Łazienka w klasycznym wydaniu

Mariaż łazienkowych sprzętów i elementów kojarzących się z salonem: ozdobnej stolarki na ścianach, parkietu ułożonego w jodełkę, żyrandola oraz szezlonga. Jednak główną bohaterką tego wnętrza jest stylowa wanna Newcast, Roca.

Mariaż łazienkowych sprzętów i elementów kojarzących się z salonem: ozdobnej stolarki na ścianach, parkietu ułożonego w jodełkę, żyrandola oraz szezlonga. Jednak główną bohaterką tego wnętrza jest stylowa wanna Newcast, Roca. (fot. Roca)

Stylowe dekoracje, formy odwołujące się do przeszłości, historyczne akcenty. Wprowadzone do współczesnego salonu kąpielowego, wzbogacą go o atmosferę luksusu i romantyzmu.

O charakterze wnętrza potrafi zadecydować jeden wyrazisty element. Reszta wyposażenia stanowi wtedy harmonijne tło. Do roli gwiazdy stylowego salonu kąpielowego predysponowana jest wolnostojąca wanna o kształcie lub z dekoracją nawiązującymi do historycznego stylu (baroku, klasycyzmu itp.). Taka wanna wymaga jednak przestronnego pomieszczenia – powinna być odpowiednio wyeksponowana. Gdy takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, w głównej roli może wystąpić np. umywalka na staroświeckiej konsolce w parze z ozdobnym lustrem albo stylizowane baterie.
Nawiązaniem do przeszłości będzie też rodzaj podłogi i wykończenia ścian. Stylowo wyglądają: parkiet (oczywiście odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią), płytki ceramiczne – zwłaszcza w postaci czarno-białej szachownicy charakterystycznej dla łazienek z początku XX wieku – oraz kamienne płyty. Te ostatnie nie stanowią wyłącznie opoki nowoczesnego minimalizmu, przywodzą też na myśl barokowe lub klasycystyczne wnętrza pałacowe.

Nie musimy jednak dobierać wszystkich elementów aranżacji według klucza historyzującej formy czy zdobienia. Częstym zabiegiem, który zdecydowanie wychodzi na korzyść wnętrzu, jest mariaż stylów – powściągliwe retro i nowoczesna prostota bardzo dobrze wyglądają w duecie. Nie chodzi bowiem o to, by tworzyć rekonstrukcję historycznej łazienki, ale by wpisać stylizowane elementy w funkcjonalne otoczenie.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz pokazali swój dworek. "Po wojnie był kompletnie zdewastowany". Teraz? Wow!

dom i wnętrze na wideo

Zobacz także
  • Sztukaterią wykończono również pasy podwieszonego sufitu, za którymi zainstalowano taśmy LED, emitujące ciepłe białe światło. Dodatkowymi źródłami światła są kinkiety zainstalowane po obu stronach lustra oraz sufitowy plafon. Jak zaprojektować oświetlenie w łazience?
  • Kolekcja CHROME: Umywalka, szer. 55 cm - od 399 zł, brodzik, 80 x 80 cm - od 1021 zł, sedes wiszący bezkołnierzowy, dł. 51 cm - 983 zł, bidet wiszący, dł. 51 cm - 724 zł, kabina, baterie, meble, Ravak Wybieramy ceramikę łazienkową
  • Najmodniejsze trendy łazienkowe 2017 Najmodniejsze trendy łazienkowe na 2017 rok
Komentarze (1)
Łazienka w klasycznym wydaniu
Zaloguj się
  • shawmut

    0

    wolę styl funkcjonalny, który nie jest klasycznym drenażem kieszeni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX