX