Ekspres do kawy na kapsułki - jakie ma zalety i jaką kawę wybrać?

red
02.02.2018 17:00
Ekspres do kawy na kapsułki to gwarancja wygody, oszczędność czasu i zgrabny wygląd. Czy sprawdzi się w Twojej kuchni?

Ekspres do kawy


Shutterstock

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem ekspresu do kawy - koniecznie rozważ model kapsułkowy. To jeden z najnowszych wynalazków w świecie kawy! Jest prosty w obsłudze i szybko przygotowuje kawę. Urządzenie zgrabnie się prezentuje i zajmuje mało miejsca na kuchennym blacie. Opływowy kształt sprzętu, dostępność w wielu wersjach kolorystycznych pozwala dopasować ekspres do aranżacji kuchni.

Wystarczy kupić już zmieloną kawę, szczelnie zamkniętą w małej kapsułce. Następnie wkładamy kapsułkę do odpowiedniego pojemnika w urządzeniu, wciskamy guzik i kawa robi się praktycznie sama.

Cena ekspresu na kapsułki nie jest wysoka w porównaniu do tradycyjnego. Za mniej niż 800 złotych możemy mieć naprawdę porządny model. 

Kapsułki z kawą


Shutterstock

Każda marka ekspresów kapsułkowych ma szeroki wybór kaw. Aromatyczne espresso, latte, cappucino, chai latte, americano i wiele innych. Każda kapsułka skrywa w sobie 100% kawy o niezwykłym smaku i aromacie.

Kapsułki są poręczne i szczelnie zamknięte, kolorowe opakowania umilają proces parzenia kawy.

Kapsułki można kupić w większych (30 sztuk) lub mniejszych opakowaniach (16 sztuk). Ich cena waha się między 20 a 40 złotych. 

Komentarze (25)
Zaloguj się
 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 30 razy 18

  Niestety niszowy pomysł, który miał być tylko marginesem rozrósł się do mody i nawet firmy, które nie oferowały i nie chciały oferować kapsułek zaczęły kapsułki sprzedawać.

  NIE KUPUJCIE kapsułek i ekspresów kapsułkowych, nawet nie chodzi o taniość ekspresów i drożyznę kapsułek! Kapsułki wykonane są ze zgrzania surowców, które osobno nadają się do recyklingu, niestety zgrzane nie nadają się do rozdzielenia, plastik, metal i papier są tak zgrzane że nadają się tylko do śmieci mieszanych i niestety tysiące ton produkowanych corocznie śmieci zalega później na wysypiskach i w ziemi na tysiące lat! Te śmieci nie muszą być produkowane. Oszczędzaj sobie na porządny ekspres do kawy (na ziarnistą0, póki go nie masz kup sobie tanią kawiarkę. kawa z kawiarki jest bardzo silna i gęsta-możesz dodawać do niej wodę, mleko-co i jak lubisz. A jak sobie oszczędzisz to za 1000funtów/5000zł kupisz wypasiony ekspres z gwarancją na 5 lat. Zrobisz w nim minimum 5000kaw -koszt wtedy na jedną kawę 1zł za ekspres plus surowiec-więc dużo taniej niż kawy z kawiarni, gdzie musi być jeszcze ogromny czynsz wliczony, obsługa i zysk przedsiębiorcy-sieci. I możesz przyjaciół zapraszać na świetną kawę. Ekspres automatyczny jest świetny, nie musisz produkować śmieci i kupować jedynie słusznych drożaśnych kapsułek, za to możesz kupować przeróżne ziarna i testować smaki. Polecam ziarna mieszanki Lazy Sunday z Taylors of Harrogate-jedna z najdelikatniejszych i pysznych kaw (arabica 100%) a wcale niedroga. z Tchibo dobre są małe ziarna-perełki Pearls. Niezła jest złota Lavazza (fabrykę podróbki już zamknęli-sprzedawali tanio na allegro), są pyszne kawy włoskie, w UK sprowadzają je włoskie kawiarnie, można kupić ziarno.

  A zwolennikom dobrej zmiany i PO-PiSu w PL przypominam, że kawa i herbata są produktami zwykłymi codziennej potrzeby i w UK VAT na nie wynosi 0%, za to w Bolandii na kawę, herbatę a nawet wodę butelkową VAT wynosi 23%! Oto do czego prowadzą rządy chamów, którzy zamiast reform dbają o pełne koryto, z którego Lepsze Pany mogą później doić i ssać.

 • tigr

  Oceniono 25 razy 17

  Jakie zalety ma kawa z kapsułek?

  Absolutnie żadne.

  Kilka lat korzystałem z nespresso, aż przesiadłem się na cisnieniowca, a od czasu do czasu także klasyczna kawiarkę. Dopiero wtedy odkryłem różnicę w smakach. Wyszukałem sobie rzemieślniczą palarnię kawy i odtąd to ja decyduję jaki będzie stopień wypalenia, oraz z jakiego regionu świata pochodzi kawa. Nie bez znaczenia jest także fakt, że zamawiając swoja ulubiona kawę otrzymuję także próbki innych kaw... i czuję sie dopieszczony jako klient, a nie potraktowany typowym, koncernowym bełkotem handlowca. Różnica między kawą z kapsułki a swieżo zmielona kawą przed zaparzeniem jest taka, jak różnica między piwem koncernowym, a piwem rzemieślniczym... rzecz bezdyskusyjna wg. mnie

 • evanduril

  Oceniono 17 razy 9

  Korzystałem z kapsułkowca Dolce przez 4 lata (z wielkim smakiem), do momentu gdy kupiłem sobie Aeropress, młynek i świeżo wypalaną kawę. Nigdy więcej kapsułek.

  Sam pomysł jest świetny, ale to, co znajduje się w kapsułkach oraz sama technologia zaparzania - są fatalne. Testy robione przez różnych fanów kawy wykazują, że ta sama kawa z kapsułek zaparzana w ekspresie kolbowym wychodzi o wiele lepiej.

  Do tego koszt kawy z kapsułki jest ok 3x wyższy, niż koszt lepszej kawy z metod alternatywnych.

 • real.avalanche

  Oceniono 15 razy 9

  I jak zamarzysz sobie espresso, a nie będziesz akurat mieć takich kapsułek, to obejdziesz się smakiem. A ja w moim ciśnieniowym sobie zrobię ;) Że już o produkcji bezsensownych śmieci nie wspomnę.

 • tully.makker

  Oceniono 17 razy 7

  NIe wstyd wam promowac produktow ktore wywieraja tak zgubny wplyw na srodowisko naturalne? Teraz, kiedy swiat zaczyna walke z zanieczyszczeniem plastikiem?

 • e._

  Oceniono 14 razy 4

  Nieudolna kryptoreklama Nescafe. U mnie zamiana tego ekspresu na Tchibo była świetną decyzją.
  Ekspres kapsułkowy za 800 zł? Pakiety kapsułek od 20 złotych? Co za idiotyzmy.
  To pisał z pewnością ktoś, kto zna ten rodzaj kawy tylko ze wskazówek, jakich udzielił mu zleceniodawca, a nie z praktyki czy choćby ze sklepów.

 • siwywaldi

  Oceniono 4 razy 2

  Zdecydowałem się na ekspres kapsułkowy, bo kawę pijamy w domu okazjonalnie, więc kupowanie automatu z młynkiem i spieniaczem mleka, było bez sensu.

  Niestety NAJWIĘKSZĄ wadą takich urządzeń jest to, że kawy typu latte czy cappuccino, są robione na bazie mleka w proszku. Natomiast kawy "czarne" złe nie są, choć po prawdzie dupy nie urywają :-)

 • student_zebrak

  Oceniono 6 razy 2

  zapomnieliscie dodac - tylko dla milionerow i koneserow Inki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX