Wyszukane, zmiksowane czyli przedmioty, na które warto zwrócić uwagę

Wydaje się, że projektanci jako jedyni opanowali metodę przemieszczania się w czasie. Swobodnie żonglują cytatami z historii, stylami oraz technikami. W ten sposób wyglądają w przyszłość, patrząc w przeszłość.
1 Lampa Lampa Fot. serwis prasowy firmy

Blaski i cienie

Lampa autorstwa francuskiej projektantki Constance Guisset jest czymś więcej niż źródłem światła. Ozdobne sznury pereł zawieszone pod kloszem sprawiają, że blask i cień malują swoją opowieść.

www.constanceguisset.com

POLECAMY WIDEO: Tajemnice sławnych mebli. Dlaczego "Okrągły stół"? Żeby komuniści nie kantowali... Ale Historia

2 Multifacet Multifacet Fot. serwis prasowy firmy

Rżnięty jak... beton

Fasetowanie to termin rodem z tradycji jubilerskiej. Projektantka Matali Crasset zaproponowała nowatorskie podejście do tego tematu. Nawiązując do kunsztownego formowania kamieni szlachetnych, stworzyła serię mebli i dodatków Multifacet wykonanych z betonu. Zaskakują i materiałem, i formą.

www.matalicrasset.com

3 Porcelana Hutschenreuther Porcelana Hutschenreuther Fot. serwis prasowy firmy

Hop na stół!

Najwyższej jakości niemiecka porcelana Hutschenreuther ma w swoim logo lwa. Nas jednak zauroczyła patera z figurką zająca tej marki. Wiele osób postawi ją na wielkanocnym stole, a nas będzie cieszyła przez cały rok!

www.sklep.rosenthal.pl

4 Ligne Roset Ligne Roset Fot. serwis prasowy firmy

Strona oświetlona

Kiedyś podczas lektury niezbędny był świecznik. Dziś tę funkcję przejęły lampy stojące. Czasem designerzy próbują je udziwnić. Tymczasem Nathan Yong zaprojektował dla marki Ligne Roset bardzo prosty model inspirowany formą starego świecznika. Jeśli ktoś się tego nie domyśli, podpowie mu to nazwa modelu Baroque.

www.ligne-roset.pl

Skomentuj:
Wyszukane, zmiksowane czyli przedmioty, na które warto zwrócić uwagę
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX