Zieleń w domu. Jak ją modnie wyeksponować?

Nawet kilka niepozornych zielonych gałązek tworzy we wnętrzu mikroklimat i jest jego piękną ozdobą. Ale nie wszyscy mogą je w domu mieć. Pomyśleliśmy również o tym. Oto nasze inspirujące propozycje.
1 Rośliny Rośliny Fot. serwis prasowy

Minimalistyczne wnętrza w skandynawskim klimacie nie przepadają za barokowymi bukietami. Polubią za to niedbale cięte gałęzie polnych kwiatów. Uważajmy na dobór wazonu. Zbyt dekoracyjny może konkurować z urodą roślin. Najbezpieczniej sięgnąć po przezroczyste, kruche szkło. Jest teraz bardzo modne. Polecamy pękate wazony z kolekcji holenderskiej marki HK Living.

Zdjęcie Wazon 17cm 129493 Zdjęcie Wazon 40cm 95316 Zdjęcie Wazon Tela niski
Wazon 17cm 129493 Wazon 40cm 95316 Wazon Tela niski
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
2 Rośliny Rośliny Fot. serwis prasowy

Intryguje od tysiącleci zwolenników drzewek miniaturek. Jednak idealnie uformowany kształt to nie lada wyzwanie. Dlatego nawet dobrze wprawieni w sztuce przycinania swoje kompozycje wzbogacają sztucznymi roślinami. Świece Bonsai z kolekcji marki Nordal do złudzenia przypominają naturalne drzewka, a do tego pięknie pachną.

3 Rośliny Rośliny Fot. serwis prasowy

Jest bardzo ważna, ale szukając odpowiedniej doniczki nie musimy sztywno trzymać się reguł. Z powodzeniem mogą zastąpić ją inne piękne naczynia. Na przykład porcelanowy imbryk czy kamionkowy wazonik. Teraz panuje większa dowolność, a we wnętrzach urządzonych w stylu eklektycznym jest ona nawet pożądana. Kolekcja House Doctor.

4 rośliny rośliny Fot. serwis prasowy

Sztuczne rośliny też mają zalety. Nie wymagają podlewania i nigdy nie przekwitają. Czasem trudno odróżnić je od oryginałów. Ten nastroszony kolcami kaktus niczym nie ustępuje swojemu krewniakowi z gorącego Meksyku, a zrobiony został ze specjalnego tworzywa. Jest szalenie dekoracyjny i gwarantuje egzotyczny nastrój w domu przez cały rok. Kolekcja Nordal.

5 Rośliny Rośliny Fot. serwis prasowy

Niech wokół domu pachnie aromatycznymi ziołami i wysuszonym przez słońce igliwiem. Przy zapalonych lampionach kontemplujmy naturę, aż uzyskamy z nią pełną harmonię.

Na tym tarasie wszystko ze sobą współgra. Nawet stolik kawowy Raw to kwintesencja prostoty i naturalności. W udany sposób łączy blat z surowej stali z masywnym, ciepłym pniem drzewa mango. Kolekcja House Doctor.

6 Rośliny Rośliny Fot. serwis prasowy

Zielone rośliny i naturalne materiały to towarzystwo dobrane idealnie. Nawet niepozornie wyglądające drzewko obok wyplatanej z bambusa dekoracyjnej ławy zyskuje na atrakcyjności. Estetyczna osłona donicy, na przykład z bambusowej plecionki, z pewnością dodatkowo  podkreśli urodę rośliny. Kolekcja Bloomingville.

Skomentuj:
Zieleń w domu. Jak ją modnie wyeksponować?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX