Przepis na wyspę kuchenną

12.08.2015 16:23
Według najnowszych trendów kuchnia otwarta na dom jak najmniej przypomina tradycyjną, zabudowaną. Modne są meble wolno stojące. Nam spodobał się pomysł wyspy stołu. Chociaż nie ma tylu schowków i szuflad co typowa wyspa, zajmuje mniej miejsca i ma lżejszą formę.
1 Kuchnia włoska Kuchnia włoska Fot. serwisy prasowe firm

Kuchnia włoska

Model Dolmio z kolekcji Convivio zaprojektowany został przez Enzo Bertiego. Wolno stojący mebel kuchenny formą przypomina stół warsztatowy. Zrobiony został z ciężkiego bloku carraryjskiego marmuru, który osadzono na solidnych kozłach z litego drewna. W blacie mieści się właściwie cała kuchnia: płyta gazowa, zlew i jest dużo miejsca do pracy. Resztę kuchennych sprzętów schowano w kredensach wykończonych w orzechu.

www.madeinlando.it/ThePrime

2 Warsztat pracy Warsztat pracy Fot. serwisy prasowe firm

Warsztat pracy

W surowym, industrialnym wnętrzu efektowne będzie połączenie drewna i stali. Pamiętajmy jednak, żeby wybierać materiał odporny na wodę, np. teak lub modrzew. Jeżeli zamierzamy zamontować w wyspie zlew, warto zainwestować w jego jakość. Model Sinos 211 z kol. Franke, występuje w szerokiej gamie kolorów ? od białego, przez cappuccino, po grafit.

www.franke.pl

3 Kuchenny pomocnik Kuchenny pomocnik Fot. serwisy prasowe firm

Kuchenny pomocnik

Mebel z kol. Libero Banco wykonany z litego drewna i szlachetnej stali, to gwarancja trwałości na lata. Dzięki materiałom odpornym na działanie słońca i wody (teak), wolno stojące elementy, jak na przykład ten kuchenny pomocnik, możemy latem przestawić do ogrodu lub na patio. Gotowanie na świeżym powietrzu jest teraz bardzo trendy!

www.riva1920.it

4 Wszystko pod ręką Wszystko pod ręką Fot. serwisy prasowe firm

Wszystko pod ręką

Bultchaup B2 to alternatywa dla tradycyjnej kuchni. Otwarta i mobilna zabudowa przypomina dobrze zorganizowany warsztat, w którym każda rzecz ma swoje miejsce. Główną rolę grają pojemne szafy do przechowywania żywności i przyborów. Zlew i płytę indukcyjną wmontowano w stalowy blat stołu. W tak zaplanowanej przestrzeni nie będzie problemu ze znalezieniem korkociągu czy otwieracza do konserw.

www. bultchaup.com

5 Laboratorium smaku Laboratorium smaku Fot. serwisy prasowe firm

Laboratorium smaku

Minimalistyczne kuchnie wciąż w modzie! Chociaż model Tivali przypomina sterylne laboratorium tonące w perłowych szarościach, tworzy uporządkowaną przestrzeń przyjazną kulinarnym eksperymentom. Niezbędne sprzęty zostały ukryte w długim blacie z barwionego na biało szkła oraz w zabudowie oddzielającej kuchnię od reszty domu.

www. dada-kitchens.com

Skomentuj:
Przepis na wyspę kuchenną
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX