Żarówka dekoracyjna - powrót do projektów Edisona. Gdzie kupić i za ile?

WG
05.10.2017 12:39
Jeszcze do niedawna producenci prześcigali się w coraz to nowocześniejszych kształtach żarówek. Historia jednak zatoczyła koło i dziś chętnie wracamy do żarówek inspirowanych pierwszymi projektami Edisona. Piękno tkwi w ich prostocie.

Żarówka dekoracyjna
Fot. Osram

Thomas Alva Edison opatentował żarówkę elektryczną w 1879 roku. Drut wolfranowy zamknięty w szklanej bańce to wynalazek, który śmiało można określić "rewolucyjnym". Dziś wracamy do pierwszych projektów Edisona. Nowoczesne żarówki w stylu vintage mają różne kształty (najmodniejsze są duże, okrągłe kule) i rozmiary. Warto wybierać modele, które zamiast włókien żarowych mają szeregowo połączone maleńkie diody LED. Takie żarówki są ozdobą same w sobie - nawet w najprostszej oprawce będą wyglądać znakomicie. Zobaczcie, co znaleźliśmy w polskich sklepach.

Zapisz

Zapisz

Zobacz także
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • kozieradka2012

  Oceniono 6 razy 6

  WolfraMowy, nie wolfraNowy.

 • fafarafafafa

  Oceniono 5 razy 5

  Po pierwsze, pierwsze żarówki Edisona z wolframem nie miały nic wspólnego. Po drugie, LED to nie żarówki!

 • donatienfrancois

  0

  Biedronka 2,90 zł/szt.

 • Łukasz Ba

  Oceniono 5 razy -5

  Pięknie wyglądają, trochę mnie zastanawia jak świecą - bo boję się, że wygląd wygrał z funkcjonanlością. W takiej sytuacji sterowanie oświetleniem pozostaje wyłącznie poprzez zwykłe przełączniki lub bezprzewodowe typu Aqara od Xiaomi (zerknijcie np. na Aqara.pl) i protokół ZigBee. Te źródła światła nie mają sterowania. Ale to i dobrze :)
  Lepiej jest sterować przełącznikiem i nie przejmować się co jest podłączone do instalacji niż to podejście np. w Philips Hue gdzie sterujemy bezpośdenio źródłem światła ale jesteśmy przywiązani do jednego producenta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX