Podłoga na tarasie. Drewno, kamień, a może płytki?

Wybór mebli na taras to sama przyjemność. Wcześniej jednak warto zastanowić się nad materiałem wykończeniowym. Podpowiadamy, co naszym zdaniem najlepiej sprawdzi się na tarasowej posadzce.
1 Tarasy, posadzki Tarasy, posadzki Fot. serwis prasowy

Możliwości wykończenia tarasowej posadzki jest bardzo wiele. Bez względu na to, jaki materiał wybierzemy, musimy przestrzegać podstawowych zasad. Drewno jest ciepłe i przyjemne dla stóp, ale pamiętajmy o jego systematycznej impregnacji. Kamień jest bardzo trwały, ale również warto go zabezpieczyć, choćby przed osadzaniem się brudu. Najmniej kłopotu sprawią płytki gresowe. Powinny być mrozoodporne i mieć  wysoką klasę ścieralności.

2 Drewno Garapa Drewno Garapa Fot. serwis prasowy

Drewno egzotyczne

Drewno Garapa, pochodzące z Ameryki Południowej, jest wyjątkowo twarde i odporne na wodę. Występuje w bogatej gamie kolorystycznej: od beżu, poprzez beże ze złotym połyskiem, po rudości i szlachetne brązy.

3 Tradycyjna cegła Tradycyjna cegła Fot. serwis prasowy

Cegła

Tradycyjna cegła ładnie się starzeje i naturalnie wygląda, ale lubi się kruszyć. Lepiej zastąpić ją ceglanymi płytkami. Są cieńsze, ale bardzo trwałe, a wyglądają równie efektownie.

4 Płytki kamienne Płytki kamienne Fot. serwis prasowy

Płyty kamienne

O nieregularnych krawędziach i porowatej fakturze. Te prezentowane powyżej, z linii Bradstone Old Town, mają strukturę piaskowca. Taras, który nimi wyłożono, wygląda jak śródziemnomorskie patio.

5 meble Malaga meble Malaga Fot. serwis prasowy

Płytki gresowe

Na tarasie najlepiej sprawdzi się gres o nieco chropowatej strukturze. Unikajmy płytek polerowanych! Gdy spadnie deszcz, będą bardzo śliskie. Na zdjęciu meble Malaga marki Miloo.

6 tarasy, posadzki tarasy, posadzki Fot. serwis prasowy

Postarzane drewno

Z upływem czasu drewno nabiera srebrzystego zabarwienia. Podobny efekt możemy uzyskać, stosując różnego rodzaju zabiegi, woski. Na taras dobre jest drewno modrzewiowe. Starzeje się z jedwabistym połyskiem i jest trwałe.

7 Tarasy, posadzki Tarasy, posadzki Fot. serwis prasowy

Ryflowane deski

Ryflowanie zapobiega pęcznieniu, deski nie wyginają się pod wpływem temperatury i wilgoci. Taras będzie bezpieczny, bo dzięki rowkom podłoga jest mniej śliska. Deski dostępne są w różnych gatunkach drewna.

8 Tarasy, posadzki Tarasy, posadzki Fot. serwis prasowy

Efektowna rozeta

Jeśli zależy nam, żeby nasz taras wyróżniał się spośród innych, możemy pokusić się na łączenie materiałów. Na zdjęciu z kamiennych płyt Bradstone Old Town ułożono rozetę, łącząc płyty w kolorze wapienym z płytami w kolorze piaskowym.

Skomentuj:
Podłoga na tarasie. Drewno, kamień, a może płytki?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX