Przepis na wyspę kuchenną

Według najnowszych trendów kuchnia otwarta na dom jak najmniej przypomina tradycyjną, zabudowaną. Modne są meble wolno stojące. Nam spodobał się pomysł wyspy stołu. Chociaż nie ma tylu schowków i szuflad co typowa wyspa, zajmuje mniej miejsca i ma lżejszą formę.
1 Kuchnia włoska Kuchnia włoska Fot. serwisy prasowe firm

Kuchnia włoska

Model Dolmio z kolekcji Convivio zaprojektowany został przez Enzo Bertiego. Wolno stojący mebel kuchenny formą przypomina stół warsztatowy. Zrobiony został z ciężkiego bloku carraryjskiego marmuru, który osadzono na solidnych kozłach z litego drewna. W blacie mieści się właściwie cała kuchnia: płyta gazowa, zlew i jest dużo miejsca do pracy. Resztę kuchennych sprzętów schowano w kredensach wykończonych w orzechu.

www.madeinlando.it/ThePrime

2 Warsztat pracy Warsztat pracy Fot. serwisy prasowe firm

Warsztat pracy

W surowym, industrialnym wnętrzu efektowne będzie połączenie drewna i stali. Pamiętajmy jednak, żeby wybierać materiał odporny na wodę, np. teak lub modrzew. Jeżeli zamierzamy zamontować w wyspie zlew, warto zainwestować w jego jakość. Model Sinos 211 z kol. Franke, występuje w szerokiej gamie kolorów ? od białego, przez cappuccino, po grafit.

www.franke.pl

3 Kuchenny pomocnik Kuchenny pomocnik Fot. serwisy prasowe firm

Kuchenny pomocnik

Mebel z kol. Libero Banco wykonany z litego drewna i szlachetnej stali, to gwarancja trwałości na lata. Dzięki materiałom odpornym na działanie słońca i wody (teak), wolno stojące elementy, jak na przykład ten kuchenny pomocnik, możemy latem przestawić do ogrodu lub na patio. Gotowanie na świeżym powietrzu jest teraz bardzo trendy!

www.riva1920.it

4 Wszystko pod ręką Wszystko pod ręką Fot. serwisy prasowe firm

Wszystko pod ręką

Bultchaup B2 to alternatywa dla tradycyjnej kuchni. Otwarta i mobilna zabudowa przypomina dobrze zorganizowany warsztat, w którym każda rzecz ma swoje miejsce. Główną rolę grają pojemne szafy do przechowywania żywności i przyborów. Zlew i płytę indukcyjną wmontowano w stalowy blat stołu. W tak zaplanowanej przestrzeni nie będzie problemu ze znalezieniem korkociągu czy otwieracza do konserw.

www. bultchaup.com

5 Laboratorium smaku Laboratorium smaku Fot. serwisy prasowe firm

Laboratorium smaku

Minimalistyczne kuchnie wciąż w modzie! Chociaż model Tivali przypomina sterylne laboratorium tonące w perłowych szarościach, tworzy uporządkowaną przestrzeń przyjazną kulinarnym eksperymentom. Niezbędne sprzęty zostały ukryte w długim blacie z barwionego na biało szkła oraz w zabudowie oddzielającej kuchnię od reszty domu.

www. dada-kitchens.com

Skomentuj:
Przepis na wyspę kuchenną
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX