Sposoby na muchy

Karolina Mucha
29.07.2016 13:00
Muchy są jednymi z najbardziej irytujących owadów jakie występują na świecie. Uprzykrzają życie ludziom, zwierzętom oraz przenoszą mnóstwo chorób epidemiologicznych. Jak się ich pozbyć? Przedstawiamy sposoby na pozbycie się much z naszego domu.

Muchy osiągają rozmiary 7-9 mm długości i są ciemnego koloru. Są niebezpieczne ze względu na to, że żerują na padlinie itp., więc przenoszą choroby. Jeden taki owad może mieć na swoim ciele nawet milion bakterii.

Owady występują na całym świecie. Są w stanie zepsuć każdy letni wieczór. Nieprzyjemnie bzyczą i roznoszą mnóstwo bakterii i chorób, które są groźne dla ludzi. Salmonella, czerwonka to wszystko za sprawą tych małych owadów jakimi są muchy. Powinniśmy zadbać o to by nie było ich w naszym domu.

Sposoby na muchy - moskitiery na owady

Sposoby na muchy - moskitieryFot. okazje.info

W walce z muchami najlepiej przeciwdziałać. Świetnym sposobem jest stosowanie moskitier, które są podstawową metodą zabezpieczającą nasz dom przed tymi owadami. Moskitiera to gęsta siatka montowana w oknie, która jeśli jest naprawdę szczelna stanowi dla much barierę przez którą nie są w stanie przejść. Moskitiery będą idealne w pomieszczeniach, w których przechowujemy oraz przygotowujemy żywność. Moskitiera ochroni nas również przed uciążliwymi komarami. Moskitiery stają się niezastąpione. Bez tego nawet nie mamy co myśleć o otwarciu okna wieczorem, gdy owadów jest na zewnątrz najwięcej. Owady bardzo szybko dostały by się do środka lecąc do światła. Na szczęście moskitiera jest w stanie im to uniemożliwić.

Zamontowanie moskitiery jest zdecydowanie najtańszym sposobem na walkę z uporczywymi muchami. Jednak siatki nie są zbyt trwałe, z czasem zaczynają się odklejać od ramy okiennej (montowane są za pomocą taśmy klejącej). Oprócz tego moskitiery nie wyglądają zbyt estetycznie. Zabrudzoną moskitierę łatwo umyć ciepłą wodą z dodatkiem mydła, jednak bez używania jakichkolwiek detergentów. Należy pamiętać o zdjęciu moskitiery na okres zimowy, dzięki czemu posłuży nam ona przez dłuższy czas, a nie tylko przed jeden sezon.

Jak się pozbyć much z domu? - preparaty

Preparaty na muchyFot. Homebook, sklepdlaogrodu.pl, okazje.info

Co powinniśmy zrobić jeśli owady dostaną się do wnętrza naszego domu? Do niedawna w sklepach były dostępne jedynie mało estetyczne lepy oraz taśmy, które należało zawieszać pod sufitem. Idąc z duchem czasu różne firmy zaczęły wytwarzać nowe preparaty do walki z muchami. Prawie wszędzie możemy kupić przezroczyste taśmy, które będą na tyle dyskretne, że nie oszpecą drzwi czy pokoju. Istnieje również wiele sprayów, które pozwolą bardzo szybko stoczyć wygraną walkę z owadami. Jednak spraye mają swój specyficzny chemiczny zapach, który wielu z nas z pewnością będzie przeszkadzał. Nie jest również polecany, jeśli w domu mieszkają małe dzieci. Spraye możemy zastąpić goździkami lub lawendą. Spryskanie w domu miejsc, w których owadów jest najwięcej da nam trochę spokoju.

Dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie w domu płytek owadobójczych, które ochronią nas również przed meszkami. Powinny być one umieszczone poza dostępem dzieci. Najstarszą i niewątpliwie najbardziej znaną metodą w pozbywaniu się much z domu jest bezkonkurencyjnie łapka, klepka na muchy. Przy takim zwalczaniu jednak trzeba się wykazać nie lada refleksem.

Elektryczne odstraszacze much - sposób na muchy

Elektryczne odstraszacze muchFot. okazje.info

Coraz częściej stosowane są elektryczne odstraszacze na owady, które umieszczane są w kontaktach. Dzięki ciśnieniu ultradźwiękowemu w zaskakująco prosty sposób odstraszają owady. Osiągają one moc nawet do 230 V. Ogromnym atutem jest fakt, że do swojego działania nie wykorzystują żadnych środków chemicznych, a ich zasięg to nawet 60 metrów sześciennych. Urządzenia elektrycznie nie zakłócają działania odbiorników telewizyjnych oraz innych urządzeń elektrycznych. Skuteczność działania odstraszaczy będzie zauważalna już po kilku dniach od podłączenia. Używanie odstraszacza przed 4-6 tygodni sprawi, że pomieszczenie, w którym jest on podłączony będzie oczyszczone. Elektryczny odstraszacz much jest dobrym sposobem na pozbycie się owadów.

Rośliny odstraszające muchy i rośliny owadożerne

Niektóre rośliny dzięki swojemu zapachowi oraz posiadanych substancjach odstraszają muchy. Bezkonkurencyjna w tym temacie jest paproć, najlepiej jeśli ustawiona będzie na parapecie. Świeży czosnek, papryka, liście orzecha włoskiego oraz olejek lawendowy również pozwolą odstraszyć muchy od naszego domu.

Istnieją również rośliny, które są sposobem na pozbycie się much. Jednym z takich roślin owadożernych jest muchłówka, która wabi swoje ofiary bardzo słodkim nektarem. Owad zatrzyma się na blaszkach rośliny pokrytych włoskami, a pułapka automatycznie się zamknie przez co mucha nie może się z niej wydostać. Po dokładnym zamknięciu się rośliny zaczyna ona trawić swoją ofiarę. Ciało owada się rozpuszcza, a po skończonym trawieniu pułapka muchołówki otwiera się

Zobacz także
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • pawel6060

    0

    Stosowałam zarówno muchozole, lepy i różne pułapki, ale marny efekt. Muchy i tak po kilku godzinach pojawiały się z powrotem, a jeżeli chodzi o lepy, to lepiej nie mówić. Wolę już kupić jeden środek na cały sezon, zapłacić więcej, ale żeby chociaż był skuteczny. Słyszałem, że dość dobry jest środek reset strong, więc zobaczymy co to jest warte.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX