Wyrazistą kreską

W taki sposób rysowane są popartowskie grafiki, które uwielbiają gospodarze, szczególnie te autorstwa Pete'a McKee. Postanowili ożywić nimi nowoczesne wnętrza, zaaranżowane w spokojnej kolorystyce z przewagą bieli i czerni.
1 Salon 
Centralne miejce części wypoczynkowej zajmuje sofa marki Arketipo. Z lewej strony stolik kawowy Tulip firmy Knoll, z prawej szezlong La Chaise, Vitra. Akcent kolorystyczny stanowi dywan Dia, Moho Design. 
 Salon Centralne miejce części wypoczynkowej zajmuje sofa marki Arketipo. Z lewej strony stolik kawowy Tulip firmy Knoll, z prawej szezlong La Chaise, Vitra. Akcent kolorystyczny stanowi dywan Dia, Moho Design. Michał Przeździk-Buczkowski

Salon

W dwupoziomowych mieszkaniach życie rodzinne z reguły koncentruje się na niższej kondygnacji. Tu jest odwrotnie. W górnej części o powierzchni 190 m2, która jest ponad dwa razy większa od dolnej (90 m2), zlokalizowano kuchnię z jadalnią, salon, pokój dziecięcy, sypialnię państwa domu oraz dwie łazienki. Na dole znajduje się salonik, gdzie na długich wieczornych biesiadach gromadzą się goście, gabinet oraz kącik gospodarczy.

2 W otwartej przestrzeni wnętrza wyodrębniono część wypoczynkową i pokój muzyczny, w którym króluje fortepian Yamaha. Obie strefy dzielą mobilne ażurowe regały z corianu. W otwartej przestrzeni wnętrza wyodrębniono część wypoczynkową i pokój muzyczny, w którym króluje fortepian Yamaha. Obie strefy dzielą mobilne ażurowe regały z corianu. Michał Przeździk - Buczkowski

Salon

O klasycznym rozmieszczeniu pomieszczeń nie było mowy nie tylko z powodu nietypowego rozkładu. Gospodarze najpierw kupili górę i tam się zadomowili, potem, gdy na świat przyszło dziecko i rodzinie zaczęło brakować przestrzeni, postanowili dokupić dolną część. Założenie górnej części apartamentu opiera się na planie krzyża greckiego. Na końcach głównych osi, które wychodzą na cztery strony świata, znajdują się cztery identyczne tarasy, każdy o powierzchni 10 m2.

3 Salon 
Gdy patrzymy nań od strony holu, otwiera się widok na nadmorską zieleń. 
W lustrze Caadre, Fiam, 
proj. Philippe'a Starcka 
odbija się ściana windy 
ozdobiona komiksową grafiką. Salon Gdy patrzymy nań od strony holu, otwiera się widok na nadmorską zieleń. W lustrze Caadre, Fiam, proj. Philippe'a Starcka odbija się ściana windy ozdobiona komiksową grafiką. Michał Przeździk - Buczkowski

Salon

Ten układ kojarzy się z różą wiatrów, nanoszoną na stare morskie mapy i stosowaną przez żeglarzy przed wprowadzeniem kompasu magnetycznego - mówi Benita Pożoga-Grzesik z Pracowni Projektowej Pożoga & Grzesik, współautorka projektu wnętrza. Skojarzenia marynistyczne są uzasadnione  - mieszkanie mieści się w budynku wzniesionym zaledwie 100 metrów od gdańskiej plaży. Dzięki tarasom jego właściciele cieszą się wspaniałym widokiem na malownicze wydmy i nadmorską roślinność.

4 Sypialnia 
Utrzymana jest w tonacji biało-granatowej. Motyw kratki z łóżka Hästens pojawia się również
w obudowie telewizora (firma Bang & Olufsen wykonała taki model na zamówienie właścicieli). Na podeście wanna Spoon XL, Agape, a poniżej konsola Beauty, Porada z lustrem Careé, Casamilano. Sypialnia Utrzymana jest w tonacji biało-granatowej. Motyw kratki z łóżka Hästens pojawia się również w obudowie telewizora (firma Bang & Olufsen wykonała taki model na zamówienie właścicieli). Na podeście wanna Spoon XL, Agape, a poniżej konsola Beauty, Porada z lustrem Careé, Casamilano. Micha Przedźik-Buczkowski

Sypialnia

Wystrój wnętrza jest bardzo spójny. Na górze dominuje biel (ściany, większość mebli, a nawet podłogi wylane z żywicy poliuretanowej są białe) z domieszką koloru i czerni. Na dole przyjęto rozwiązanie "negatywowe" - przeważa buduarowa czerń ożywiona akcentami bieli.

- W centralnym punkcie górnej części apartamentu znajduje się winda (obsługuje cały budynek, od poziomu garażu aż po ostatnie piętro, gdzie wjeżdża się wprost do apartamentu), wszystkie pomieszczenia skupiają się wokół niej i łączą ze sobą - tłumaczy Benita Pożoga-Grzesik. Dzielą je jedynie lekkie, ażurowe regały, wykonane z corianu. Są ruchome, dzięki czemu układ wnętrza można dowolnie kształtować. Na przykład oddzielić salon od jadalni, albo przeciwnie - połączyć obie przestrzenie.

5  Jadalnia 
Centralne miejsce zajmuje stół i fotele Tulip, Knoll. Czarne elementy to część 
odsłoniętej i obudowanej stalą konstrukcji dachu. Kręcone schody prowadzą do 
dolnego saloniku. Jadalnia Centralne miejsce zajmuje stół i fotele Tulip, Knoll. Czarne elementy to część odsłoniętej i obudowanej stalą konstrukcji dachu. Kręcone schody prowadzą do dolnego saloniku. Michał Przeździk-Buczkowski

Jadalnia

 

Centralne miejsce zajmuje stół i fotele Tulip, Knoll. Czarne elementy to część
odsłoniętej i obudowanej stalą konstrukcji dachu. Kręcone schody prowadzą do
dolnego saloniku.

Jadalnia Centralne miejsce zajmuje stół i fotele Tulip, Knoll. Czarne elementy to część odsłoniętej i obudowanej stalą konstrukcji dachu. Kręcone schody prowadzą do dolnego saloniku.

6  Michał Przeździk - Buczkowski

Kuchnia

 

Kuchnia
Lekka firana została zawieszona u samego stropu.
W ten sposób podkreśla jego dwuspadową formę.
Czarny, obudowany oksydowaną stalą pion
w zabudowie kuchennej to szyb wentylacyjny, jeden z wielu w tym apartamencie.

Kuchnia Lekka firana została zawieszona u samego stropu. W ten sposób podkreśla jego dwuspadową formę. Czarny, obudowany oksydowaną stalą pion w zabudowie kuchennej to szyb wentylacyjny, jeden z wielu w tym apartamencie.

Skomentuj:
Wyrazistą kreską
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX