Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie na nowym osiedlu?

Martyna Trębacz
01.03.2017 08:00
Kupno własnego mieszkania to jedna z kluczowych decyzji w życiu. Zazwyczaj wiąże się z dużym nakładem finansowym, dlatego warto dobrze przemyśleć jego zakup, aby później nie żałować. Wybierając odpowiednie lokum, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które mają wpływ na komfort życia. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę kupując własne "M", tak by cieszyć się nim przez długi czas.

Na co trzeba zwrócić uwagę, kupując mieszkanie na nowym osiedlu?

Kupno własnego mieszkania to zbyt poważna decyzja, aby podejmować ją pod wpływem chwili lub pod presją czasu. Zanim zdecydujesz się na konkretne lokum, zwróć uwagę na dwa najważniejsze czynniki, które mogą mieć duży wpływ na komfort mieszkania.

1. Układ mieszkania: ważna jest nie tylko jego wielkość, ale także układ pokoi. Dlatego zanim kupisz mieszkanie, zastanów się, czy chcesz, aby kuchnia była połączona z salonem, oraz czy pokoje nie są przechodnie.

2. Nasłonecznienie mieszkania: warto pamiętać, że jasne pomieszczenia wydają się bardziej przestronne i przytulne. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza zimą, gdy wszystkim nam brakuje promieni słonecznych, a co za tym idzie, pogarsza się nasz nastrój. Nie zapomnij sprawdzić, z której strony mieszkania znajduje się balkon. Jeśli od południa, będzie to z całą pewnością dodatkowy atut!

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie na nowym osiedlu?fot. http://www.sgi.pl/

3. Lokalizacja: zanim kupisz mieszkanie, zastanów się, co jest dla ciebie najważniejsze. Wiele osób marzy, by zamieszkać z dala od centrum i miejskiego zgiełku, jednak warto pamiętać, że wówczas o wiele trudniej będzie przemieścić się do pracy czy szkoły. Najlepiej wybierać miejsca, gdzie jest dobra komunikacja i łatwy dojazd. Dzięki temu nie trzeba będzie tracić czasu na długie i żmudne dojazdy. Poza tym nie tylko mieszkając z dala od centrum, można cieszyć się urokami przyrody. Jeśli wybierzesz lokalizację blisko parku, możesz do woli spędzać czas na łonie natury! Warto zwrócić uwagę, czy w okolicy naszego przyszłego mieszkania znajdują się miejsca, gdzie można się zrelaksować, pójść na wieczorny spacer czy wybrać się na przejażdżkę rowerową. Nie bez powodu osoby, które mieszkają blisko zieleni, są spokojniejsze i bardziej kreatywne.

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie na nowym osiedlu?fot. http://www.sgi.pl/

4. Okolica: w zależności od trybu życia i potrzeb, warto zastanowić się, jakie punkty powinny znajdować się blisko domu. Dlatego też, przymierzając się do kupna mieszkania zwróć uwagę na to, czy w okolicy znajdują się sklepy, szkoły oraz przychodnie zdrowia. Pozornie wydaje się, że samochód i komunikacja miejska załatwią sprawę. W praktyce może okazać się, że odległość do pracy czy przedszkola jest na tyle duża, że codzienne dojazdy będą bardzo męczące. Po co marnować cenne godziny na staniu w korkach, skoro można wybrać lokalizację, która rozwiąże ten problem i ułatwi nam codzienne funkcjonowanie?

5. Bezpieczeństwo: zanim zdecydujesz się na zakup własnego "M", przespaceruj się po okolicy i zorientuj się, czy wybrana lokalizacja jest bezpieczna. W końcu nie zawsze będziesz wracał do mieszkania przed 22 lub w asyście kogoś zaufanego. Dlatego ważne jest, aby nawet wracając nocą, czuć się bezpiecznie i komfortowo. Dzięki temu możesz uniknąć niepotrzebnych stresów i kłopotów. W końcu nie codziennie kupuje się własne mieszkanie, dlatego tym bardziej warto dobrze przemyśleć swój zakup, by móc cieszyć się urokami własnego "M"!

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie na nowym osiedlu?fot. http://www.sgi.pl/

Zobacz także
Komentarze (21)
Zaloguj się
 • juz-mam-dosc

  Oceniono 18 razy 16

  Ok, wszystko to sprawdzisz, a potem i tak okaże się, słyszysz w jadalni jak sąsiad spuszcza wodę w sedesie, na klatce schodowej ktoś robi wystawę brudnego obuwia, a do śmietnika nie da się wejść, bo każdy rzuca swoj worek na podłogę przy samych drzwiach...

 • xxl_100

  Oceniono 17 razy 9

  Okna skierowane na południe lub południowy zachód, to piramidalny błąd i ogromny minus, a nie plus dla samego mieszkania. Wie to każdy, kto choć kilka dni mieszkał w takim mieszkaniu.

 • Allan- Bekers

  Oceniono 11 razy 7

  Ceny oferowanych mieszkań kosmiczne .
  Za 550 tys można wybudować dom z poddaszem 144 m2 z pełnym wyposażeniem i kupnem działki ok 750 m2 w pięknej okolicy Skoczowa, Wisły, Bielska Białej.

 • pietrzakmk3

  Oceniono 2 razy 2

  Potem okazuje się,że sąsiad z parteru stawia sobie grilla na swoim trawniku i dymu masz całą chałupę. A od strony sypialni w sobotę o siódmej rano przyjeżdża śmieciara na osiedle obok i napieprza tak, że za zamkniętym oknem dobrze słychać. Pewnych spraw nie przeskoczysz.

 • djarev

  Oceniono 3 razy 1

  "warto pamiętać, że jasne pomieszczenia wydają się bardziej przestronne i przytulne."

  Trudno o większą bzdurę. O ile bardziej przestronne mogą się komuś wydawać, to z "przytulnością" jest dokładnie na odwrót. Ogólnie ciemne rzeczy wydają się bardziej stonowane, spokojne, działają kojąco na nerwy, a wszystko, co świeci czy daje po oczach, może się komuś podobać, ale na pewno jest zaprzeczeniem "przytulności".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX