29.06.2016 13:00
Trend: szary kolor w Twoim salonie

Trend: szary kolor w Twoim salonie (fot. Homebook)

TREND: szary kolor w Twoim salonie

Szary kolor staje się coraz bardziej popularny w wystroju wnętrz. Być może to za sprawą swojej uniwersalności oraz dużych możliwości. Już niewielkie przeróbki pozwolą bardzo często zmieniać wygląd pomieszczenia. W artykule znajdziecie najciekawsze aranżacje salonu w kolorze szarym.

Na pierwszy rzut oka kolor szary wydaje się być smutny i monotonny, jednak kiedy urządzimy salon właśnie w tym kolorze zyskamy jasne, przytulne wnętrze. Kolor szary sprawdzi się doskonale w salonie, ze względu na swoją ponadczasowość i nowoczesność. Pomimo upływających trendów zawsze będzie pięknie się prezentował.

Różne odcienie szarości

 

Salon w kolorze szarymfot. Homebook, okazje.info

 

Różne odcienie szarości we wnętrzu będą prezentowały się w inny sposób. Decydując się na ściany w kolorze szarym, warto pokusić się o różne odcienie na poszczególnych płaszczyznach. Świetny efekt uzyskamy zestawiając delikatny koloru szary z bardziej nasyconym. Dobierając jasne dodatki nadamy wnętrzu wrażenia lekkości i przytulności. Decydując się na meble w mocnych kolorach, wprowadzimy do szarego wnętrza ożywiony akcent i nadamy mu oryginalności.

Meble do szarego salonu

 

Meble do salony w kolorze szarymfot. Homebook, okazje.info

 

Przy urządzaniu salonu bardzo ważne są meble. Świetnie sprawdzą się nowoczesne, industrialne lampy oraz klasyczne meble. Dla jeszcze lepszego efektu duże szare meble warto zestawić z małymi białymi pufami. Duża grafitowa kanapa z mnóstwem poduszek w połączeniu z jasno szarym kolorem ścian da piękny efekt dla całego wystroju. Równie dobrym pomysłem będzie biała kanapa wraz z szarymi ścianami lub szarą ceglaną tapetą. Meble powinny być proste oraz stonowane. Rozkrzyczane wzory uniemożliwią modyfikacje.

Jak dobrać dodatki do szarego salonu?

 

Dodatki do salonu w szarym kolorzefot. Homebook, okazje.info

 

Chłód szarości powinniśmy przełamać pięknymi dodatkami. Idealnie sprawdzą się wełniane koce, ogromne szare poduszki oraz miękkie pufy. Doskonale współgrały będą również czarno-białe ramki na zdjęcia, designerskie, błyszczące lampy sufitowe, jak również nowoczesny zegar na ścianie. Tego typu dodatki z całą pewnością ożywią wygląd szarego wnętrza.

Paleta szarości jest bardzo obszerna, od rozbielanych odcieni, aż po wyrazisty grafit. Z całą pewnością szary kolor wprowadzi do wystroju naszego salonu mnóstwo elegancji, spokoju oraz doda pewności siebie, ponieważ jest uznawany za kolor przywództwa. Pozwoli również na koncentrację i wyciszenie. Szarość sprawi, że zyskamy salon w eleganckim tonie, który będzie zarówno przytulny, jak i bardzo nowoczesny.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX