Okapy kuchenne, które zdobią kuchnię

Popularnością cieszą się dziś okapy, których nie widać. Wysuwają się z ukrycia tylko wtedy, gdy są potrzebne. Ale jest i druga opcja: urządzenia przypominające wiszącą lampę lub awangardową rzeźbę. Doskonale oczyszczają powietrze i są ozdobą kuchni.

Co nowego w okapach kuchennych?

Jeszcze do niedawna wystarczało, że okap kuchenny odznaczał się wysoką efektywnością wentylacji i pochłaniania zapachów. Dziś zyskują na popularności urządzenia nie tylko funkcjonalne, ale także niebanalnie zaprojektowane, pozwalające na efektowną aranżację wnętrza kuchni. Coraz więcej osób wybiera okapy nablatowe – dopóki urządzenie nie jest potrzebne, pozostaje dyskretnie ukryte w kuchennym blacie. Modele okapów nablatowych zintegrowane z płytą grzewczą włączają się automatycznie po rozpoczęciu gotowania i dostosowują się do intensywności trybu pracy płyty. Niesłabnącą popularnością cieszą się okapy ścienne i szufladowe. Tego typu produkty uznanych marek udanie łączą nowoczesny design i wyrafinowaną technologię. Wybierając okap, warto zwrócić uwagę na to, czy jest urządzeniem energooszczędnym, jakie ma oświetlenie oraz filtry (jeśli będzie pracował w obiegu zamkniętym). Są to szczegóły, które mają znaczący wpływ na komfort codziennego użytkowania urządzenia.

W przyszłości okapy kuchenne najprawdopodobniej będą pełniły coraz ważniejszą rolę w kuchni, stając się swoistym centrum zarządzania, wyświetlając i analizując skład i jakość powietrza, podając temperaturę czy np. informacje dotyczące dania przygotowywanego w piekarniku.

Monika Dembowska, marketing manager, Franke Polska

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Więcej o:
Skomentuj:
Okapy kuchenne, które zdobią kuchnię
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX