;

Jak wyeksponować żywe rośliny we wnętrzach?

W duecie raźniej: Liście bananowca ciężko zwieszające się nad podłogą i stara dobra znajoma czyli dracena o długich, wąskich pędach. Choć tak różne, razem prezentują się wspaniale. Bo duże rośliny zawsze wyglądają efektownie i  bardzo wzbogacają przestrzeń, choćby o dodatkowy kolor. Aranżacja na zdjęciu: arflex.it

W duecie raźniej: Liście bananowca ciężko zwieszające się nad podłogą i stara dobra znajoma czyli dracena o długich, wąskich pędach. Choć tak różne, razem prezentują się wspaniale. Bo duże rośliny zawsze wyglądają efektownie i bardzo wzbogacają przestrzeń, choćby o dodatkowy... (fot. materiały prasowe)

Sezon wiosna/lato 2017 zapowiada się kwitnąco! Żywe rośliny doniczkowe to obecnie jeden z najważniejszych trendów wnętrzarskich. Zobacz, jakie w tym roku będą modne, i jak je efektownie wyeksponować. Niektóre rozwiązania mogą cię zaskoczyć.

Rośliny doniczkowe raz są bardzo popularne, innym razem znikają z wnętrz bez śladu. Od paru sezonów obserwujemy jednak ich wielki come back. Bardzo nas to cieszy. Zielony pióropusz liści w efektownej donicy to jedna z najpiękniejszych dekoracji. Uwierzcie, umiejętnie dobrana, wypielęgnowana zieleń, naprawdę potrafi odmienić wnętrze. Możemy nawet stworzyć w domu prawdziwą dżunglę, odsyłając do lamusa popularną zasadę „mniej znaczy więcej”. W tym przypadku zupełnie się nie sprawdzi. Im więcej żywych kwiatów, tym piękniej i przytulniej. W dodatku zadbana zieleń korzystnie wpływa na nasze samopoczucie: dostarcza więcej tlenu, oczyszcza powietrze z toksyn. Komponujmy zatem botaniczne zakątki, nie bójmy się łączyć ze sobą różnych gatunków.

Które rośliny są najmodniejsze?

Bez wątpienia prawdziwym hitem są nadal monstery i liście bananowca, ale triumfalnie wracają tak popularne niegdyś draceny i palmy. Wielkim powodzeniem niezmiennie cieszą się kaktusy i wszelkie mięsiste sukulenty. Są łatwe w pielęgnacji i mają egzotyczny wdzięk.

Sposobów na pomysłowe wyeksponowanie roślin jest bardzo wiele. Wciąż polecane są tradycyjne donice, wiklinowe kosze, drewniane skrzynie. Ze Skandynawii dotarła do nas moda na rośliny pod szkłem, na przykład w miniszklarniach. Vintage przywrócił do łask dawno zapomniane kwietniki oraz wózki typu barek, na których rośliny prezentują się bardzo efektownie. Podsumowując, obowiązuje zasada: sadzić można wszędzie, w czym się da. Ma być dużo i pięknie. A więc dbajmy o rośliny! Regularnie podlewajmy, nie zapominajmy o nawożeniu i przycinaniu.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

dom i wnętrze na wideo

Zobacz także
  • Przy dużej sofie narożnej ustawiono drobne, lekkie meble. Co będzie modne? Trendy na 2017 rok
  • Szafka Tiller (proj. Pierro Lissoni dla Porro), oklejona fornirem z drewna eukaliptusa. Wtapia się optycznie w ścianę pokrytą takim samym fornirem, porro.com Sztuka zdobienia fornirem. Wszystko o fornirze
  • Kolor roku 2017 Kolor roku 2017 Pantone został wybrany
Skomentuj:
Jak wyeksponować żywe rośliny we wnętrzach?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX