12.09.2017 13:48
Kolorowe czajniki z polskich sklepów

Kolorowe czajniki z polskich sklepów (Fot. Kitchenaid)

Kolorowy czajnik elektryczny - świetna ozdoba kuchni [WYBÓR REDAKCJI]

Czajnik elektryczny to sprzęt, który dziś znajduje się w większości kuchni. Jego największe zalety to wygoda użytkowania i szybkość gotowania wody. Czajnik powinien być nie tylko dobry technicznie, ale i... ładny! Warto zdecydować się na kolorowy czajnik, który z pewnością będzie ozdobą każdej kuchni.

Wybierając czajnik elektryczny, warto zwrócić uwagę na jego pojemność. Jeśli mamy kilkuosobową rodzinę, warto wybrać większy czajnik. Singlowi wystarczy model o pojemności 0,5 l (przyjmuje się, że w jednej szklance mieści się ok. 250 ml). Nowoczesne czajniki mają grzałki płytowe (zastąpiły grzałki spiralne, na których często osadzał się kamień) i moc od 600 do 3100 W. Im większa moc czajnika, tym woda zagotuje się szybciej. Niestety, wiąże się to z większym zużyciem prądu. Do wyboru mamy czajniki w obudowie z tworzywa sztucznego, metalowe i ceramiczne. Dziś przygotowaliśmy dla was przegląd kolorowych czajników. Wszystkie znajdziecie w polskich sklepach. 

Kolorowe czajniki z polskich sklepów
Fot. Kitchenaid

Zapisz

Zapisz

Zobacz także
Komentarze (14)
Zaloguj się
 • 227rom

  Oceniono 12 razy 12

  Z artykułu wynika że autor nie rozumie praw fizyki. Czajnik o większej mocy zużyje tyle samo kilowatogodzin prądu co i czajnik o mniejszej mocy o ile obydwa mają zagotować tą sama ilość wody. Natomiast większe zużycie prądu powstanie wówczas gdy czajnik o większej mocy będzie miał większą powierzchnię grzewczą i będziemy zmuszeni zagotować z tego powodu większą ilość wody.

 • siwywaldi

  Oceniono 11 razy 11

  Klikam na pierwszy z brzegu czajnik i wyskakuje z ceną 949,- zł.
  Moja decyzja jest BŁYSKAWICZNA: pocałujcie mnie w ...... :-))

 • slav_

  Oceniono 10 razy 10

  >Im większa moc czajnika, tym woda zagotuje się szybciej. Niestety, wiąże się to z większym zużyciem prądu.

  ???
  Ejże, czy aby na pewno ?
  :-)

 • real.avalanche

  Oceniono 7 razy 7

  Nawiązując do pozostałych komentarzy, jedyny pomysł na "usprawiedliwienie" wtopy autora, to że jeśli gotowanie trwa dłużej, to sumarycznie większe są straty energii (oddawanie ciepła do otoczenia). Aczkolwiek wątpię, by autor myślał w ten sposób ;)

 • exsero

  Oceniono 6 razy 6

  "Im większa moc czajnika, tym woda zagotuje się szybciej. Niestety, wiąże się to z większym zużyciem prądu."

  Proponuję zastanowić się nad prawami fizyki, a potem dopiero zabierać się za pisanie jakichkolwiek testów w internecie.

 • speedy13

  Oceniono 5 razy 5

  Dobrze byłoby jeszcze uwzględnić, że wiele osób w Polsce mieszka w starych kamienicach czy PRL-owskich blokach, gdzie instalacja elektryczna dopuszcza 10 A bezpieczniki w mieszkaniu. Oznacza to, że maksymalna moc jaką można pobrać z gniazdka to ok. 2300 W (w praktyce nieco więcej). U mnie w domu, gdy działa pralka, włączenie w tym samym czasie czajnika (Zelmer 2200 W) lub mikrofalówki wywala bezpiecznik.

 • magwol2

  Oceniono 4 razy 4

  Wcale nie musza być drogie... i na pierszym miejscu KA za 2045zł. Jak za darmo!

 • adolfiutin11

  Oceniono 2 razy 2

  GALLET najładniejszy! :0

 • acototak

  Oceniono 1 raz 1

  "Nowoczesne czajniki mają grzałki płytowe (zastąpiły grzałki spiralne, na których często osadzał się kamień) i moc od 600 do 3100 W. Im większa moc czajnika, tym woda zagotuje się szybciej. Niestety, wiąże się to z większym zużyciem prądu. "
  Redachtor miał w szkole fizykę? Chyba nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX